Landsmeer: bevolking en statistieken
Landsmeer telt 11.685 inwoners (2026) op 22,4 km², oftewel 520 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 323 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,4% tussen 2016 en 2026.
- 11.685 inwoners
- 22,4 km²
- 520 inw./km²
- 0 m
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Landsmeer op rang 42 qua bevolking.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: 670.000 € in Landsmeer, tegenover gemiddeld 524.447 € in Noord-Holland en 440.410 € voor het hele land.
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: 192,6 ‰ in Landsmeer, tegenover gemiddeld 177,2 ‰ in Noord-Holland en 144,1 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 22,2% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.048 kWh per jaar.
Landsmeer in cijfers
Landsmeer op de kaart
De naburige gemeenten
- Oostzaan2,7 km · 9.778
- Amsterdam7,3 km · 941.927
- Waterland7,6 km · 17.721
- Purmerend9,1 km · 96.182
- Wormerland9,3 km · 16.328
- Diemen10 km · 33.327
- Zaanstad10 km · 165.201
- Edam-Volendam13 km · 37.126
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in Groot-Amsterdam (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Landsmeer
Landsmeer telde 10.977 inwoners in 2016 en 11.685 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 11.565 |
| 2022 | 11.560 |
| 2023 | 11.705 |
| 2024 | 11.661 |
| 2025 | 11.745 |
| 2026 | 11.685 |
Wist u dat?
- “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Woningen met individuele cv-ketel”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.144 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Oostzaan, op 2,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Amsterdam (941.927 inwoners), op 7,3 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.192 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Landsmeer
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Landsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,0% | 19,4% | 23,6% | rang 154 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,4% | 14,5% | 14,8% | rang 54 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,2 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 164 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 8,6 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 112 van 342 |
Wonen
| Indicator | Landsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 4.958 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 326 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 6,8% | 25,0% | 13,1% | rang 296 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 19,9% | 20,8% | 19,9% | rang 168 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 84,2% | 50,2% | 79,5% | rang 106 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 66,4% | 51,8% | 66,7% | rang 178 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 26,0% | 30,5% | 23,7% | rang 130 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 670.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 8 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 4,5 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 329 van 341 |
Energie
| Indicator | Landsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 960 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 92 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.920 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 127 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 13% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 37% | 28% | 46% | rang 267 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 9% | 8% | 12% | rang 256 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 93,6% | 80,6% | 90,3% | rang 25 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 8,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.010 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 233 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 857 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 298 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 164,9 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 291 van 342 |
Economie
| Indicator | Landsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 78.300 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 18 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.250 | 533.195 | 2.612.530 | rang 305 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 192,6 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 12 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Landsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,7% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,7% | 3,5% | 2,3% | rang 284 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Landsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 466 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 252 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 8,2 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 94 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Landsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,0 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 30,0% | 43,0% | 33,3% | rang 273 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 36,3 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 104 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 19,8 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 45 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Landsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 436 kg | 445 kg | 468 kg | rang 235 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 12,2% | 44,6% | 16,8% | rang 222 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 43,3% | 33,6% | 58,8% | rang 241 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 41,8% | 11,0% | 11,7% | rang 28 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Landsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,9 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 247 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Landsmeer | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 40,1% | 39,0% | 28,5% | rang 47 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Landsmeer
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
93,6% in 2022, tegenover 97,5% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
857 Wp in 2025, tegenover 323 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
164,9 ‰ in 2025, tegenover 68,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
36,3 ‰ in 2025, tegenover 34,3 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
19,8 ‰ in 2025, tegenover 14,8 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Landsmeer
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 4,0 |
| februari | 38 | 4,0 |
| maart | 83 | 6,2 |
| april | 131 | 9,6 |
| mei | 161 | 13,2 |
| juni | 169 | 16,4 |
| juli | 164 | 18,2 |
| augustus | 136 | 17,7 |
| september | 96 | 15,5 |
| oktober | 55 | 12,0 |
| november | 26 | 7,7 |
| december | 17 | 5,0 |
Economische sectoren: Landsmeer
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten22,2% ×1,1
- Bouwnijverheid11,1% ×1,1
- Handel10,2% ×0,8
- Gezondheids- en welzijnszorg9,8% ×0,9
- Cultuur, sport en recreatie6,9% ×1,2
- Verhuur en overige zakelijke diensten6,2% ×1,2
- Onderwijs6,2% ×1,1
- Overige dienstverlening5,1% ×1,0
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Landsmeer?
Landsmeer telt 11.685 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 323 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Landsmeer?
Landsmeer beslaat 22,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 520 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Landsmeer?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Landsmeer van 10.977 naar 11.685, oftewel +6,4%.
Waar ligt Landsmeer?
Landsmeer ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Amsterdam (COROP-gebied). Breedtegraad 52,429, lengtegraad 4,914.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: wat is de waarde in Landsmeer?
In Landsmeer bedraagt de indicator “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen” 670.000 € (2026), rang 8 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 438.000 €.
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Landsmeer?
In Landsmeer bedraagt de indicator “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners” 192,6 ‰ (2026), rang 12 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 135,6 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Landsmeer?
In Landsmeer produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.048 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Landsmeer?
Het dichtst bij Landsmeer liggen Oostzaan (2,7 km), Amsterdam (7,3 km), Waterland (7,6 km), Purmerend (9,1 km), Wormerland (9,3 km).