Vught: bevolking en statistieken
Vught telt 33.202 inwoners (2026) op 59,9 km², oftewel 554 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 171 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,8% tussen 2021 en 2026.
- 33.202 inwoners
- 59,9 km²
- 554 inw./km²
- 9 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Vught op rang 23 qua bevolking.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): 23,7 ‰ in Vught, tegenover gemiddeld 8,1 ‰ in Noord-Brabant en 6,0 ‰ voor het hele land.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: 85.000 € in Vught, tegenover gemiddeld 63.189 € in Noord-Brabant en 61.843 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 28,0% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.038 kWh per jaar.
Vught in cijfers
Vught op de kaart
De naburige gemeenten
- Sint-Michielsgestel4,1 km · 30.191
- 's-Hertogenbosch4,4 km · 162.295
- Boxtel6,8 km · 34.302
- Oisterwijk10 km · 33.356
- Heusden11 km · 46.689
- Maasdriel13 km · 26.225
- Loon op Zand16 km · 24.111
- Oirschot16 km · 19.801
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Noordoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Vught
Vught telde 31.669 inwoners in 2021 en 33.202 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 31.669 |
| 2022 | 31.783 |
| 2023 | 32.113 |
| 2024 | 32.356 |
| 2025 | 33.010 |
| 2026 | 33.202 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar”.
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Woningen gebouwd voor 1946”.
- “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Huishoudelijk afval per inwoner”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 8.394 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Sint-Michielsgestel, op 4,1 km.
Alle indicatoren van Vught
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Vught | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,7% | 22,0% | 23,6% | rang 168 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,4% | 14,4% | 14,8% | rang 54 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −3,6 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 261 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 23,7 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 6 van 342 |
Wonen
| Indicator | Vught | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 14.176 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 181 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 17,0% | 10,8% | 13,1% | rang 116 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 17,3% | 21,5% | 19,9% | rang 224 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 76,3% | 74,1% | 79,5% | rang 208 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 64,9% | 61,6% | 66,7% | rang 205 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 24,4% | 26,6% | 23,7% | rang 154 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 638.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 12 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 17,6 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 167 van 341 |
Energie
| Indicator | Vught | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 970 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 78 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.990 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 97 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 13% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 36% | 42% | 46% | rang 276 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 11% | 13% | 12% | rang 178 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 89,5% | 84,3% | 90,3% | rang 196 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 980 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 240 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.059 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 275 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 169,3 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 288 van 342 |
Economie
| Indicator | Vught | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 85.000 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 9 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 5.430 | 375.525 | 2.612.530 | rang 136 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 163,5 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 44 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Vught | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,8% | 1,6% | 1,5% | rang 28 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,5% | 2,9% | 2,3% | rang 311 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Vught | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 474 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 240 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,6 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 254 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Vught | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 33,5% | 37,2% | 33,3% | rang 165 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 31,0 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 168 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 12,5 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 142 van 320 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,8 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 97 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,1 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 134 van 342 |
Milieu
| Indicator | Vught | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 350 kg | 457 kg | 468 kg | rang 333 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 17,6% | 28,1% | 16,8% | rang 158 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 46,0% | 50,6% | 58,8% | rang 232 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 30,0% | 16,0% | 11,7% | rang 60 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Vught | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,1 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 173 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Vught | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 45,4% | 32,2% | 28,5% | rang 22 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Vught
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
89,5% in 2022, tegenover 91,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.059 Wp in 2025, tegenover 537 Wp in 2021
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
169,3 ‰ in 2025, tegenover 91,7 ‰ in 2021
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
31,0 ‰ in 2025, tegenover 33,0 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
12,5 ‰ in 2025, tegenover 13,3 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,0 ‰ in 2024, tegenover 4,2 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,8 ‰ in 2025, tegenover 4,1 ‰ in 2020
Zon en temperaturen: Vught
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,6 |
| februari | 39 | 4,0 |
| maart | 82 | 6,5 |
| april | 130 | 10,1 |
| mei | 157 | 13,9 |
| juni | 166 | 17,4 |
| juli | 162 | 19,0 |
| augustus | 137 | 18,2 |
| september | 100 | 15,6 |
| oktober | 58 | 12,0 |
| november | 29 | 7,3 |
| december | 18 | 4,7 |
Economische sectoren: Vught
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten28,0% ×1,3
- Gezondheids- en welzijnszorg12,7% ×1,2
- Handel9,6% ×0,7
- Bouwnijverheid8,9% ×0,8
- Onderwijs6,9% ×1,2
- Financiële dienstverlening5,3% ×1,9
- Cultuur, sport en recreatie5,2% ×0,9
- Overige dienstverlening4,4% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Vught?
Vught telt 33.202 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 171 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Vught?
Vught beslaat 59,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 554 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Vught?
Tussen 2021 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Vught van 31.669 naar 33.202, oftewel +4,8%.
Waar ligt Vught?
Vught ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Noordoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,650, lengtegraad 5,300.
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): wat is de waarde in Vught?
In Vught bedraagt de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)” 23,7 ‰ (2024), rang 6 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 6,5 ‰.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: wat is de waarde in Vught?
In Vught bedraagt de indicator “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden” 85.000 € (2024), rang 9 van de 336 gemeenten; de mediaan van het land is 63.450 €.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Vught?
In Vught produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.038 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Vught?
Het dichtst bij Vught liggen Sint-Michielsgestel (4,1 km), 's-Hertogenbosch (4,4 km), Boxtel (6,8 km), Oisterwijk (10 km), Heusden (11 km).