Locatiekaart: Veldhoven
Gemeente · Zuidoost-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Veldhoven: bevolking en statistieken

Veldhoven telt 47.918 inwoners (2026) op 31,7 km², oftewel 1.512 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 105 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +8,1% tussen 2016 en 2026.

  • 47.918 inwoners
  • 31,7 km²
  • 1.512 inw./km²
  • 23 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Veldhoven op rang 15 qua bevolking.

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: 2,1 ‰ in Veldhoven, tegenover gemiddeld 4,4 ‰ in Noord-Brabant en 4,4 ‰ voor het hele land.

Woningen gebouwd voor 1946: 3,5% in Veldhoven, tegenover gemiddeld 10,8% in Noord-Brabant en 18,0% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 21,0% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.034 kWh per jaar.

Veldhoven in cijfers

Bevolking
47.918
rang 105 van 342
+8,1%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
1.512inw./km²
rang 62 van 342
Oppervlakte
31,7km²
rang 263 van 342
Hoogte
23m
rang 53 van 339
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
2,1‰
rang 167 van 171
Woningen gebouwd voor 1946
3,5%
rang 324 van 338
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)
17,3‰
rang 17 van 342
Woningen met individuele cv-ketel
93,4%
rang 29 van 341

Veldhoven op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Veldhoven

44.00045.00046.00047.00048.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Veldhoven telde 44.317 inwoners in 2016 en 47.918 in 2026.

JaarBevolking
202145.500
202245.822
202346.417
202446.827
202547.601
202647.918

Wist u dat?

Alle indicatoren van Veldhoven

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

VeldhovenLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorVeldhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,1%22,0%23,6%rang 200 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)14,9%14,4%14,8%rang 153 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−0,8 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 149 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)17,3 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 17 van 342

Wonen

IndicatorVeldhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)21.138 woningen1.201.6668.274.510rang 109 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)3,5%10,8%13,1%rang 324 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)22,2%21,5%19,9%rang 108 van 338
Eengezinswoningen (2024)78,7%74,1%79,5%rang 179 van 342
Koopwoningen (2024)66,7%61,6%66,7%rang 170 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)23,6%26,6%23,7%rang 173 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)529.000 €450.866 €438.000 €rang 55 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)25,1 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 65 van 341

Energie

IndicatorVeldhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)850 m³824 m³900 m³rang 215 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.840 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 151 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)9%13%7%rang 74 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)51%42%46%rang 102 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)14%13%12%rang 62 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)2 ha319 ha3.475 harang 131 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)93,4%84,3%90,3%rang 29 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,5%5,8%0,1%rang 106 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.370 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 126 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.464 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 206 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)238,8 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 122 van 342

Economie

IndicatorVeldhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)65.800 €63.189 €63.450 €rang 114 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)5.550375.5252.612.530rang 131 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)115,8 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 299 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorVeldhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,6%1,6%1,5%rang 91 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,0%2,9%2,3%rang 224 van 342

Mobiliteit

IndicatorVeldhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)495 ‰494 ‰508 ‰rang 200 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)6,8 km6,3 km4,6 kmrang 120 van 342

Samenleving

IndicatorVeldhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,2 personen2,12,2rang 134 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)34,0%37,2%33,3%rang 152 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)32,0 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 147 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)14,3 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 106 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)2,1 ‰4,4 ‰3,8 ‰rang 167 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)2,8 ‰5,0 ‰3,9 ‰rang 156 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,9 km1,0 km1,0 kmrang 198 van 342

Milieu

IndicatorVeldhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)478 kg457 kg468 kgrang 157 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)42,6%28,1%16,8%rang 50 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)34,6%50,6%58,8%rang 265 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)14,2%16,0%11,7%rang 146 van 341

Gezondheid

IndicatorVeldhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,9 km1,1 km1,2 kmrang 247 van 342

Onderwijs

IndicatorVeldhovenNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)37,9%32,2%28,5%rang 56 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,8 km0,8 km0,8 kmrang 124 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Veldhoven

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−2,5 procentpunt

93,4% in 2022, tegenover 95,9% in 2017

93949596202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+0,5 procentpunt

0,5% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,20,40,6202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.056 Wp+258,8%

1.464 Wp in 2025, tegenover 408 Wp in 2019

05001.0001.5002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+168,9 ‰+241,6%

238,8 ‰ in 2025, tegenover 69,9 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−1,2 ‰−3,6%

32,0 ‰ in 2025, tegenover 33,2 ‰ in 2019

323436382025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

+0,6 ‰+4,4%

14,3 ‰ in 2025, tegenover 13,7 ‰ in 2019

101214162025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−1,5 ‰−41,7%

2,1 ‰ in 2025, tegenover 3,6 ‰ in 2019

2,02,53,03,54,02025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

+0,1 ‰+3,7%

2,8 ‰ in 2025, tegenover 2,7 ‰ in 2019

2,72,82,93,0202520242023202220212019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Veldhoven

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.034kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,1°C
juli
Koudste maand
3,6°C
januari
Productiefste maand
125kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari243,6
februari404,1
maart826,6
april12810,3
mei15514,1
juni16617,6
juli16219,1
augustus13618,4
september10015,7
oktober5912,1
november307,4
december194,7

Economische sectoren: Veldhoven

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Veldhoven?

Veldhoven telt 47.918 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 105 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Veldhoven?

Veldhoven beslaat 31,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.512 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Veldhoven?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Veldhoven van 44.317 naar 47.918, oftewel +8,1%.

Waar ligt Veldhoven?

Veldhoven ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,418, lengtegraad 5,403.

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Veldhoven?

In Veldhoven bedraagt de indicator “Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners” 2,1 ‰ (2025), rang 167 van de 171 gemeenten; de mediaan van het land is 3,8 ‰.

Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Veldhoven?

In Veldhoven bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 3,5% (2024), rang 324 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Veldhoven?

In Veldhoven produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.034 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Veldhoven?

Het dichtst bij Veldhoven liggen Waalre (4,6 km), Eindhoven (5,9 km), Valkenswaard (8,5 km), Eersel (9,1 km), Best (10 km).