Maashorst: bevolking en statistieken
Maashorst telt 60.059 inwoners (2026) op 137,3 km², oftewel 437 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 75 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,9% tussen 2022 en 2026.
- 60.059 inwoners
- 137,3 km²
- 437 inw./km²
- 26 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Maashorst op rang 11 qua bevolking.
Woningen gebouwd voor 1946: 5,4% in Maashorst, tegenover gemiddeld 10,8% in Noord-Brabant en 18,0% voor het hele land.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 14,0 km in Maashorst, tegenover gemiddeld 6,3 km in Noord-Brabant en 5,2 km voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 19,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.038 kWh per jaar.
Maashorst in cijfers
Maashorst op de kaart
De naburige gemeenten
- Bernheze6,5 km · 32.947
- Meierijstad9,5 km · 85.236
- Boekel11 km · 11.686
- Oss11 km · 95.549
- Wijchen15 km · 42.106
- Land van Cuijk16 km · 93.645
- Heumen18 km · 16.978
- Sint-Michielsgestel19 km · 30.191
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Noordoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Maashorst
Maashorst telde 58.362 inwoners in 2022 en 60.059 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2022 | 58.362 |
| 2023 | 58.934 |
| 2024 | 59.222 |
| 2025 | 59.671 |
| 2026 | 60.059 |
Wist u dat?
- “Woningen gebouwd voor 1946”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 19.230 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Bernheze, op 6,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Oss (95.549 inwoners), op 11 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.152 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Maashorst
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Maashorst | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,4% | 22,0% | 23,6% | rang 181 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,8% | 14,4% | 14,8% | rang 166 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,5 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 136 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 8,0 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 127 van 342 |
Wonen
| Indicator | Maashorst | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 26.571 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 73 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 5,4% | 10,8% | 13,1% | rang 313 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 20,6% | 21,5% | 19,9% | rang 147 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 76,5% | 74,1% | 79,5% | rang 203 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 64,7% | 61,6% | 66,7% | rang 208 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 25,5% | 26,6% | 23,7% | rang 135 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 472.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 123 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 15,8 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 208 van 341 |
Energie
| Indicator | Maashorst | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 900 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 164 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.970 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 109 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 13% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 55% | 42% | 46% | rang 45 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 13% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 12 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 70 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 89,1% | 84,3% | 90,3% | rang 212 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.470 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 95 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.136 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 118 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 262,2 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 62 van 342 |
Economie
| Indicator | Maashorst | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 66.400 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 102 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 8.740 | 375.525 | 2.612.530 | rang 68 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 145,5 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 109 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Maashorst | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,6% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,2% | 2,9% | 2,3% | rang 180 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Maashorst | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 538 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 104 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 14,0 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 36 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Maashorst | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 34,6% | 37,2% | 33,3% | rang 134 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 45,8 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 49 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 16,5 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 77 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,7 ‰ | 4,4 ‰ | 3,8 ‰ | rang 87 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,9 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 89 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Maashorst | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 534 kg | 457 kg | 468 kg | rang 84 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 18,0% | 28,1% | 16,8% | rang 154 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 61,5% | 50,6% | 58,8% | rang 158 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 17,3% | 16,0% | 11,7% | rang 122 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Maashorst | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,3 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 118 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Maashorst | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 28,6% | 32,2% | 28,5% | rang 169 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Maashorst
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.136 Wp in 2025, tegenover 1.608 Wp in 2022
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
262,2 ‰ in 2025, tegenover 191,8 ‰ in 2022
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
45,8 ‰ in 2025, tegenover 44,7 ‰ in 2022
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
16,5 ‰ in 2025, tegenover 14,8 ‰ in 2022
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,7 ‰ in 2025, tegenover 3,6 ‰ in 2022
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,9 ‰ in 2025, tegenover 3,6 ‰ in 2022
Zon en temperaturen: Maashorst
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,5 |
| februari | 39 | 3,9 |
| maart | 82 | 6,4 |
| april | 129 | 10,1 |
| mei | 156 | 14,0 |
| juni | 167 | 17,5 |
| juli | 162 | 19,0 |
| augustus | 137 | 18,2 |
| september | 100 | 15,6 |
| oktober | 58 | 11,9 |
| november | 29 | 7,3 |
| december | 18 | 4,6 |
Economische sectoren: Maashorst
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten19,3% ×0,9
- Handel16,0% ×1,2
- Bouwnijverheid12,3% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg8,4% ×0,8
- Overige dienstverlening5,5% ×1,0
- Onderwijs5,4% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,9% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij4,8% ×1,6
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Maashorst?
Maashorst telt 60.059 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 75 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Maashorst?
Maashorst beslaat 137,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 437 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Maashorst?
Tussen 2022 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Maashorst van 58.362 naar 60.059, oftewel +2,9%.
Waar ligt Maashorst?
Maashorst ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Noordoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,690, lengtegraad 5,620.
Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Maashorst?
In Maashorst bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 5,4% (2024), rang 313 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Maashorst?
In Maashorst bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 14,0 km (2025), rang 36 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Maashorst?
In Maashorst produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.038 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Maashorst?
Het dichtst bij Maashorst liggen Bernheze (6,5 km), Meierijstad (9,5 km), Boekel (11 km), Oss (11 km), Wijchen (15 km).