Geldrop-Mierlo: bevolking en statistieken
Geldrop-Mierlo telt 40.683 inwoners (2026) op 31,0 km², oftewel 1.312 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 135 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,6% tussen 2016 en 2026.
- 40.683 inwoners
- 31,0 km²
- 1.312 inw./km²
- 32 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Geldrop-Mierlo op rang 18 qua bevolking.
Woningen gebouwd voor 1946: 5,6% in Geldrop-Mierlo, tegenover gemiddeld 10,8% in Noord-Brabant en 18,0% voor het hele land.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 2,4 km in Geldrop-Mierlo, tegenover gemiddeld 6,3 km in Noord-Brabant en 5,2 km voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,9% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.037 kWh per jaar.
Geldrop-Mierlo in cijfers
Geldrop-Mierlo op de kaart
De naburige gemeenten
- Helmond6,9 km · 96.860
- Eindhoven7,2 km · 249.783
- Nuenen, Gerwen en Nederwetten7,3 km · 24.473
- Heeze-Leende7,7 km · 17.281
- Laarbeek9,4 km · 23.541
- Someren10 km · 20.471
- Son en Breugel11 km · 18.140
- Waalre11 km · 17.864
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Geldrop-Mierlo
Geldrop-Mierlo telde 38.893 inwoners in 2016 en 40.683 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 40.066 |
| 2022 | 40.131 |
| 2023 | 40.441 |
| 2024 | 40.733 |
| 2025 | 40.754 |
| 2026 | 40.683 |
Wist u dat?
- “Woningen gebouwd voor 1946”: lager dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.345 voetbalvelden.
- 2,4 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Helmond (96.860 inwoners), op 6,9 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.148 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Geldrop-Mierlo
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,3% | 22,0% | 23,6% | rang 147 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,8% | 14,4% | 14,8% | rang 166 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,5 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 178 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 2,0 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 274 van 342 |
Wonen
| Indicator | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 18.586 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 135 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 5,6% | 10,8% | 13,1% | rang 310 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 16,7% | 21,5% | 19,9% | rang 237 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 77,2% | 74,1% | 79,5% | rang 198 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 65,3% | 61,6% | 66,7% | rang 197 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 26,2% | 26,6% | 23,7% | rang 127 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 476.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 121 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 13,4 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 242 van 341 |
Energie
| Indicator | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 900 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 164 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.760 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 192 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 13% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 45% | 42% | 46% | rang 183 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 10% | 13% | 12% | rang 223 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,8% | 84,3% | 90,3% | rang 90 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.160 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 198 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.526 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 192 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 216,1 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 192 van 342 |
Economie
| Indicator | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 65.300 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 124 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.940 | 375.525 | 2.612.530 | rang 147 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 121,4 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 274 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,7% | 1,6% | 1,5% | rang 58 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,8% | 2,9% | 2,3% | rang 115 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 506 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 173 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,4 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 275 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 34,6% | 37,2% | 33,3% | rang 134 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 36,7 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 102 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 14,3 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 106 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 2,9 ‰ | 4,4 ‰ | 3,8 ‰ | rang 130 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,1 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 82 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 436 kg | 457 kg | 468 kg | rang 235 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 35,2% | 28,1% | 16,8% | rang 77 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 31,8% | 50,6% | 58,8% | rang 273 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 22,6% | 16,0% | 11,7% | rang 91 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 32,4% | 32,2% | 28,5% | rang 105 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Geldrop-Mierlo
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,8% in 2022, tegenover 92,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.526 Wp in 2025, tegenover 337 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
216,1 ‰ in 2025, tegenover 78,6 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
36,7 ‰ in 2025, tegenover 36,0 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
14,3 ‰ in 2025, tegenover 15,7 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
2,9 ‰ in 2025, tegenover 3,3 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
4,1 ‰ in 2025, tegenover 3,4 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Geldrop-Mierlo
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,6 |
| februari | 40 | 4,0 |
| maart | 83 | 6,5 |
| april | 128 | 10,3 |
| mei | 156 | 14,1 |
| juni | 166 | 17,6 |
| juli | 162 | 19,2 |
| augustus | 137 | 18,4 |
| september | 100 | 15,7 |
| oktober | 59 | 12,1 |
| november | 30 | 7,3 |
| december | 19 | 4,6 |
Economische sectoren: Geldrop-Mierlo
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,9% ×1,0
- Bouwnijverheid13,4% ×1,3
- Handel12,9% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg11,0% ×1,0
- Overige dienstverlening6,8% ×1,3
- Onderwijs6,4% ×1,1
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,3% ×1,0
- Industrie4,5% ×1,3
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Geldrop-Mierlo?
Geldrop-Mierlo telt 40.683 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 135 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Geldrop-Mierlo?
Geldrop-Mierlo beslaat 31,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.312 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Geldrop-Mierlo?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Geldrop-Mierlo van 38.893 naar 40.683, oftewel +4,6%.
Waar ligt Geldrop-Mierlo?
Geldrop-Mierlo ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,434, lengtegraad 5,588.
Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Geldrop-Mierlo?
In Geldrop-Mierlo bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 5,6% (2024), rang 310 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Geldrop-Mierlo?
In Geldrop-Mierlo bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 2,4 km (2025), rang 275 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Geldrop-Mierlo?
In Geldrop-Mierlo produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.037 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Geldrop-Mierlo?
Het dichtst bij Geldrop-Mierlo liggen Helmond (6,9 km), Eindhoven (7,2 km), Nuenen, Gerwen en Nederwetten (7,3 km), Heeze-Leende (7,7 km), Laarbeek (9,4 km).