Steenbergen: bevolking en statistieken
Steenbergen telt 24.596 inwoners (2026) op 146,5 km², oftewel 168 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 240 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,8% tussen 2016 en 2026.
- 24.596 inwoners
- 146,5 km²
- 168 inw./km²
- −3 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Steenbergen op rang 34 qua bevolking.
Aandeel agrarisch terrein (excl. water): 85,0% in Steenbergen, tegenover gemiddeld 50,6% in Noord-Brabant en 44,5% voor het hele land.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 13,2 km in Steenbergen, tegenover gemiddeld 6,3 km in Noord-Brabant en 5,2 km voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,1% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.089 kWh per jaar.
Steenbergen in cijfers
Steenbergen op de kaart
De naburige gemeenten
- Tholen8,9 km · 27.031
- Bergen op Zoom9,9 km · 70.692
- Roosendaal15 km · 78.165
- Woensdrecht17 km · 22.301
- Halderberge18 km · 31.484
- Reimerswaal19 km · 23.388
- Goeree-Overflakkee21 km · 52.798
- Moerdijk21 km · 38.467
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in West-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Steenbergen
Steenbergen telde 23.477 inwoners in 2016 en 24.596 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 24.310 |
| 2022 | 24.333 |
| 2023 | 24.610 |
| 2024 | 24.476 |
| 2025 | 24.567 |
| 2026 | 24.596 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Aandeel agrarisch terrein (excl. water)”.
- “Aandeel agrarisch terrein (excl. water)”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 20.522 voetbalvelden.
- 3,2 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Tholen, op 8,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Bergen op Zoom (70.692 inwoners), op 9,9 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.356 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Steenbergen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Steenbergen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,7% | 22,0% | 23,6% | rang 129 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,8% | 14,4% | 14,8% | rang 253 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,8 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 194 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 5,5 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 191 van 342 |
Wonen
| Indicator | Steenbergen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 10.969 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 232 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 14,4% | 10,8% | 13,1% | rang 153 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 16,4% | 21,5% | 19,9% | rang 245 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 85,7% | 74,1% | 79,5% | rang 76 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 70,5% | 61,6% | 66,7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 21,6% | 26,6% | 23,7% | rang 215 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 391.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 248 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 15,9 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 206 van 341 |
Energie
| Indicator | Steenbergen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 870 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 193 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.970 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 109 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 13% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 49% | 42% | 46% | rang 133 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 13% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,2% | 84,3% | 90,3% | rang 69 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,3% | 5,8% | 0,1% | rang 125 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.390 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 118 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.644 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 70 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 232,4 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 142 van 342 |
Economie
| Indicator | Steenbergen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 62.400 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 188 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.125 | 375.525 | 2.612.530 | rang 253 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 127,1 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 236 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Steenbergen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,7% | 1,6% | 1,5% | rang 58 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,4% | 2,9% | 2,3% | rang 151 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Steenbergen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 547 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 78 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 13,2 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 40 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Steenbergen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 33,5% | 37,2% | 33,3% | rang 165 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 30,4 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 181 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,7 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 213 van 320 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,4 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 71 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Steenbergen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 555 kg | 457 kg | 468 kg | rang 66 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 8,0% | 28,1% | 16,8% | rang 293 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 85,0% | 50,6% | 58,8% | rang 14 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 6,0% | 16,0% | 11,7% | rang 244 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Steenbergen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,4 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 93 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Steenbergen | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 22,6% | 32,2% | 28,5% | rang 300 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Steenbergen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,2% in 2022, tegenover 93,0% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,3% in 2022, tegenover 0,3% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.644 Wp in 2025, tegenover 518 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
232,4 ‰ in 2025, tegenover 79,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
30,4 ‰ in 2025, tegenover 30,1 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,7 ‰ in 2025, tegenover 10,8 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Steenbergen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 4,2 |
| februari | 42 | 4,5 |
| maart | 87 | 7,0 |
| april | 134 | 10,3 |
| mei | 163 | 13,8 |
| juni | 171 | 17,2 |
| juli | 167 | 18,7 |
| augustus | 141 | 18,0 |
| september | 102 | 15,5 |
| oktober | 60 | 12,0 |
| november | 29 | 7,6 |
| december | 19 | 5,1 |
Economische sectoren: Steenbergen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,1% ×0,9
- Handel14,6% ×1,1
- Bouwnijverheid12,5% ×1,2
- Landbouw, bosbouw en visserij10,1% ×3,3
- Gezondheids- en welzijnszorg7,4% ×0,7
- Overige dienstverlening6,3% ×1,2
- Industrie5,6% ×1,6
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,5% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Steenbergen?
Steenbergen telt 24.596 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 240 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Steenbergen?
Steenbergen beslaat 146,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 168 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Steenbergen?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Steenbergen van 23.477 naar 24.596, oftewel +4,8%.
Waar ligt Steenbergen?
Steenbergen ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van West-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,583, lengtegraad 4,250.
Aandeel agrarisch terrein (excl. water): wat is de waarde in Steenbergen?
In Steenbergen bedraagt de indicator “Aandeel agrarisch terrein (excl. water)” 85,0% (2022), rang 14 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 58,8%.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Steenbergen?
In Steenbergen bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 13,2 km (2025), rang 40 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Steenbergen?
In Steenbergen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.089 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Steenbergen?
Het dichtst bij Steenbergen liggen Tholen (8,9 km), Bergen op Zoom (9,9 km), Roosendaal (15 km), Woensdrecht (17 km), Halderberge (18 km).