Locatiekaart: Venray
Gemeente · Noord-Limburg · Limburg

Venray: bevolking en statistieken

Venray telt 45.108 inwoners (2026) op 162,8 km², oftewel 277 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 123 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,2% tussen 2016 en 2026.

  • 45.108 inwoners
  • 162,8 km²
  • 277 inw./km²
  • 29 m

Het belangrijkste

Van de 31 gemeenten in Limburg staat Venray op rang 9 qua bevolking.

WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): 2,2% in Venray, tegenover gemiddeld 1,9% in Limburg en 1,6% voor het hele land.

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners: 6,4 ‰ in Venray, tegenover gemiddeld 5,4 ‰ in Limburg en 5,2 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 16,9% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.050 kWh per jaar.

Venray in cijfers

Bevolking
45.108
rang 123 van 342
+4,2%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
277inw./km²
rang 241 van 342
Oppervlakte
163km²
rang 59 van 342
Hoogte
29m
rang 34 van 339
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)
2,2%
rang 7 van 342
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
6,4‰
rang 13 van 178
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
3.266Wp
rang 44 van 342
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk
1,7km
rang 40 van 342

Venray op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Venray

43.00043.50044.00044.50045.00045.500201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Venray telde 43.291 inwoners in 2016 en 45.108 in 2026.

JaarBevolking
202143.713
202243.964
202344.628
202444.662
202544.807
202645.108

Wist u dat?

Alle indicatoren van Venray

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

VenrayLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorVenrayLimburgLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,2%26,2%23,6%rang 149 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)13,4%12,6%14,8%rang 281 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−3,5 ‰−4,3 ‰−1,3 ‰rang 256 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)6,7 ‰6,2 ‰6,5 ‰rang 159 van 342

Wonen

IndicatorVenrayLimburgLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)19.995 woningen551.4898.274.510rang 121 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)7,5%15,4%13,1%rang 282 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)20,1%14,5%19,9%rang 164 van 338
Eengezinswoningen (2024)80,4%72,3%79,5%rang 165 van 342
Koopwoningen (2024)64,4%61,1%66,7%rang 216 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)25,6%25,2%23,7%rang 134 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)398.000 €351.319 €438.000 €rang 234 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)15,4 ‰13,8 ‰17,4 ‰rang 218 van 341

Energie

IndicatorVenrayLimburgLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)920 m³887 m³900 m³rang 138 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.940 kWh2.783 kWh2.810 kWhrang 119 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)7%6%7%rang 133 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)54%44%46%rang 54 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)12%11%12%rang 140 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha112 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)91,0%88,3%90,3%rang 130 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%1,1%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.540 kWh1.254 kWh1.245 kWhrang 71 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)3.266 Wp1.958 Wp1.707 Wprang 44 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)260,3 ‰225,6 ‰222,7 ‰rang 68 van 342

Economie

IndicatorVenrayLimburgLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)59.200 €56.081 €63.450 €rang 242 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)5.535133.2002.612.530rang 132 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)122,7 ‰117,0 ‰135,6 ‰rang 267 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorVenrayLimburgLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)2,2%1,9%1,5%rang 7 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)3,0%3,6%2,3%rang 105 van 342

Mobiliteit

IndicatorVenrayLimburgLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)523 ‰520 ‰508 ‰rang 149 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)3,9 km3,9 km4,6 kmrang 188 van 342

Samenleving

IndicatorVenrayLimburgLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,1 personen2,02,2rang 235 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)35,9%39,8%33,3%rang 110 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)41,9 ‰45,6 ‰30,9 ‰rang 72 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)15,0 ‰17,2 ‰11,7 ‰rang 95 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)3,1 ‰4,7 ‰3,8 ‰rang 116 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)6,4 ‰5,4 ‰3,9 ‰rang 13 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,3 km1,0 km1,0 kmrang 85 van 342

Milieu

IndicatorVenrayLimburgLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)503 kg489 kg468 kgrang 117 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)13,8%32,1%16,8%rang 200 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)65,7%46,3%58,8%rang 138 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)18,3%15,4%11,7%rang 114 van 341

Gezondheid

IndicatorVenrayLimburgLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,7 km1,1 km1,2 kmrang 40 van 342

Onderwijs

IndicatorVenrayLimburgLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)26,3%28,5%28,5%rang 225 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)1,0 km0,8 km0,8 kmrang 36 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Venray

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−0,4 procentpunt

91,0% in 2022, tegenover 91,4% in 2017

91,091,592,0202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+2.387 Wp+271,6%

3.266 Wp in 2025, tegenover 879 Wp in 2019

01.0002.0003.0004.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+146,9 ‰+129,5%

260,3 ‰ in 2025, tegenover 113,4 ‰ in 2019

1001502002503002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

+2,3 ‰+5,8%

41,9 ‰ in 2025, tegenover 39,6 ‰ in 2019

37,540,042,545,047,52025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−2,7 ‰−15,3%

15,0 ‰ in 2025, tegenover 17,7 ‰ in 2019

1416182025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−0,6 ‰−16,2%

3,1 ‰ in 2025, tegenover 3,7 ‰ in 2019

3,03,54,02025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

+2,4 ‰+60,0%

6,4 ‰ in 2025, tegenover 4,0 ‰ in 2019

345672025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Venray

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.050kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,2°C
juli
Koudste maand
3,5°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari233,5
februari403,9
maart846,4
april13010,2
mei15814,1
juni16817,7
juli16619,2
augustus13818,4
september10115,6
oktober5912,0
november307,2
december184,6

Economische sectoren: Venray

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Venray?

Venray telt 45.108 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 123 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Venray?

Venray beslaat 162,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 277 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Venray?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Venray van 43.291 naar 45.108, oftewel +4,2%.

Waar ligt Venray?

Venray ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Noord-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,526, lengtegraad 5,975.

WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): wat is de waarde in Venray?

In Venray bedraagt de indicator “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)” 2,2% (2026), rang 7 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,5%.

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Venray?

In Venray bedraagt de indicator “Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners” 6,4 ‰ (2025), rang 13 van de 178 gemeenten; de mediaan van het land is 3,9 ‰.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Venray?

In Venray produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.050 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Venray?

Het dichtst bij Venray liggen Bergen (L.) (9,1 km), Horst aan de Maas (13 km), Deurne (14 km), Land van Cuijk (15 km), Gemert-Bakel (18 km).