Moerdijk: bevolking en statistieken
Moerdijk telt 38.467 inwoners (2026) op 159,2 km², oftewel 242 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 144 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,6% tussen 2016 en 2026.
- 38.467 inwoners
- 159,2 km²
- 242 inw./km²
- −2 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Moerdijk op rang 19 qua bevolking.
Huishoudelijk afval per inwoner: 627 kg in Moerdijk, tegenover gemiddeld 457 kg in Noord-Brabant en 455 kg voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,8% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.055 kWh per jaar.
Moerdijk in cijfers
Moerdijk op de kaart
De naburige gemeenten
- Halderberge7,6 km · 31.484
- Etten-Leur12 km · 46.117
- Hoeksche Waard13 km · 91.445
- Rucphen14 km · 23.973
- Roosendaal15 km · 78.165
- Breda18 km · 190.204
- Dordrecht19 km · 122.991
- Drimmelen19 km · 28.402
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in West-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Moerdijk
Moerdijk telde 36.762 inwoners in 2016 en 38.467 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 37.185 |
| 2022 | 37.313 |
| 2023 | 37.711 |
| 2024 | 38.091 |
| 2025 | 38.273 |
| 2026 | 38.467 |
Wist u dat?
- “Oppervlakte zonneparken”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Huishoudelijk afval per inwoner”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 22.303 voetbalvelden.
- 2,2 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Halderberge, op 7,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Hoeksche Waard (91.445 inwoners), op 13 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.220 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Moerdijk
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Moerdijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,8% | 22,0% | 23,6% | rang 161 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,8% | 14,4% | 14,8% | rang 253 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,9 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 200 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 6,7 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 159 van 342 |
Wonen
| Indicator | Moerdijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 17.118 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 142 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 11,0% | 10,8% | 13,1% | rang 209 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 17,4% | 21,5% | 19,9% | rang 222 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 86,1% | 74,1% | 79,5% | rang 64 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 66,9% | 61,6% | 66,7% | rang 167 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 26,4% | 26,6% | 23,7% | rang 123 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 402.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 228 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 15,3 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 219 van 341 |
Energie
| Indicator | Moerdijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 860 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 205 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.910 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 132 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 13% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 46% | 42% | 46% | rang 168 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 13% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 50 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 19 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 93,0% | 84,3% | 90,3% | rang 36 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.300 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 150 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 4.015 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 27 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 227,1 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 160 van 342 |
Economie
| Indicator | Moerdijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 61.600 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 202 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 5.415 | 375.525 | 2.612.530 | rang 137 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 140,8 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 134 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Moerdijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,6% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,5% | 2,9% | 2,3% | rang 139 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Moerdijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 551 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 66 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 5,7 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 146 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Moerdijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,5% | 37,2% | 33,3% | rang 231 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 37,7 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 94 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 15,5 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 89 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,4 ‰ | 4,4 ‰ | 3,8 ‰ | rang 102 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 2,8 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 156 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,5 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 53 van 342 |
Milieu
| Indicator | Moerdijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 627 kg | 457 kg | 468 kg | rang 28 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 20,6% | 28,1% | 16,8% | rang 134 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 73,8% | 50,6% | 58,8% | rang 88 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 4,2% | 16,0% | 11,7% | rang 268 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Moerdijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,4 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 93 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Moerdijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 24,5% | 32,2% | 28,5% | rang 267 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Moerdijk
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
93,0% in 2022, tegenover 92,5% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
4.015 Wp in 2025, tegenover 1.415 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
227,1 ‰ in 2025, tegenover 69,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
37,7 ‰ in 2025, tegenover 39,2 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
15,5 ‰ in 2025, tegenover 16,9 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,4 ‰ in 2025, tegenover 4,0 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
2,8 ‰ in 2025, tegenover 3,2 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Moerdijk
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 4,0 |
| februari | 40 | 4,2 |
| maart | 85 | 6,6 |
| april | 131 | 10,0 |
| mei | 159 | 13,7 |
| juni | 167 | 17,1 |
| juli | 162 | 18,7 |
| augustus | 138 | 18,1 |
| september | 99 | 15,6 |
| oktober | 58 | 12,1 |
| november | 28 | 7,6 |
| december | 18 | 4,9 |
Economische sectoren: Moerdijk
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,8% ×0,9
- Handel16,9% ×1,3
- Bouwnijverheid11,2% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg7,4% ×0,7
- Industrie6,2% ×1,8
- Overige dienstverlening5,4% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij4,8% ×1,6
- Vervoer en opslag4,8% ×1,7
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Moerdijk?
Moerdijk telt 38.467 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 144 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Moerdijk?
Moerdijk beslaat 159,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 242 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Moerdijk?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Moerdijk van 36.762 naar 38.467, oftewel +4,6%.
Waar ligt Moerdijk?
Moerdijk ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van West-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,655, lengtegraad 4,532.
Oppervlakte zonneparken: wat is de waarde in Moerdijk?
In Moerdijk bedraagt de indicator “Oppervlakte zonneparken” 50 ha (2022), rang 19 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 0 ha.
Huishoudelijk afval per inwoner: wat is de waarde in Moerdijk?
In Moerdijk bedraagt de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner” 627 kg (2024), rang 28 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 468 kg.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Moerdijk?
In Moerdijk produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.055 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Moerdijk?
Het dichtst bij Moerdijk liggen Halderberge (7,6 km), Etten-Leur (12 km), Hoeksche Waard (13 km), Rucphen (14 km), Roosendaal (15 km).