Raalte: bevolking en statistieken
Raalte telt 39.084 inwoners (2026) op 170,9 km², oftewel 229 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 141 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,5% tussen 2016 en 2026.
- 39.084 inwoners
- 170,9 km²
- 229 inw./km²
- 5 m
Het belangrijkste
Van de 25 gemeenten in Overijssel staat Raalte op rang 10 qua bevolking.
Woningen met zonnestroom: 61% in Raalte, tegenover gemiddeld 45% in Overijssel en 38% voor het hele land.
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: 17,7 ‰ in Raalte, tegenover gemiddeld 37,7 ‰ in Overijssel en 45,2 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 17,9% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.025 kWh per jaar.
Raalte in cijfers
Raalte op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Raalte
Raalte telde 36.700 inwoners in 2016 en 39.084 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 37.911 |
| 2022 | 38.140 |
| 2023 | 38.500 |
| 2024 | 38.364 |
| 2025 | 38.623 |
| 2026 | 39.084 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Overijssel voor de indicator “Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners”.
- “Woningen met zonnestroom”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 23.941 voetbalvelden.
- 2,4 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Hellendoorn, op 11,4 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Zwolle (134.147 inwoners), op 18 km.
Alle indicatoren van Raalte
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Raalte | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,6% | 21,4% | 23,6% | rang 90 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,0% | 15,2% | 14,8% | rang 150 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,3 ‰ | −0,5 ‰ | −1,3 ‰ | rang 170 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 8,0 ‰ | 6,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 127 van 342 |
Wonen
| Indicator | Raalte | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 16.573 woningen | 531.844 | 8.274.510 | rang 149 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 10,3% | 16,1% | 13,1% | rang 225 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 20,3% | 21,1% | 19,9% | rang 157 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 85,8% | 74,8% | 79,5% | rang 71 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 69,7% | 61,9% | 66,7% | rang 122 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 23,4% | 26,3% | 23,7% | rang 177 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 456.000 € | 395.811 € | 438.000 € | rang 145 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 19,0 ‰ | 18,2 ‰ | 17,4 ‰ | rang 139 van 341 |
Energie
| Indicator | Raalte | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 920 m³ | 877 m³ | 900 m³ | rang 138 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.930 kWh | 2.784 kWh | 2.810 kWh | rang 124 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 9% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 61% | 45% | 46% | rang 5 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 16% | 12% | 12% | rang 25 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 9 ha | 295 ha | 3.475 ha | rang 86 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,4% | 86,8% | 90,3% | rang 61 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,2% | 3,3% | 0,1% | rang 143 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.740 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 28 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.319 Wp | 2.004 Wp | 1.707 Wp | rang 100 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 292,1 ‰ | 214,3 ‰ | 222,7 ‰ | rang 20 van 342 |
Economie
| Indicator | Raalte | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 63.600 € | 60.610 € | 63.450 € | rang 165 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.740 | 149.080 | 2.612.530 | rang 158 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 121,3 ‰ | 124,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 275 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Raalte | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,2% | 1,5% | 1,5% | rang 265 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,4% | 3,4% | 2,3% | rang 151 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Raalte | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 536 ‰ | 482 ‰ | 508 ‰ | rang 112 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,3 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 210 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Raalte | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 30,8% | 36,1% | 33,3% | rang 252 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 17,7 ‰ | 37,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 330 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 5,5 ‰ | 16,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 300 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,7 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 31 van 342 |
Milieu
| Indicator | Raalte | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 466 kg | 429 kg | 468 kg | rang 175 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 8,9% | 20,9% | 16,8% | rang 281 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 80,7% | 60,0% | 58,8% | rang 40 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 8,6% | 14,8% | 11,7% | rang 205 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Raalte | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,6 km | 1,3 km | 1,2 km | rang 56 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Raalte | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 27,9% | 29,5% | 28,5% | rang 185 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,0 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 36 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Raalte
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,4% in 2022, tegenover 96,2% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,2% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.319 Wp in 2025, tegenover 823 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
292,1 ‰ in 2025, tegenover 123,8 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
17,7 ‰ in 2025, tegenover 18,8 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
5,5 ‰ in 2025, tegenover 5,6 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Raalte
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 21 | 3,1 |
| februari | 38 | 3,4 |
| maart | 81 | 5,7 |
| april | 128 | 9,6 |
| mei | 156 | 13,4 |
| juni | 165 | 16,9 |
| juli | 161 | 18,5 |
| augustus | 136 | 17,7 |
| september | 96 | 15,1 |
| oktober | 56 | 11,4 |
| november | 27 | 6,8 |
| december | 17 | 4,2 |
Economische sectoren: Raalte
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten17,9% ×0,9
- Handel14,3% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij11,8% ×3,9
- Gezondheids- en welzijnszorg10,4% ×1,0
- Bouwnijverheid7,9% ×0,8
- Overige dienstverlening6,0% ×1,1
- Onderwijs5,2% ×0,9
- Industrie5,1% ×1,4
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Raalte?
Raalte telt 39.084 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 141 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Raalte?
Raalte beslaat 170,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 229 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Raalte?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Raalte van 36.700 naar 39.084, oftewel +6,5%.
Waar ligt Raalte?
Raalte ligt in Overijssel (provincie). Het maakt deel uit van Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied). Breedtegraad 52,400, lengtegraad 6,283.
Woningen met zonnestroom: wat is de waarde in Raalte?
In Raalte bedraagt de indicator “Woningen met zonnestroom” 61% (2025), rang 5 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 46%.
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Raalte?
In Raalte bedraagt de indicator “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners” 17,7 ‰ (2025), rang 330 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 30,9 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Raalte?
In Raalte produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.025 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Raalte?
Het dichtst bij Raalte liggen Hellendoorn (11 km), Dalfsen (12 km), Olst-Wijhe (14 km), Heerde (15 km), Ommen (16 km).