Milieu · 2022
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): Vlieland staat bovenaan met 96,2% en Sliedrecht sluit de rij met 0,2%. De mediaan van de 341 gemeenten is 11,7%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) |
|---|---|---|---|
| 1 | Vlieland | Fryslân | 96,2% |
| 2 | Rozendaal | Gelderland | 95,6% |
| 3 | Schiermonnikoog | Fryslân | 89,1% |
| 4 | Zandvoort | Noord-Holland | 81,9% |
| 5 | Terschelling | Fryslân | 79,9% |
| 6 | Nunspeet | Gelderland | 67,4% |
| 7 | Bloemendaal | Noord-Holland | 65,7% |
| 8 | Ermelo | Gelderland | 63,2% |
| 9 | Rheden | Gelderland | 63,1% |
| 10 | Apeldoorn | Gelderland | 58,9% |
| 11 | Ede | Gelderland | 54,5% |
| 12 | Wassenaar | Zuid-Holland | 54,0% |
| 13 | Ameland | Fryslân | 53,2% |
| 14 | Oostzaan | Noord-Holland | 52,6% |
| 15 | Laren (NH.) | Noord-Holland | 50,4% |
| 15 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | 50,4% |
| 17 | Utrechtse Heuvelrug | Utrecht | 49,1% |
| 18 | Bergen (NH.) | Noord-Holland | 48,8% |
| 19 | Epe | Gelderland | 48,6% |
| 19 | Baarn | Utrecht | 48,6% |
| 21 | Renkum | Gelderland | 46,6% |
| 22 | Zeist | Utrecht | 46,2% |
| 23 | Wijdemeren | Noord-Holland | 46,0% |
| 24 | Heerde | Gelderland | 43,4% |
| 25 | Hilversum | Noord-Holland | 43,3% |
| 26 | Woensdrecht | Noord-Brabant | 43,0% |
| 27 | Westerveld | Drenthe | 42,0% |
| 28 | Landsmeer | Noord-Holland | 41,8% |
| 29 | Heemskerk | Noord-Holland | 41,3% |
| 30 | Arnhem | Gelderland | 41,2% |
| 31 | Soest | Utrecht | 40,5% |
| 31 | Bergen (L.) | Limburg | 40,5% |
| 33 | Hattem | Gelderland | 40,3% |
| 34 | Harderwijk | Gelderland | 39,5% |
| 35 | Elburg | Gelderland | 39,3% |
| 36 | Putten | Gelderland | 37,7% |
| 36 | Valkenswaard | Noord-Brabant | 37,7% |
| 38 | Loon op Zand | Noord-Brabant | 36,9% |
| 39 | Rhenen | Utrecht | 36,7% |
| 39 | Roerdalen | Limburg | 36,7% |
| 41 | Waalre | Noord-Brabant | 36,4% |
| 42 | Noordwijk | Zuid-Holland | 36,2% |
| 43 | Leusden | Utrecht | 35,5% |
| 44 | Steenwijkerland | Overijssel | 34,8% |
| 45 | Wormerland | Noord-Holland | 34,5% |
| 45 | Cranendonck | Noord-Brabant | 34,5% |
| 47 | Wageningen | Gelderland | 34,1% |
| 48 | Castricum | Noord-Holland | 32,9% |
| 49 | Ommen | Overijssel | 32,7% |
| 50 | Oirschot | Noord-Brabant | 32,0% |
| 51 | Oldebroek | Gelderland | 31,5% |
| 52 | Mook en Middelaar | Limburg | 31,3% |
| 53 | Texel | Noord-Holland | 31,2% |
| 54 | Vaals | Limburg | 31,0% |
| 55 | Barneveld | Gelderland | 30,6% |
| 55 | Velsen | Noord-Holland | 30,6% |
| 57 | Hellendoorn | Overijssel | 30,5% |
| 57 | Berg en Dal | Gelderland | 30,5% |
| 59 | Edam-Volendam | Noord-Holland | 30,4% |
| 60 | Vught | Noord-Brabant | 30,0% |
| 61 | Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | 29,9% |
| 62 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | 29,7% |
| 62 | Lelystad | Flevoland | 29,7% |
| 62 | Bladel | Noord-Brabant | 29,7% |
| 65 | Brummen | Gelderland | 29,6% |
| 66 | De Bilt | Utrecht | 28,9% |
| 67 | Aa en Hunze | Drenthe | 28,7% |
| 68 | Huizen | Noord-Holland | 28,6% |
| 69 | Bergeijk | Noord-Brabant | 28,2% |
| 70 | Doesburg | Gelderland | 28,1% |
| 71 | Gooise Meren | Noord-Holland | 27,7% |
| 72 | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | 27,3% |
| 73 | Dordrecht | Zuid-Holland | 26,9% |
| 74 | Boxtel | Noord-Brabant | 26,5% |
| 74 | Goirle | Noord-Brabant | 26,5% |
| 76 | Noordenveld | Drenthe | 26,4% |
| 77 | Woudenberg | Utrecht | 25,7% |
| 78 | Eersel | Noord-Brabant | 25,2% |
| 79 | Venlo | Limburg | 25,0% |
| 79 | Rijssen-Holten | Overijssel | 25,0% |
| 81 | Gemert-Bakel | Noord-Brabant | 24,6% |
| 82 | Haaksbergen | Overijssel | 24,5% |
| 83 | Heumen | Gelderland | 24,3% |
| 83 | Deurne | Noord-Brabant | 24,3% |
| 85 | Weert | Limburg | 24,2% |
| 86 | Oisterwijk | Noord-Brabant | 23,8% |
| 87 | Losser | Overijssel | 23,5% |
| 87 | Gilze en Rijen | Noord-Brabant | 23,5% |
| 89 | Valkenburg aan de Geul | Limburg | 22,9% |
| 90 | Heusden | Noord-Brabant | 22,8% |
| 91 | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | 22,6% |
| 92 | Blaricum | Noord-Holland | 22,4% |
| 93 | Nijkerk | Gelderland | 22,3% |
| 93 | Asten | Noord-Brabant | 22,3% |
| 93 | Alphen-Chaam | Noord-Brabant | 22,3% |
| 96 | Best | Noord-Brabant | 22,2% |
| 97 | Katwijk | Zuid-Holland | 22,0% |
| 98 | Ooststellingwerf | Fryslân | 21,0% |
| 99 | Someren | Noord-Brabant | 20,3% |
| 100 | Zutphen | Gelderland | 20,1% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) |
|---|---|---|---|
| 327 | Veendam | Groningen | 0,9% |
| 327 | Woerden | Utrecht | 0,9% |
| 329 | Zoeterwoude | Zuid-Holland | 0,8% |
| 330 | Bunschoten | Utrecht | 0,7% |
| 330 | Koggenland | Noord-Holland | 0,7% |
| 332 | Opmeer | Noord-Holland | 0,6% |
| 333 | Leiderdorp | Zuid-Holland | 0,5% |
| 333 | Oudewater | Utrecht | 0,5% |
| 335 | Hoorn | Noord-Holland | 0,4% |
| 335 | Kaag en Braassem | Zuid-Holland | 0,4% |
| 337 | Uithoorn | Noord-Holland | 0,3% |
| 337 | Drechterland | Noord-Holland | 0,3% |
| 339 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 0,2% |
| 339 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 0,2% |
| 339 | Sliedrecht | Zuid-Holland | 0,2% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Gelderland26,8%
- Flevoland18,4%
- Noord-Brabant16,0%
- Drenthe15,8%
- Limburg15,4%
- Overijssel14,8%
- Utrecht12,1%
- Noord-Holland11,0%
- Fryslân8,6%
- Zuid-Holland7,6%
- Zeeland7,2%
- Groningen6,2%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)”?
Vlieland staat bovenaan voor “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)”, met 96,2%.
Wat is de mediane waarde van “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)”?
De mediaan van de 341 gerangschikte gemeenten is 11,7%.