Haaksbergen: bevolking en statistieken
Haaksbergen telt 24.313 inwoners (2026) op 104,8 km², oftewel 232 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 244 van de 342 gemeenten. De bevolking is stabiel: −0,1% tussen 2016 en 2026.
- 24.313 inwoners
- 104,8 km²
- 232 inw./km²
- 29 m
Het belangrijkste
Van de 25 gemeenten in Overijssel staat Haaksbergen op rang 19 qua bevolking.
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners: 5,2 ‰ in Haaksbergen, tegenover gemiddeld 16,5 ‰ in Overijssel en 19,8 ‰ voor het hele land.
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: −6,1 ‰ in Haaksbergen, tegenover gemiddeld −0,5 ‰ in Overijssel en −0,3 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 17,8% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.015 kWh per jaar.
Haaksbergen in cijfers
Haaksbergen op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Haaksbergen
Haaksbergen telde 24.332 inwoners in 2016 en 24.313 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 24.229 |
| 2022 | 24.268 |
| 2023 | 24.502 |
| 2024 | 24.359 |
| 2025 | 24.225 |
| 2026 | 24.313 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Overijssel voor de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”.
- “Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 14.674 voetbalvelden.
- 2,3 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Enschede (162.683 inwoners), op 13 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.060 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Haaksbergen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Haaksbergen | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 26,4% | 21,4% | 23,6% | rang 71 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,1% | 15,2% | 14,8% | rang 230 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −6,1 ‰ | −0,5 ‰ | −1,3 ‰ | rang 316 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 0,6 ‰ | 6,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 294 van 342 |
Wonen
| Indicator | Haaksbergen | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 10.753 woningen | 531.844 | 8.274.510 | rang 237 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 9,7% | 16,1% | 13,1% | rang 243 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 17,8% | 21,1% | 19,9% | rang 213 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 82,1% | 74,8% | 79,5% | rang 141 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 69,7% | 61,9% | 66,7% | rang 122 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 20,7% | 26,3% | 23,7% | rang 238 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 423.000 € | 395.811 € | 438.000 € | rang 196 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 11,3 ‰ | 18,2 ‰ | 17,4 ‰ | rang 268 van 341 |
Energie
| Indicator | Haaksbergen | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 970 m³ | 877 m³ | 900 m³ | rang 78 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.030 kWh | 2.784 kWh | 2.810 kWh | rang 80 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 9% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 51% | 45% | 46% | rang 102 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 12% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 295 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 88,8% | 86,8% | 90,3% | rang 218 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 3,3% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.550 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 65 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.171 Wp | 2.004 Wp | 1.707 Wp | rang 117 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 237,9 ‰ | 214,3 ‰ | 222,7 ‰ | rang 124 van 342 |
Economie
| Indicator | Haaksbergen | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 65.600 € | 60.610 € | 63.450 € | rang 118 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.045 | 149.080 | 2.612.530 | rang 261 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 125,2 ‰ | 124,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 249 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Haaksbergen | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,5% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,4% | 3,4% | 2,3% | rang 151 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Haaksbergen | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 556 ‰ | 482 ‰ | 508 ‰ | rang 60 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 12,8 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 44 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Haaksbergen | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 30,7% | 36,1% | 33,3% | rang 254 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 24,1 ‰ | 37,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 265 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 5,2 ‰ | 16,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 306 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,3 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 85 van 342 |
Milieu
| Indicator | Haaksbergen | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 530 kg | 429 kg | 468 kg | rang 87 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 8,9% | 20,9% | 16,8% | rang 281 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 64,5% | 60,0% | 58,8% | rang 143 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 24,5% | 14,8% | 11,7% | rang 82 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Haaksbergen | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,6 km | 1,3 km | 1,2 km | rang 56 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Haaksbergen | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 28,5% | 29,5% | 28,5% | rang 170 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Haaksbergen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
88,8% in 2022, tegenover 92,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.171 Wp in 2025, tegenover 394 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
237,9 ‰ in 2025, tegenover 70,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
24,1 ‰ in 2025, tegenover 25,8 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
5,2 ‰ in 2025, tegenover 9,9 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Haaksbergen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 21 | 3,1 |
| februari | 38 | 3,5 |
| maart | 81 | 6,0 |
| april | 128 | 10,0 |
| mei | 155 | 13,9 |
| juni | 164 | 17,4 |
| juli | 162 | 18,9 |
| augustus | 136 | 18,1 |
| september | 96 | 15,4 |
| oktober | 56 | 11,6 |
| november | 27 | 6,9 |
| december | 17 | 4,2 |
Economische sectoren: Haaksbergen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten17,8% ×0,9
- Handel16,3% ×1,3
- Gezondheids- en welzijnszorg10,0% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij9,4% ×3,1
- Bouwnijverheid9,2% ×0,9
- Overige dienstverlening6,7% ×1,3
- Industrie6,1% ×1,7
- Onderwijs4,4% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Haaksbergen?
Haaksbergen telt 24.313 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 244 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Haaksbergen?
Haaksbergen beslaat 104,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 232 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Haaksbergen?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Haaksbergen van 24.332 naar 24.313, oftewel −0,1%.
Waar ligt Haaksbergen?
Haaksbergen ligt in Overijssel (provincie). Het maakt deel uit van Twente (COROP-gebied). Breedtegraad 52,155, lengtegraad 6,742.
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Haaksbergen?
In Haaksbergen bedraagt de indicator “Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners” 5,2 ‰ (2025), rang 306 van de 320 gemeenten; de mediaan van het land is 11,7 ‰.
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Haaksbergen?
In Haaksbergen bedraagt de indicator “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners” −6,1 ‰ (2024), rang 316 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is −1,3 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Haaksbergen?
In Haaksbergen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.015 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Haaksbergen?
Het dichtst bij Haaksbergen liggen Enschede (13 km), Hengelo (O.) (13 km), Hof van Twente (14 km), Berkelland (16 km), Borne (16 km).