Locatiekaart: Loon op Zand
Gemeente · Midden-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Loon op Zand: bevolking en statistieken

Loon op Zand telt 24.111 inwoners (2026) op 49,9 km², oftewel 483 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 246 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,2% tussen 2016 en 2026.

  • 24.111 inwoners
  • 49,9 km²
  • 483 inw./km²
  • 14 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Loon op Zand op rang 36 qua bevolking.

Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school: 0,6 km in Loon op Zand, tegenover gemiddeld 0,8 km in Noord-Brabant en 0,8 km voor het hele land.

Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): 14,9 ‰ in Loon op Zand, tegenover gemiddeld 8,1 ‰ in Noord-Brabant en 6,0 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 19,3% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.034 kWh per jaar.

Loon op Zand in cijfers

Bevolking
24.111
rang 246 van 342
+5,2%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
483inw./km²
rang 173 van 342
Oppervlakte
49,9km²
rang 216 van 342
Hoogte
14m
rang 87 van 339
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school
0,6km
rang 304 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)
14,9‰
rang 24 van 342
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)
36,9%
rang 38 van 341
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation
11,9km
rang 49 van 342

Loon op Zand op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Loon op Zand

22.50023.00023.50024.00024.500201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Loon op Zand telde 22.929 inwoners in 2016 en 24.111 in 2026.

JaarBevolking
202123.504
202223.768
202323.797
202423.850
202524.151
202624.111

Wist u dat?

Alle indicatoren van Loon op Zand

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Loon op ZandLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorLoon op ZandNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,9%22,0%23,6%rang 119 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)14,6%14,4%14,8%rang 188 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−2,3 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 214 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)14,9 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 24 van 342

Wonen

IndicatorLoon op ZandNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)10.679 woningen1.201.6668.274.510rang 239 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)8,9%10,8%13,1%rang 260 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)21,2%21,5%19,9%rang 132 van 338
Eengezinswoningen (2024)82,4%74,1%79,5%rang 133 van 342
Koopwoningen (2024)65,9%61,6%66,7%rang 186 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)23,1%26,6%23,7%rang 180 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)439.000 €450.866 €438.000 €rang 171 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)13,7 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 237 van 341

Energie

IndicatorLoon op ZandNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)900 m³824 m³900 m³rang 164 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.000 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 94 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)7%13%7%rang 133 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)41%42%46%rang 231 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)13%13%12%rang 96 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha319 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)91,0%84,3%90,3%rang 130 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%5,8%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.160 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 198 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.816 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 154 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)199,2 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 232 van 342

Economie

IndicatorLoon op ZandNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)63.900 €63.189 €63.450 €rang 160 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)3.335375.5252.612.530rang 234 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)138,3 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 149 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorLoon op ZandNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,6%1,6%1,5%rang 91 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,1%2,9%2,3%rang 202 van 342

Mobiliteit

IndicatorLoon op ZandNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)547 ‰494 ‰508 ‰rang 78 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)11,9 km6,3 km4,6 kmrang 49 van 342

Samenleving

IndicatorLoon op ZandNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,2 personen2,12,2rang 134 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)31,2%37,2%33,3%rang 238 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)32,2 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 145 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)11,8 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 156 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,1 km1,0 km1,0 kmrang 134 van 342

Milieu

IndicatorLoon op ZandNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)463 kg457 kg468 kgrang 188 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)14,5%28,1%16,8%rang 193 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)41,9%50,6%58,8%rang 244 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)36,9%16,0%11,7%rang 38 van 341

Gezondheid

IndicatorLoon op ZandNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,9 km1,1 km1,2 kmrang 247 van 342

Onderwijs

IndicatorLoon op ZandNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)25,4%32,2%28,5%rang 249 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,6 km0,8 km0,8 kmrang 304 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Loon op Zand

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−0,7 procentpunt

91,0% in 2022, tegenover 91,7% in 2017

91,091,592,092,5202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.532 Wp+539,4%

1.816 Wp in 2025, tegenover 284 Wp in 2019

01.0002.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+145,8 ‰+273,0%

199,2 ‰ in 2025, tegenover 53,4 ‰ in 2019

501001502002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−7,4 ‰−18,7%

32,2 ‰ in 2025, tegenover 39,6 ‰ in 2019

303540452025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−2,8 ‰−19,2%

11,8 ‰ in 2025, tegenover 14,6 ‰ in 2019

101214162025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Loon op Zand

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.034kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,9°C
juli
Koudste maand
3,7°C
januari
Productiefste maand
125kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari233,7
februari404,1
maart826,5
april12910,1
mei15513,8
juni16517,3
juli16118,9
augustus13618,1
september10015,6
oktober5812,0
november297,4
december184,7

Economische sectoren: Loon op Zand

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Loon op Zand?

Loon op Zand telt 24.111 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 246 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Loon op Zand?

Loon op Zand beslaat 49,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 483 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Loon op Zand?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Loon op Zand van 22.929 naar 24.111, oftewel +5,2%.

Waar ligt Loon op Zand?

Loon op Zand ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,627, lengtegraad 5,076.

Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school: wat is de waarde in Loon op Zand?

In Loon op Zand bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school” 0,6 km (2025), rang 304 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 0,8 km.

Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): wat is de waarde in Loon op Zand?

In Loon op Zand bedraagt de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)” 14,9 ‰ (2024), rang 24 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 6,5 ‰.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Loon op Zand?

In Loon op Zand produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.034 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Loon op Zand?

Het dichtst bij Loon op Zand liggen Waalwijk (6,2 km), Tilburg (7,9 km), Dongen (9,1 km), Oisterwijk (9,9 km), Heusden (10 km).