Deurne: bevolking en statistieken
Deurne telt 33.596 inwoners (2026) op 116,9 km², oftewel 287 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 167 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2016 en 2026.
- 33.596 inwoners
- 116,9 km²
- 287 inw./km²
- 27 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Deurne op rang 21 qua bevolking.
Woningen gebouwd voor 1946: 6,4% in Deurne, tegenover gemiddeld 10,8% in Noord-Brabant en 18,0% voor het hele land.
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning: 3.090 kWh in Deurne, tegenover gemiddeld 2.814 kWh in Noord-Brabant en 2.598 kWh voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 15,9% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.043 kWh per jaar.
Deurne in cijfers
Deurne op de kaart
De naburige gemeenten
- Asten7,5 km · 17.484
- Gemert-Bakel9,1 km · 31.806
- Helmond9,8 km · 96.860
- Someren11 km · 20.471
- Laarbeek13 km · 23.541
- Venray14 km · 45.108
- Geldrop-Mierlo15 km · 40.683
- Land van Cuijk15 km · 93.645
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Deurne
Deurne telde 31.878 inwoners in 2016 en 33.596 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 32.437 |
| 2022 | 32.606 |
| 2023 | 32.977 |
| 2024 | 33.180 |
| 2025 | 33.387 |
| 2026 | 33.596 |
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 16.373 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Asten, op 7,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Helmond (96.860 inwoners), op 9,8 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.172 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Deurne
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Deurne | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,5% | 22,0% | 23,6% | rang 140 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,9% | 14,4% | 14,8% | rang 153 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,5 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 178 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,8 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 132 van 342 |
Wonen
| Indicator | Deurne | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 14.500 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 177 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 6,4% | 10,8% | 13,1% | rang 300 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 19,6% | 21,5% | 19,9% | rang 175 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 84,6% | 74,1% | 79,5% | rang 95 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 66,6% | 61,6% | 66,7% | rang 173 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 24,5% | 26,6% | 23,7% | rang 152 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 483.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 109 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 18,0 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 160 van 341 |
Energie
| Indicator | Deurne | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 970 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 78 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.090 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 53 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 13% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 47% | 42% | 46% | rang 158 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 13% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 6 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 100 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,1% | 84,3% | 90,3% | rang 73 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.460 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 99 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.439 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 91 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 219,7 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 184 van 342 |
Economie
| Indicator | Deurne | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 62.200 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 193 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.580 | 375.525 | 2.612.530 | rang 165 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 136,3 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 163 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Deurne | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,4% | 1,6% | 1,5% | rang 185 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,1% | 2,9% | 2,3% | rang 202 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Deurne | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 519 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 156 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,2 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 219 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Deurne | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 33,4% | 37,2% | 33,3% | rang 169 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 29,1 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 201 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 12,5 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 142 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,1 ‰ | 4,4 ‰ | 3,8 ‰ | rang 116 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,3 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 127 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Deurne | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 11,9% | 28,1% | 16,8% | rang 229 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 62,3% | 50,6% | 58,8% | rang 155 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 24,3% | 16,0% | 11,7% | rang 83 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Deurne | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,3 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 118 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Deurne | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 24,7% | 32,2% | 28,5% | rang 263 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Deurne
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,1% in 2022, tegenover 94,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.439 Wp in 2025, tegenover 894 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
219,7 ‰ in 2025, tegenover 62,2 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
29,1 ‰ in 2025, tegenover 34,8 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
12,5 ‰ in 2025, tegenover 15,9 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,1 ‰ in 2025, tegenover 3,5 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,3 ‰ in 2025, tegenover 3,5 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Deurne
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,5 |
| februari | 39 | 4,0 |
| maart | 83 | 6,5 |
| april | 129 | 10,3 |
| mei | 157 | 14,1 |
| juni | 167 | 17,7 |
| juli | 164 | 19,2 |
| augustus | 138 | 18,4 |
| september | 101 | 15,7 |
| oktober | 59 | 12,0 |
| november | 30 | 7,3 |
| december | 18 | 4,6 |
Economische sectoren: Deurne
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten15,9% ×0,8
- Handel14,5% ×1,1
- Bouwnijverheid12,1% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg10,0% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij9,9% ×3,2
- Industrie6,4% ×1,8
- Overige dienstverlening6,3% ×1,2
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,4% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Deurne?
Deurne telt 33.596 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 167 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Deurne?
Deurne beslaat 116,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 287 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Deurne?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Deurne van 31.878 naar 33.596, oftewel +5,4%.
Waar ligt Deurne?
Deurne ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,464, lengtegraad 5,795.
Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Deurne?
In Deurne bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 6,4% (2024), rang 300 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning: wat is de waarde in Deurne?
In Deurne bedraagt de indicator “Gemiddelde elektriciteitslevering per woning” 3.090 kWh (2025), rang 53 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2.810 kWh.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Deurne?
In Deurne produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.043 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Deurne?
Het dichtst bij Deurne liggen Asten (7,5 km), Gemert-Bakel (9,1 km), Helmond (9,8 km), Someren (11 km), Laarbeek (13 km).