Soest: bevolking en statistieken
Soest telt 47.853 inwoners (2026) op 46,2 km², oftewel 1.035 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 106 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,2% tussen 2016 en 2026.
- 47.853 inwoners
- 46,2 km²
- 1.035 inw./km²
- 12 m
Het belangrijkste
Van de 26 gemeenten in Utrecht staat Soest op rang 11 qua bevolking.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): 40,5% in Soest, tegenover gemiddeld 12,1% in Utrecht en 13,5% voor het hele land.
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: 2,5 ‰ in Soest, tegenover gemiddeld 3,7 ‰ in Utrecht en 4,4 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 23,7% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.001 kWh per jaar.
Soest in cijfers
Soest op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Soest
Soest telde 45.487 inwoners in 2016 en 47.853 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 46.906 |
| 2022 | 47.113 |
| 2023 | 47.439 |
| 2024 | 47.682 |
| 2025 | 47.999 |
| 2026 | 47.853 |
Wist u dat?
- “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.478 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Baarn, op 3,2 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Amersfoort (163.764 inwoners), op 7,6 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.004 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Soest
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Soest | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,3% | 18,8% | 23,6% | rang 147 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,4% | 16,1% | 14,8% | rang 114 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,7 ‰ | 2,2 ‰ | −1,3 ‰ | rang 143 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,3 ‰ | 4,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 146 van 342 |
Wonen
| Indicator | Soest | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 21.532 woningen | 620.065 | 8.274.510 | rang 105 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 16,8% | 16,8% | 13,1% | rang 118 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 13,2% | 23,5% | 19,9% | rang 295 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 64,1% | 61,5% | 79,5% | rang 290 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 64,4% | 58,3% | 66,7% | rang 216 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 21,6% | 26,7% | 23,7% | rang 215 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 533.000 € | 534.331 € | 438.000 € | rang 54 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 11,7 ‰ | 21,3 ‰ | 17,4 ‰ | rang 262 van 341 |
Energie
| Indicator | Soest | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 930 m³ | 723 m³ | 900 m³ | rang 127 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.840 kWh | 2.549 kWh | 2.810 kWh | rang 151 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 18% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 37% | 38% | 46% | rang 267 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 10% | 9% | 12% | rang 223 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 80 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 83,5% | 77,0% | 90,3% | rang 279 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,3% | 12,9% | 0,1% | rang 125 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 830 kWh | 847 kWh | 1.245 kWh | rang 276 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 964 Wp | 1.120 Wp | 1.707 Wp | rang 284 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 173,9 ‰ | 180,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 284 van 342 |
Economie
| Indicator | Soest | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 68.800 € | 67.245 € | 63.450 € | rang 83 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 7.845 | 222.825 | 2.612.530 | rang 79 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 163,9 ‰ | 157,5 ‰ | 135,6 ‰ | rang 42 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Soest | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,7% | 1,5% | 1,5% | rang 58 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,5% | 2,9% | 2,3% | rang 139 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Soest | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 509 ‰ | 417 ‰ | 508 ‰ | rang 169 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,3 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 281 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Soest | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,2 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 34,8% | 39,1% | 33,3% | rang 131 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 30,1 ‰ | 45,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 184 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 12,1 ‰ | 23,3 ‰ | 11,7 ‰ | rang 149 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 2,5 ‰ | 3,7 ‰ | 3,8 ‰ | rang 150 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,0 ‰ | 4,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 149 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 0,9 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Soest | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 459 kg | 431 kg | 468 kg | rang 196 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 30,9% | 38,0% | 16,8% | rang 89 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 23,9% | 41,7% | 58,8% | rang 292 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 40,5% | 12,1% | 11,7% | rang 31 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Soest | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Soest | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 37,6% | 41,9% | 28,5% | rang 58 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Soest
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
83,5% in 2022, tegenover 83,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,3% in 2022, tegenover 0,3% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
964 Wp in 2025, tegenover 313 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
173,9 ‰ in 2025, tegenover 57,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
30,1 ‰ in 2025, tegenover 33,6 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
12,1 ‰ in 2025, tegenover 13,0 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
2,5 ‰ in 2025, tegenover 3,8 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,0 ‰ in 2025, tegenover 3,6 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Soest
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,6 |
| februari | 38 | 3,8 |
| maart | 80 | 6,2 |
| april | 126 | 9,8 |
| mei | 152 | 13,5 |
| juni | 161 | 16,8 |
| juli | 157 | 18,5 |
| augustus | 132 | 17,8 |
| september | 94 | 15,3 |
| oktober | 56 | 11,8 |
| november | 27 | 7,3 |
| december | 17 | 4,6 |
Economische sectoren: Soest
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten23,7% ×1,1
- Handel12,2% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg11,5% ×1,1
- Bouwnijverheid10,7% ×1,0
- Onderwijs7,0% ×1,2
- Verhuur en overige zakelijke diensten6,4% ×1,2
- Informatie en communicatie5,8% ×1,1
- Overige dienstverlening5,0% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Soest?
Soest telt 47.853 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 106 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Soest?
Soest beslaat 46,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.035 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Soest?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Soest van 45.487 naar 47.853, oftewel +5,2%.
Waar ligt Soest?
Soest ligt in Utrecht (provincie). Het maakt deel uit van Utrecht (COROP-gebied). Breedtegraad 52,183, lengtegraad 5,283.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): wat is de waarde in Soest?
In Soest bedraagt de indicator “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)” 40,5% (2022), rang 31 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 11,7%.
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Soest?
In Soest bedraagt de indicator “Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners” 2,5 ‰ (2025), rang 150 van de 171 gemeenten; de mediaan van het land is 3,8 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Soest?
In Soest produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.001 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Soest?
Het dichtst bij Soest liggen Baarn (3,2 km), Amersfoort (7,6 km), Eemnes (8,0 km), Laren (NH.) (8,7 km), Hilversum (8,7 km).