Milieu · 2022
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water): de ranglijst van de gemeenten
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water): Hoorn staat bovenaan met 78,6% en Schiermonnikoog sluit de rij met 1,5%. De mediaan van de 341 gemeenten is 16,8%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) |
|---|---|---|---|
| 1 | Hoorn | Noord-Holland | 78,6% |
| 2 | Krimpen aan den IJssel | Zuid-Holland | 76,3% |
| 3 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 75,4% |
| 4 | Leiden | Zuid-Holland | 74,5% |
| 4 | Rotterdam | Zuid-Holland | 74,5% |
| 6 | Veenendaal | Utrecht | 72,4% |
| 7 | Gouda | Zuid-Holland | 71,2% |
| 8 | Haarlem | Noord-Holland | 68,7% |
| 9 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 68,1% |
| 10 | Oegstgeest | Zuid-Holland | 67,4% |
| 11 | Nijmegen | Gelderland | 67,3% |
| 12 | Papendrecht | Zuid-Holland | 67,1% |
| 13 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 65,6% |
| 14 | Delft | Zuid-Holland | 65,4% |
| 15 | Nieuwegein | Utrecht | 64,8% |
| 16 | Maassluis | Zuid-Holland | 64,4% |
| 17 | Amsterdam | Noord-Holland | 63,3% |
| 18 | Schiedam | Zuid-Holland | 62,4% |
| 19 | Kerkrade | Limburg | 62,1% |
| 20 | Eindhoven | Noord-Brabant | 62,0% |
| 21 | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | 61,2% |
| 22 | Heemstede | Noord-Holland | 60,3% |
| 23 | Zoetermeer | Zuid-Holland | 59,8% |
| 24 | Heerlen | Limburg | 59,4% |
| 25 | Beverwijk | Noord-Holland | 59,3% |
| 26 | Barendrecht | Zuid-Holland | 58,0% |
| 27 | Utrecht | Utrecht | 57,6% |
| 28 | Aalsmeer | Noord-Holland | 56,9% |
| 29 | Brunssum | Limburg | 55,4% |
| 30 | Alblasserdam | Zuid-Holland | 54,9% |
| 31 | Vlissingen | Zeeland | 54,7% |
| 32 | Ridderkerk | Zuid-Holland | 54,1% |
| 33 | Zwijndrecht | Zuid-Holland | 54,0% |
| 34 | Huizen | Noord-Holland | 53,4% |
| 35 | Amersfoort | Utrecht | 53,0% |
| 36 | Gorinchem | Zuid-Holland | 52,8% |
| 37 | Vlaardingen | Zuid-Holland | 52,7% |
| 38 | Sittard-Geleen | Limburg | 50,8% |
| 39 | Diemen | Noord-Holland | 49,6% |
| 40 | Oldenzaal | Overijssel | 48,4% |
| 40 | Westervoort | Gelderland | 48,4% |
| 42 | Maastricht | Limburg | 48,0% |
| 43 | Katwijk | Zuid-Holland | 47,3% |
| 44 | Helmond | Noord-Brabant | 47,0% |
| 45 | Voorschoten | Zuid-Holland | 44,4% |
| 46 | Stein (L.) | Limburg | 44,3% |
| 47 | Sliedrecht | Zuid-Holland | 44,1% |
| 48 | Landgraaf | Limburg | 43,8% |
| 49 | Velsen | Noord-Holland | 42,7% |
| 50 | Veldhoven | Noord-Brabant | 42,6% |
| 51 | Blaricum | Noord-Holland | 41,6% |
| 52 | Tilburg | Noord-Brabant | 41,5% |
| 53 | Uithoorn | Noord-Holland | 41,4% |
| 54 | Zaanstad | Noord-Holland | 40,8% |
| 55 | Tiel | Gelderland | 40,5% |
| 55 | Laren (NH.) | Noord-Holland | 40,5% |
| 57 | Hengelo (O.) | Overijssel | 40,3% |
| 58 | Leiderdorp | Zuid-Holland | 40,1% |
| 59 | Urk | Flevoland | 39,4% |
| 60 | Dijk en Waard | Noord-Holland | 39,1% |
| 61 | Almere | Flevoland | 39,0% |
| 62 | Hilversum | Noord-Holland | 38,9% |
| 62 | Hillegom | Zuid-Holland | 38,9% |
| 64 | Den Helder | Noord-Holland | 38,4% |
| 65 | Almelo | Overijssel | 38,3% |
| 66 | Amstelveen | Noord-Holland | 38,2% |
| 67 | Enkhuizen | Noord-Holland | 38,1% |
| 67 | Stede Broec | Noord-Holland | 38,1% |
| 69 | Westland | Zuid-Holland | 37,4% |
| 70 | Breda | Noord-Brabant | 37,2% |
| 71 | Arnhem | Gelderland | 36,4% |
| 71 | Lansingerland | Zuid-Holland | 36,4% |
| 73 | Gooise Meren | Noord-Holland | 36,1% |
| 74 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 35,9% |
| 75 | Zeist | Utrecht | 35,6% |
| 76 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 35,3% |
| 77 | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | 35,2% |
| 78 | Dordrecht | Zuid-Holland | 34,8% |
| 79 | Beek (L.) | Limburg | 34,6% |
| 80 | Heiloo | Noord-Holland | 34,3% |
| 81 | Harderwijk | Gelderland | 33,9% |
| 82 | Waddinxveen | Zuid-Holland | 33,6% |
| 83 | Roermond | Limburg | 33,1% |
| 84 | Venlo | Limburg | 32,7% |
| 85 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | 32,0% |
| 85 | Geertruidenberg | Noord-Brabant | 32,0% |
| 87 | Zwolle | Overijssel | 31,7% |
| 88 | Son en Breugel | Noord-Brabant | 31,1% |
| 89 | Zutphen | Gelderland | 30,9% |
| 89 | Soest | Utrecht | 30,9% |
| 89 | Hardinxveld-Giessendam | Zuid-Holland | 30,9% |
| 89 | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | 30,9% |
| 93 | Lisse | Zuid-Holland | 30,7% |
| 94 | Middelburg (Z.) | Zeeland | 30,4% |
| 95 | Waalwijk | Noord-Brabant | 30,1% |
| 96 | Groningen | Groningen | 30,0% |
| 96 | Harlingen | Fryslân | 30,0% |
| 96 | Teylingen | Zuid-Holland | 30,0% |
| 99 | Albrandswaard | Zuid-Holland | 29,8% |
| 100 | Wageningen | Gelderland | 29,4% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) |
|---|---|---|---|
| 327 | Tubbergen | Overijssel | 6,0% |
| 327 | Bronckhorst | Gelderland | 6,0% |
| 329 | Noordoostpolder | Flevoland | 5,9% |
| 329 | Alphen-Chaam | Noord-Brabant | 5,9% |
| 331 | Weststellingwerf | Fryslân | 5,8% |
| 331 | Ommen | Overijssel | 5,8% |
| 333 | Texel | Noord-Holland | 5,3% |
| 334 | De Wolden | Drenthe | 5,2% |
| 335 | Zeewolde | Flevoland | 4,7% |
| 336 | Baarle-Nassau | Noord-Brabant | 4,4% |
| 337 | Westerveld | Drenthe | 3,9% |
| 338 | Terschelling | Fryslân | 3,1% |
| 339 | Rozendaal | Gelderland | 2,9% |
| 340 | Vlieland | Fryslân | 1,7% |
| 341 | Schiermonnikoog | Fryslân | 1,5% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Zuid-Holland52,0%
- Noord-Holland44,6%
- Utrecht38,0%
- Limburg32,1%
- Noord-Brabant28,1%
- Flevoland25,8%
- Gelderland22,9%
- Overijssel20,9%
- Zeeland19,7%
- Groningen18,7%
- Drenthe14,3%
- Fryslân11,6%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)”?
Hoorn staat bovenaan voor “Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)”, met 78,6%.
Wat is de mediane waarde van “Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)”?
De mediaan van de 341 gerangschikte gemeenten is 16,8%.