Milieu · 2022
Aandeel agrarisch terrein (excl. water): de ranglijst van de gemeenten
Aandeel agrarisch terrein (excl. water): Oudewater staat bovenaan met 92,1% en Zandvoort sluit de rij met 0,0%. De mediaan van de 341 gemeenten is 58,8%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel agrarisch terrein (excl. water) |
|---|---|---|---|
| 1 | Oudewater | Utrecht | 92,1% |
| 2 | Lopik | Utrecht | 90,9% |
| 3 | Hollands Kroon | Noord-Holland | 88,2% |
| 3 | Waadhoeke | Fryslân | 88,2% |
| 5 | Westerkwartier | Groningen | 87,9% |
| 6 | Noordoostpolder | Flevoland | 87,6% |
| 6 | Sluis | Zeeland | 87,6% |
| 8 | Montfoort | Utrecht | 87,0% |
| 8 | Molenlanden | Zuid-Holland | 87,0% |
| 10 | Opmeer | Noord-Holland | 86,8% |
| 11 | Krimpenerwaard | Zuid-Holland | 86,5% |
| 12 | Súdwest-Fryslân | Fryslân | 85,9% |
| 13 | Westerwolde | Groningen | 85,5% |
| 14 | Steenbergen | Noord-Brabant | 85,0% |
| 15 | Koggenland | Noord-Holland | 84,8% |
| 16 | Eemsdelta | Groningen | 84,1% |
| 17 | Kaag en Braassem | Zuid-Holland | 83,8% |
| 18 | Drechterland | Noord-Holland | 83,1% |
| 19 | Tubbergen | Overijssel | 82,7% |
| 19 | Aalten | Gelderland | 82,7% |
| 21 | Achtkarspelen | Fryslân | 82,6% |
| 21 | Buren | Gelderland | 82,6% |
| 23 | Boekel | Noord-Brabant | 82,4% |
| 24 | Dantumadiel | Fryslân | 82,2% |
| 25 | Borsele | Zeeland | 82,1% |
| 26 | Berkelland | Gelderland | 82,0% |
| 27 | Baarle-Nassau | Noord-Brabant | 81,9% |
| 27 | De Wolden | Drenthe | 81,9% |
| 29 | Pekela | Groningen | 81,8% |
| 29 | Oude IJsselstreek | Gelderland | 81,8% |
| 31 | Zoeterwoude | Zuid-Holland | 81,7% |
| 31 | Noord-Beveland | Zeeland | 81,7% |
| 33 | Oldambt | Groningen | 81,6% |
| 34 | Weststellingwerf | Fryslân | 81,3% |
| 34 | De Fryske Marren | Fryslân | 81,3% |
| 36 | Hardenberg | Overijssel | 81,2% |
| 36 | Woerden | Utrecht | 81,2% |
| 38 | Tholen | Zeeland | 80,9% |
| 39 | Oost Gelre | Gelderland | 80,8% |
| 40 | Raalte | Overijssel | 80,7% |
| 40 | Dronten | Flevoland | 80,7% |
| 42 | Dalfsen | Overijssel | 80,6% |
| 42 | De Ronde Venen | Utrecht | 80,6% |
| 44 | Eemnes | Utrecht | 80,5% |
| 44 | Het Hogeland | Groningen | 80,5% |
| 46 | Renswoude | Utrecht | 80,4% |
| 47 | Waterland | Noord-Holland | 80,2% |
| 48 | Midden-Groningen | Groningen | 79,8% |
| 49 | Medemblik | Noord-Holland | 79,6% |
| 49 | Dinkelland | Overijssel | 79,6% |
| 51 | Midden-Delfland | Zuid-Holland | 79,5% |
| 52 | Terneuzen | Zeeland | 79,3% |
| 53 | Vijfheerenlanden | Utrecht | 79,2% |
| 54 | Bunschoten | Utrecht | 78,9% |
| 55 | Stadskanaal | Groningen | 78,8% |
| 55 | Noardeast-Fryslân | Fryslân | 78,8% |
| 57 | Tytsjerksteradiel | Fryslân | 78,7% |
| 58 | Zundert | Noord-Brabant | 78,6% |
| 59 | Bronckhorst | Gelderland | 78,3% |
| 60 | Olst-Wijhe | Overijssel | 78,1% |
| 61 | Coevorden | Drenthe | 77,4% |
| 62 | Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | 77,3% |
| 63 | Staphorst | Overijssel | 77,2% |
| 64 | Borger-Odoorn | Drenthe | 76,8% |
| 65 | Halderberge | Noord-Brabant | 76,7% |
| 65 | West Betuwe | Gelderland | 76,7% |
| 67 | Heerenveen | Fryslân | 76,6% |
| 68 | Bunnik | Utrecht | 76,5% |
| 69 | Schagen | Noord-Holland | 76,3% |
| 70 | West Maas en Waal | Gelderland | 76,2% |
| 70 | Voerendaal | Limburg | 76,2% |
| 72 | Voorst | Gelderland | 76,1% |
| 73 | Wierden | Overijssel | 75,9% |
| 74 | Opsterland | Fryslân | 75,8% |
| 75 | Kampen | Overijssel | 75,6% |
| 76 | Wijk bij Duurstede | Utrecht | 75,5% |
| 76 | Eijsden-Margraten | Limburg | 75,5% |
| 78 | Veendam | Groningen | 75,4% |
| 79 | Hulst | Zeeland | 75,3% |
| 80 | Altena | Noord-Brabant | 75,2% |
| 81 | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | 75,1% |
| 82 | Kapelle | Zeeland | 74,4% |
| 82 | Gulpen-Wittem | Limburg | 74,4% |
| 84 | Sint-Michielsgestel | Noord-Brabant | 74,1% |
| 85 | Winterswijk | Gelderland | 74,0% |
| 85 | Uitgeest | Noord-Holland | 74,0% |
| 87 | Leeuwarden | Fryslân | 73,9% |
| 88 | Moerdijk | Noord-Brabant | 73,8% |
| 89 | Goes | Zeeland | 73,7% |
| 90 | Simpelveld | Limburg | 73,6% |
| 91 | Zeewolde | Flevoland | 73,5% |
| 92 | Hof van Twente | Overijssel | 73,4% |
| 93 | Maasdriel | Gelderland | 73,2% |
| 93 | Midden-Drenthe | Drenthe | 73,2% |
| 95 | Land van Cuijk | Noord-Brabant | 73,1% |
| 96 | Reimerswaal | Zeeland | 72,8% |
| 97 | Smallingerland | Fryslân | 72,7% |
| 98 | Zaltbommel | Gelderland | 72,3% |
| 98 | Bernheze | Noord-Brabant | 72,3% |
| 100 | Lochem | Gelderland | 72,1% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel agrarisch terrein (excl. water) |
|---|---|---|---|
| 327 | Nijmegen | Gelderland | 10,0% |
| 328 | Velsen | Noord-Holland | 9,8% |
| 329 | Delft | Zuid-Holland | 9,2% |
| 330 | Bloemendaal | Noord-Holland | 8,8% |
| 331 | Huizen | Noord-Holland | 8,3% |
| 332 | Schiermonnikoog | Fryslân | 7,5% |
| 333 | Hoorn | Noord-Holland | 7,0% |
| 334 | Krimpen aan den IJssel | Zuid-Holland | 5,0% |
| 335 | Laren (NH.) | Noord-Holland | 4,2% |
| 336 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 2,1% |
| 337 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 0,8% |
| 337 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 0,8% |
| 339 | Rozendaal | Gelderland | 0,3% |
| 340 | Vlieland | Fryslân | 0,1% |
| 341 | Zandvoort | Noord-Holland | 0,0% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Fryslân77,6%
- Groningen71,2%
- Zeeland69,2%
- Drenthe66,3%
- Overijssel60,0%
- Noord-Brabant50,6%
- Flevoland47,5%
- Limburg46,3%
- Gelderland45,1%
- Utrecht41,7%
- Noord-Holland33,6%
- Zuid-Holland28,5%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Aandeel agrarisch terrein (excl. water)”?
Oudewater staat bovenaan voor “Aandeel agrarisch terrein (excl. water)”, met 92,1%.
Wat is de mediane waarde van “Aandeel agrarisch terrein (excl. water)”?
De mediaan van de 341 gerangschikte gemeenten is 58,8%.