Heerde: bevolking en statistieken
Heerde telt 19.325 inwoners (2026) op 78,5 km², oftewel 246 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 284 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,1% tussen 2016 en 2026.
- 19.325 inwoners
- 78,5 km²
- 246 inw./km²
- 2 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Heerde op rang 45 qua bevolking.
Huishoudelijk afval per inwoner: 642 kg in Heerde, tegenover gemiddeld 438 kg in Gelderland en 455 kg voor het hele land.
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners: 5,5 ‰ in Heerde, tegenover gemiddeld 14,8 ‰ in Gelderland en 19,8 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,4% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.025 kWh per jaar.
Heerde in cijfers
Heerde op de kaart
De naburige gemeenten
- Olst-Wijhe7,8 km · 19.079
- Hattem8,3 km · 12.822
- Oldebroek13 km · 24.535
- Epe13 km · 33.786
- Zwolle13 km · 134.147
- Raalte15 km · 39.084
- Elburg15 km · 24.039
- Dalfsen17 km · 30.264
Alle gemeenten in Veluwe (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Heerde
Heerde telde 18.556 inwoners in 2016 en 19.325 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 18.776 |
| 2022 | 18.976 |
| 2023 | 19.214 |
| 2024 | 19.226 |
| 2025 | 19.305 |
| 2026 | 19.325 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Gelderland voor de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner”.
- “Huishoudelijk afval per inwoner”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- “Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 11.000 voetbalvelden.
- 2,2 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Olst-Wijhe, op 7,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Epe (33.786 inwoners), op 13 km.
Alle indicatoren van Heerde
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Heerde | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 26,1% | 22,4% | 23,6% | rang 81 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,9% | 14,9% | 14,8% | rang 153 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −2,8 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 228 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 6,9 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 155 van 342 |
Wonen
| Indicator | Heerde | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 8.334 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 284 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 18,1% | 15,1% | 13,1% | rang 104 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 20,0% | 21,5% | 19,9% | rang 165 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 81,9% | 73,5% | 79,5% | rang 144 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 68,8% | 61,6% | 66,7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 23,8% | 26,3% | 23,7% | rang 168 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 497.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 92 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 18,0 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 160 van 341 |
Energie
| Indicator | Heerde | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 980 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 67 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.010 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 89 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 10% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 49% | 43% | 46% | rang 133 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 11% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 89,5% | 85,9% | 90,3% | rang 196 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 4,2% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.320 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 142 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.329 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 232 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 222,5 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 172 van 342 |
Economie
| Indicator | Heerde | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 64.900 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 134 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.320 | 298.620 | 2.612.530 | rang 298 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 120,1 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 280 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Heerde | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,2% | 1,4% | 1,5% | rang 265 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 3,1% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Heerde | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 551 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 66 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 7,9 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 98 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Heerde | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,4 personen | 2,2 | 2,2 | rang 21 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 28,0% | 36,8% | 33,3% | rang 318 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 20,3 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 306 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 5,5 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 300 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,2 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 106 van 342 |
Milieu
| Indicator | Heerde | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 642 kg | 438 kg | 468 kg | rang 22 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 9,0% | 22,9% | 16,8% | rang 279 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 45,0% | 45,1% | 58,8% | rang 235 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 43,4% | 26,8% | 11,7% | rang 24 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Heerde | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,4 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 93 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Heerde | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 30,2% | 31,9% | 28,5% | rang 141 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Heerde
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
89,5% in 2022, tegenover 93,6% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.329 Wp in 2025, tegenover 312 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
222,5 ‰ in 2025, tegenover 68,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
20,3 ‰ in 2025, tegenover 22,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
5,5 ‰ in 2025, tegenover 7,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Heerde
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 21 | 3,3 |
| februari | 38 | 3,5 |
| maart | 81 | 5,9 |
| april | 128 | 9,6 |
| mei | 156 | 13,4 |
| juni | 166 | 16,9 |
| juli | 161 | 18,5 |
| augustus | 136 | 17,8 |
| september | 96 | 15,1 |
| oktober | 56 | 11,5 |
| november | 27 | 7,0 |
| december | 17 | 4,4 |
Economische sectoren: Heerde
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,4% ×1,0
- Handel14,4% ×1,1
- Bouwnijverheid10,1% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg9,7% ×0,9
- Overige dienstverlening7,3% ×1,4
- Onderwijs6,0% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij4,7% ×1,5
- Industrie4,5% ×1,3
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Heerde?
Heerde telt 19.325 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 284 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Heerde?
Heerde beslaat 78,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 246 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Heerde?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Heerde van 18.556 naar 19.325, oftewel +4,1%.
Waar ligt Heerde?
Heerde ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Veluwe (COROP-gebied). Breedtegraad 52,400, lengtegraad 6,067.
Huishoudelijk afval per inwoner: wat is de waarde in Heerde?
In Heerde bedraagt de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner” 642 kg (2024), rang 22 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 468 kg.
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Heerde?
In Heerde bedraagt de indicator “Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners” 5,5 ‰ (2025), rang 300 van de 320 gemeenten; de mediaan van het land is 11,7 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Heerde?
In Heerde produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.025 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Heerde?
Het dichtst bij Heerde liggen Olst-Wijhe (7,8 km), Hattem (8,3 km), Oldebroek (13 km), Epe (13 km), Zwolle (13 km).