Oisterwijk: bevolking en statistieken
Oisterwijk telt 33.356 inwoners (2026) op 80,1 km², oftewel 416 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 169 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +3,0% tussen 2021 en 2026.
- 33.356 inwoners
- 80,1 km²
- 416 inw./km²
- 12 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Oisterwijk op rang 22 qua bevolking.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: 78.000 € in Oisterwijk, tegenover gemiddeld 63.189 € in Noord-Brabant en 61.843 € voor het hele land.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: 561.000 € in Oisterwijk, tegenover gemiddeld 450.866 € in Noord-Brabant en 440.410 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 25,1% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.033 kWh per jaar.
Oisterwijk in cijfers
Oisterwijk op de kaart
De naburige gemeenten
- Tilburg8,1 km · 230.746
- Boxtel8,9 km · 34.302
- Loon op Zand9,9 km · 24.111
- Vught10 km · 33.202
- Goirle12 km · 24.886
- Hilvarenbeek12 km · 16.315
- Oirschot12 km · 19.801
- Sint-Michielsgestel13 km · 30.191
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Oisterwijk
Oisterwijk telde 32.373 inwoners in 2021 en 33.356 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 32.373 |
| 2022 | 32.503 |
| 2023 | 32.941 |
| 2024 | 32.952 |
| 2025 | 33.108 |
| 2026 | 33.356 |
Wist u dat?
- “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 11.221 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Tilburg (230.746 inwoners), op 8,1 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.132 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Oisterwijk
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Oisterwijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 26,4% | 22,0% | 23,6% | rang 71 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,9% | 14,4% | 14,8% | rang 242 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −3,0 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 233 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,8 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 132 van 342 |
Wonen
| Indicator | Oisterwijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 14.501 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 176 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 12,4% | 10,8% | 13,1% | rang 183 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 20,0% | 21,5% | 19,9% | rang 165 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 80,8% | 74,1% | 79,5% | rang 161 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 69,1% | 61,6% | 66,7% | rang 130 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 19,8% | 26,6% | 23,7% | rang 249 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 561.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 35 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 12,9 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 247 van 341 |
Energie
| Indicator | Oisterwijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 960 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 92 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.100 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 51 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 13% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 40% | 42% | 46% | rang 242 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 13% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,6% | 84,3% | 90,3% | rang 94 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.250 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 166 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.743 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 166 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 189,3 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 254 van 342 |
Economie
| Indicator | Oisterwijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 78.000 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 20 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 5.860 | 375.525 | 2.612.530 | rang 117 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 175,7 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 21 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Oisterwijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,4% | 1,6% | 1,5% | rang 185 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 2,9% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Oisterwijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 524 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 144 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,7 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 243 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Oisterwijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 33,7% | 37,2% | 33,3% | rang 161 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 33,9 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 128 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 16,3 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 78 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,1 ‰ | 4,4 ‰ | 3,8 ‰ | rang 116 van 171 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Oisterwijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 466 kg | 457 kg | 468 kg | rang 175 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 13,7% | 28,1% | 16,8% | rang 202 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 59,0% | 50,6% | 58,8% | rang 170 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 23,8% | 16,0% | 11,7% | rang 86 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Oisterwijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,4 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 93 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Oisterwijk | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 34,6% | 32,2% | 28,5% | rang 78 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Oisterwijk
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,6% in 2022, tegenover 93,2% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.743 Wp in 2025, tegenover 889 Wp in 2021
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
189,3 ‰ in 2025, tegenover 98,4 ‰ in 2021
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
33,9 ‰ in 2025, tegenover 46,1 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
16,3 ‰ in 2025, tegenover 20,2 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,1 ‰ in 2025, tegenover 4,8 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Oisterwijk
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,6 |
| februari | 39 | 4,0 |
| maart | 82 | 6,4 |
| april | 128 | 10,1 |
| mei | 156 | 13,9 |
| juni | 166 | 17,4 |
| juli | 161 | 18,9 |
| augustus | 137 | 18,1 |
| september | 100 | 15,5 |
| oktober | 58 | 12,0 |
| november | 29 | 7,3 |
| december | 18 | 4,6 |
Economische sectoren: Oisterwijk
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten25,1% ×1,2
- Handel13,2% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg10,1% ×1,0
- Bouwnijverheid8,5% ×0,8
- Onderwijs5,3% ×0,9
- Financiële dienstverlening4,9% ×1,7
- Overige dienstverlening4,9% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,8% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Oisterwijk?
Oisterwijk telt 33.356 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 169 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Oisterwijk?
Oisterwijk beslaat 80,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 416 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Oisterwijk?
Tussen 2021 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Oisterwijk van 32.373 naar 33.356, oftewel +3,0%.
Waar ligt Oisterwijk?
Oisterwijk ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,583, lengtegraad 5,200.
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden: wat is de waarde in Oisterwijk?
In Oisterwijk bedraagt de indicator “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden” 78.000 € (2024), rang 20 van de 336 gemeenten; de mediaan van het land is 63.450 €.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: wat is de waarde in Oisterwijk?
In Oisterwijk bedraagt de indicator “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen” 561.000 € (2026), rang 35 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 438.000 €.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Oisterwijk?
In Oisterwijk produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.033 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Oisterwijk?
Het dichtst bij Oisterwijk liggen Tilburg (8,1 km), Boxtel (8,9 km), Loon op Zand (9,9 km), Vught (10 km), Goirle (12 km).