Epe: bevolking en statistieken
Epe telt 33.786 inwoners (2026) op 156,1 km², oftewel 216 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 166 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,7% tussen 2016 en 2026.
- 33.786 inwoners
- 156,1 km²
- 216 inw./km²
- 29 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Epe op rang 24 qua bevolking.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): 48,6% in Epe, tegenover gemiddeld 26,8% in Gelderland en 13,5% voor het hele land.
Gemiddeld aardgasverbruik per woning: 1.030 m³ in Epe, tegenover gemiddeld 858 m³ in Gelderland en 793 m³ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 19,1% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.015 kWh per jaar.
Epe in cijfers
Epe op de kaart
De naburige gemeenten
- Nunspeet9,1 km · 29.688
- Elburg12 km · 24.039
- Olst-Wijhe12 km · 19.079
- Heerde13 km · 19.325
- Apeldoorn13 km · 169.212
- Oldebroek15 km · 24.535
- Voorst16 km · 25.569
- Hattem19 km · 12.822
Alle gemeenten in Veluwe (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Epe
Epe telde 32.282 inwoners in 2016 en 33.786 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 33.198 |
| 2022 | 33.257 |
| 2023 | 33.283 |
| 2024 | 33.168 |
| 2025 | 33.469 |
| 2026 | 33.786 |
Wist u dat?
- “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Gemiddeld aardgasverbruik per woning”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 21.863 voetbalvelden.
- 2,5 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Nunspeet, op 9,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Apeldoorn (169.212 inwoners), op 13 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.060 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Epe
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Epe | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 27,2% | 22,4% | 23,6% | rang 49 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,3% | 14,9% | 14,8% | rang 219 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −4,3 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 282 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 13,3 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 37 van 342 |
Wonen
| Indicator | Epe | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 15.006 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 169 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 16,8% | 15,1% | 13,1% | rang 118 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 15,2% | 21,5% | 19,9% | rang 264 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 77,8% | 73,5% | 79,5% | rang 194 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 65,2% | 61,6% | 66,7% | rang 200 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 26,9% | 26,3% | 23,7% | rang 119 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 504.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 83 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 13,8 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 235 van 341 |
Energie
| Indicator | Epe | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.030 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 28 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.000 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 94 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 10% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 44% | 43% | 46% | rang 199 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 11% | 11% | 12% | rang 178 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 2 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 131 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 90,0% | 85,9% | 90,3% | rang 178 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 4,2% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.110 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 212 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.506 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 194 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 213,0 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 202 van 342 |
Economie
| Indicator | Epe | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 65.500 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 121 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.375 | 298.620 | 2.612.530 | rang 178 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 129,5 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 218 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Epe | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,4% | 1,4% | 1,5% | rang 185 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,2% | 3,1% | 2,3% | rang 180 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Epe | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 548 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 73 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 10,3 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 66 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Epe | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,1% | 36,8% | 33,3% | rang 210 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 23,2 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 277 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 6,7 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 277 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 2,9 ‰ | 4,0 ‰ | 3,8 ‰ | rang 130 van 171 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,2 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 106 van 342 |
Milieu
| Indicator | Epe | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 499 kg | 438 kg | 468 kg | rang 125 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 7,5% | 22,9% | 16,8% | rang 303 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 41,5% | 45,1% | 58,8% | rang 245 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 48,6% | 26,8% | 11,7% | rang 19 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Epe | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,4 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 93 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Epe | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 25,9% | 31,9% | 28,5% | rang 229 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Epe
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
90,0% in 2022, tegenover 90,1% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.506 Wp in 2025, tegenover 359 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
213,0 ‰ in 2025, tegenover 61,5 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
23,2 ‰ in 2025, tegenover 26,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
6,7 ‰ in 2025, tegenover 10,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Epe
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,3 |
| februari | 38 | 3,5 |
| maart | 81 | 5,9 |
| april | 127 | 9,6 |
| mei | 154 | 13,4 |
| juni | 164 | 16,9 |
| juli | 159 | 18,5 |
| augustus | 135 | 17,8 |
| september | 95 | 15,1 |
| oktober | 56 | 11,5 |
| november | 27 | 7,0 |
| december | 17 | 4,4 |
Economische sectoren: Epe
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten19,1% ×0,9
- Handel15,6% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg10,5% ×1,0
- Bouwnijverheid10,4% ×1,0
- Overige dienstverlening6,5% ×1,2
- Landbouw, bosbouw en visserij5,5% ×1,8
- Onderwijs5,2% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,7% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Epe?
Epe telt 33.786 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 166 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Epe?
Epe beslaat 156,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 216 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Epe?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Epe van 32.282 naar 33.786, oftewel +4,7%.
Waar ligt Epe?
Epe ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Veluwe (COROP-gebied). Breedtegraad 52,333, lengtegraad 5,917.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): wat is de waarde in Epe?
In Epe bedraagt de indicator “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)” 48,6% (2022), rang 19 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 11,7%.
Gemiddeld aardgasverbruik per woning: wat is de waarde in Epe?
In Epe bedraagt de indicator “Gemiddeld aardgasverbruik per woning” 1.030 m³ (2025), rang 28 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 900 m³.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Epe?
In Epe produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.015 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Epe?
Het dichtst bij Epe liggen Nunspeet (9,1 km), Elburg (12 km), Olst-Wijhe (12 km), Heerde (13 km), Apeldoorn (13 km).