Werkgelegenheid · 2026
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): de ranglijst van de gemeenten
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): Schiermonnikoog staat bovenaan met 3,4% en Urk sluit de rij met 0,5%. De mediaan van de 342 gemeenten is 1,5%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) |
|---|---|---|---|
| 1 | Schiermonnikoog | Fryslân | 3,4% |
| 2 | Rozendaal | Gelderland | 2,8% |
| 3 | Vlieland | Fryslân | 2,4% |
| 3 | Venlo | Limburg | 2,4% |
| 5 | Doesburg | Gelderland | 2,3% |
| 5 | Heerlen | Limburg | 2,3% |
| 7 | Venray | Limburg | 2,2% |
| 7 | Sittard-Geleen | Limburg | 2,2% |
| 9 | Laren (NH.) | Noord-Holland | 2,1% |
| 10 | Amsterdam | Noord-Holland | 2,0% |
| 10 | Bloemendaal | Noord-Holland | 2,0% |
| 10 | Helmond | Noord-Brabant | 2,0% |
| 10 | Valkenburg aan de Geul | Limburg | 2,0% |
| 14 | Heerenveen | Fryslân | 1,9% |
| 14 | Leeuwarden | Fryslân | 1,9% |
| 14 | Emmen | Drenthe | 1,9% |
| 14 | Meppel | Drenthe | 1,9% |
| 14 | Beuningen | Gelderland | 1,9% |
| 14 | Zandvoort | Noord-Holland | 1,9% |
| 14 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 1,9% |
| 14 | Gennep | Limburg | 1,9% |
| 14 | Roermond | Limburg | 1,9% |
| 14 | Stein (L.) | Limburg | 1,9% |
| 14 | Lelystad | Flevoland | 1,9% |
| 14 | Horst aan de Maas | Limburg | 1,9% |
| 14 | Echt-Susteren | Limburg | 1,9% |
| 14 | Gooise Meren | Noord-Holland | 1,9% |
| 28 | Almere | Flevoland | 1,8% |
| 28 | Harlingen | Fryslân | 1,8% |
| 28 | Ooststellingwerf | Fryslân | 1,8% |
| 28 | Deventer | Overijssel | 1,8% |
| 28 | Westervoort | Gelderland | 1,8% |
| 28 | Diemen | Noord-Holland | 1,8% |
| 28 | Haarlem | Noord-Holland | 1,8% |
| 28 | Heemstede | Noord-Holland | 1,8% |
| 28 | Hilversum | Noord-Holland | 1,8% |
| 28 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | 1,8% |
| 28 | Rotterdam | Zuid-Holland | 1,8% |
| 28 | Schiedam | Zuid-Holland | 1,8% |
| 28 | Vlissingen | Zeeland | 1,8% |
| 28 | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | 1,8% |
| 28 | Breda | Noord-Brabant | 1,8% |
| 28 | Pekela | Groningen | 1,8% |
| 28 | Heusden | Noord-Brabant | 1,8% |
| 28 | Oosterhout | Noord-Brabant | 1,8% |
| 28 | Tilburg | Noord-Brabant | 1,8% |
| 28 | Valkenswaard | Noord-Brabant | 1,8% |
| 28 | Vught | Noord-Brabant | 1,8% |
| 28 | Landgraaf | Limburg | 1,8% |
| 28 | Beesel | Limburg | 1,8% |
| 28 | Brunssum | Limburg | 1,8% |
| 28 | Kerkrade | Limburg | 1,8% |
| 28 | Weert | Limburg | 1,8% |
| 28 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | 1,8% |
| 28 | Roosendaal | Noord-Brabant | 1,8% |
| 28 | Oldambt | Groningen | 1,8% |
| 28 | Beekdaelen | Limburg | 1,8% |
| 58 | Ameland | Fryslân | 1,7% |
| 58 | Almelo | Overijssel | 1,7% |
| 58 | Enschede | Overijssel | 1,7% |
| 58 | Hengelo (O.) | Overijssel | 1,7% |
| 58 | Oldenzaal | Overijssel | 1,7% |
| 58 | Arnhem | Gelderland | 1,7% |
| 58 | Brummen | Gelderland | 1,7% |
| 58 | Renkum | Gelderland | 1,7% |
| 58 | Tiel | Gelderland | 1,7% |
| 58 | Zutphen | Gelderland | 1,7% |
| 58 | Amersfoort | Utrecht | 1,7% |
| 58 | Baarn | Utrecht | 1,7% |
| 58 | De Bilt | Utrecht | 1,7% |
| 58 | Soest | Utrecht | 1,7% |
| 58 | Amstelveen | Noord-Holland | 1,7% |
| 58 | Huizen | Noord-Holland | 1,7% |
| 58 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 1,7% |
| 58 | Vlaardingen | Zuid-Holland | 1,7% |
| 58 | Best | Noord-Brabant | 1,7% |
| 58 | Eindhoven | Noord-Brabant | 1,7% |
| 58 | Steenbergen | Noord-Brabant | 1,7% |
| 58 | Waalwijk | Noord-Brabant | 1,7% |
| 58 | Beek (L.) | Limburg | 1,7% |
| 58 | Bergen (L.) | Limburg | 1,7% |
| 58 | Meerssen | Limburg | 1,7% |
| 58 | Mook en Middelaar | Limburg | 1,7% |
| 58 | Roerdalen | Limburg | 1,7% |
| 58 | Steenwijkerland | Overijssel | 1,7% |
| 58 | Gulpen-Wittem | Limburg | 1,7% |
| 58 | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | 1,7% |
| 58 | Súdwest-Fryslân | Fryslân | 1,7% |
| 58 | Nissewaard | Zuid-Holland | 1,7% |
| 58 | Midden-Groningen | Groningen | 1,7% |
| 91 | Veendam | Groningen | 1,6% |
| 91 | Smallingerland | Fryslân | 1,6% |
| 91 | Assen | Drenthe | 1,6% |
| 91 | Coevorden | Drenthe | 1,6% |
| 91 | Hoogeveen | Drenthe | 1,6% |
| 91 | Losser | Overijssel | 1,6% |
| 91 | Zwolle | Overijssel | 1,6% |
| 91 | Culemborg | Gelderland | 1,6% |
| 91 | Doetinchem | Gelderland | 1,6% |
| 91 | Nijmegen | Gelderland | 1,6% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) |
|---|---|---|---|
| 327 | Scherpenzeel | Gelderland | 0,9% |
| 327 | Montfoort | Utrecht | 0,9% |
| 327 | Woudenberg | Utrecht | 0,9% |
| 327 | Edam-Volendam | Noord-Holland | 0,9% |
| 327 | Katwijk | Zuid-Holland | 0,9% |
| 327 | Borsele | Zeeland | 0,9% |
| 327 | Reimerswaal | Zeeland | 0,9% |
| 327 | Neder-Betuwe | Gelderland | 0,9% |
| 327 | Dinkelland | Overijssel | 0,9% |
| 337 | Renswoude | Utrecht | 0,8% |
| 337 | Hardinxveld-Giessendam | Zuid-Holland | 0,8% |
| 337 | Molenlanden | Zuid-Holland | 0,8% |
| 340 | Terschelling | Fryslân | 0,7% |
| 340 | Staphorst | Overijssel | 0,7% |
| 342 | Urk | Flevoland | 0,5% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Limburg1,9%
- Noord-Holland1,7%
- Flevoland1,7%
- Fryslân1,6%
- Noord-Brabant1,6%
- Drenthe1,6%
- Overijssel1,5%
- Zuid-Holland1,5%
- Utrecht1,5%
- Groningen1,5%
- Gelderland1,4%
- Zeeland1,3%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”?
Schiermonnikoog staat bovenaan voor “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”, met 3,4%.
Wat is de mediane waarde van “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”?
De mediaan van de 342 gerangschikte gemeenten is 1,5%.