Werkgelegenheid · 2026
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: Rotterdam staat bovenaan met 7,2% en Ameland sluit de rij met 0,4%. De mediaan van de 342 gemeenten is 2,3%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar |
|---|---|---|---|
| 1 | Rotterdam | Zuid-Holland | 7,2% |
| 2 | Heerlen | Limburg | 7,1% |
| 3 | Leeuwarden | Fryslân | 6,4% |
| 4 | Arnhem | Gelderland | 6,1% |
| 5 | Enschede | Overijssel | 5,7% |
| 5 | Vlissingen | Zeeland | 5,7% |
| 5 | Pekela | Groningen | 5,7% |
| 8 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 5,6% |
| 9 | Nijmegen | Gelderland | 5,5% |
| 10 | Groningen | Groningen | 5,4% |
| 11 | Amsterdam | Noord-Holland | 5,3% |
| 11 | Oldambt | Groningen | 5,3% |
| 13 | Vlaardingen | Zuid-Holland | 5,2% |
| 14 | Kerkrade | Limburg | 5,1% |
| 15 | Smallingerland | Fryslân | 5,0% |
| 15 | Almelo | Overijssel | 5,0% |
| 17 | Eemsdelta | Groningen | 4,9% |
| 18 | Veendam | Groningen | 4,8% |
| 18 | Dordrecht | Zuid-Holland | 4,8% |
| 20 | Harlingen | Fryslân | 4,7% |
| 20 | Landgraaf | Limburg | 4,7% |
| 20 | Vaals | Limburg | 4,7% |
| 23 | Assen | Drenthe | 4,5% |
| 23 | Zutphen | Gelderland | 4,5% |
| 23 | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | 4,5% |
| 23 | Tilburg | Noord-Brabant | 4,5% |
| 27 | Emmen | Drenthe | 4,4% |
| 27 | Hengelo (O.) | Overijssel | 4,4% |
| 27 | Zwolle | Overijssel | 4,4% |
| 27 | Brunssum | Limburg | 4,4% |
| 27 | Roermond | Limburg | 4,4% |
| 27 | Venlo | Limburg | 4,4% |
| 27 | Sittard-Geleen | Limburg | 4,4% |
| 27 | Midden-Groningen | Groningen | 4,4% |
| 35 | Stadskanaal | Groningen | 4,3% |
| 35 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 4,3% |
| 35 | Schiedam | Zuid-Holland | 4,3% |
| 35 | Zwijndrecht | Zuid-Holland | 4,3% |
| 35 | Maastricht | Limburg | 4,3% |
| 40 | Middelburg (Z.) | Zeeland | 4,2% |
| 40 | Roosendaal | Noord-Brabant | 4,2% |
| 40 | Dantumadiel | Fryslân | 4,2% |
| 43 | Doesburg | Gelderland | 4,1% |
| 43 | Gouda | Zuid-Holland | 4,1% |
| 43 | Maassluis | Zuid-Holland | 4,1% |
| 43 | Nissewaard | Zuid-Holland | 4,1% |
| 47 | Heerenveen | Fryslân | 4,0% |
| 47 | Deventer | Overijssel | 4,0% |
| 47 | Utrecht | Utrecht | 4,0% |
| 47 | Helmond | Noord-Brabant | 4,0% |
| 51 | Rheden | Gelderland | 3,9% |
| 51 | Tiel | Gelderland | 3,9% |
| 51 | Den Helder | Noord-Holland | 3,9% |
| 51 | Ridderkerk | Zuid-Holland | 3,9% |
| 51 | Eindhoven | Noord-Brabant | 3,9% |
| 56 | Delft | Zuid-Holland | 3,8% |
| 56 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 3,8% |
| 56 | Breda | Noord-Brabant | 3,8% |
| 56 | Súdwest-Fryslân | Fryslân | 3,8% |
| 56 | Berg en Dal | Gelderland | 3,8% |
| 56 | Het Hogeland | Groningen | 3,8% |
| 62 | Ooststellingwerf | Fryslân | 3,7% |
| 62 | Coevorden | Drenthe | 3,7% |
| 62 | Westervoort | Gelderland | 3,7% |
| 62 | Beverwijk | Noord-Holland | 3,7% |
| 62 | Heemskerk | Noord-Holland | 3,7% |
| 62 | Zandvoort | Noord-Holland | 3,7% |
| 62 | Zoetermeer | Zuid-Holland | 3,7% |
| 62 | Lelystad | Flevoland | 3,7% |
| 70 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 3,6% |
| 71 | Almere | Flevoland | 3,5% |
| 71 | Hoogeveen | Drenthe | 3,5% |
| 71 | Apeldoorn | Gelderland | 3,5% |
| 71 | Alkmaar | Noord-Holland | 3,5% |
| 71 | Hilversum | Noord-Holland | 3,5% |
| 71 | Zaanstad | Noord-Holland | 3,5% |
| 71 | Sliedrecht | Zuid-Holland | 3,5% |
| 71 | Noardeast-Fryslân | Fryslân | 3,5% |
| 79 | Winterswijk | Gelderland | 3,4% |
| 79 | Gorinchem | Zuid-Holland | 3,4% |
| 79 | Krimpen aan den IJssel | Zuid-Holland | 3,4% |
| 79 | Leiden | Zuid-Holland | 3,4% |
| 79 | Goes | Zeeland | 3,4% |
| 79 | Waadhoeke | Fryslân | 3,4% |
| 79 | Westerwolde | Groningen | 3,4% |
| 86 | Achtkarspelen | Fryslân | 3,3% |
| 86 | Velsen | Noord-Holland | 3,3% |
| 86 | Alblasserdam | Zuid-Holland | 3,3% |
| 89 | Doetinchem | Gelderland | 3,2% |
| 89 | Wijchen | Gelderland | 3,2% |
| 89 | Amersfoort | Utrecht | 3,2% |
| 89 | Nieuwegein | Utrecht | 3,2% |
| 89 | Haarlem | Noord-Holland | 3,2% |
| 89 | Terneuzen | Zeeland | 3,2% |
| 89 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 3,2% |
| 89 | Beek (L.) | Limburg | 3,2% |
| 97 | Weststellingwerf | Fryslân | 3,1% |
| 97 | Meppel | Drenthe | 3,1% |
| 97 | Renkum | Gelderland | 3,1% |
| 97 | Zeist | Utrecht | 3,1% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar |
|---|---|---|---|
| 328 | Vlieland | Fryslân | 1,2% |
| 328 | Boekel | Noord-Brabant | 1,2% |
| 328 | Eersel | Noord-Brabant | 1,2% |
| 328 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | 1,2% |
| 328 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | 1,2% |
| 328 | Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | 1,2% |
| 328 | Bergeijk | Noord-Brabant | 1,2% |
| 335 | Tubbergen | Overijssel | 1,1% |
| 335 | Urk | Flevoland | 1,1% |
| 335 | Renswoude | Utrecht | 1,1% |
| 335 | Zoeterwoude | Zuid-Holland | 1,1% |
| 335 | Bladel | Noord-Brabant | 1,1% |
| 340 | Rozendaal | Gelderland | 0,9% |
| 341 | Terschelling | Fryslân | 0,7% |
| 342 | Ameland | Fryslân | 0,4% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Groningen4,6%
- Zuid-Holland4,1%
- Fryslân4,1%
- Limburg3,6%
- Noord-Holland3,5%
- Overijssel3,4%
- Drenthe3,3%
- Gelderland3,1%
- Flevoland3,1%
- Zeeland3,0%
- Utrecht2,9%
- Noord-Brabant2,9%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”?
Rotterdam staat bovenaan voor “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”, met 7,2%.
Wat is de mediane waarde van “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”?
De mediaan van de 342 gerangschikte gemeenten is 2,3%.