Locatiekaart: Oldenzaal
Gemeente · Twente · Overijssel

Oldenzaal: bevolking en statistieken

Oldenzaal telt 32.033 inwoners (2026) op 21,6 km², oftewel 1.486 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 181 van de 342 gemeenten. De bevolking is stabiel: −0,2% tussen 2016 en 2026.

  • 32.033 inwoners
  • 21,6 km²
  • 1.486 inw./km²
  • 49 m

Het belangrijkste

Van de 25 gemeenten in Overijssel staat Oldenzaal op rang 14 qua bevolking.

Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water): 48,4% in Oldenzaal, tegenover gemiddeld 20,9% in Overijssel en 34,3% voor het hele land.

Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 2,2 km in Oldenzaal, tegenover gemiddeld 3,9 km in Overijssel en 5,2 km voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 21,5% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.009 kWh per jaar.

Oldenzaal in cijfers

Bevolking
32.033
rang 181 van 342
−0,2%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
1.486inw./km²
rang 64 van 342
Oppervlakte
21,6km²
rang 296 van 342
Hoogte
49m
rang 16 van 339
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)
48,4%
rang 40 van 341
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation
2,2km
rang 284 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)
10,7‰
rang 71 van 342
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)
1,7%
rang 58 van 342

Oldenzaal op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Oldenzaal

31.60031.80032.00032.200201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Oldenzaal telde 32.110 inwoners in 2016 en 32.033 in 2026.

JaarBevolking
202131.701
202231.741
202331.925
202431.794
202532.021
202632.033

Wist u dat?

Alle indicatoren van Oldenzaal

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

OldenzaalLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorOldenzaalOverijsselLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)25,6%21,4%23,6%rang 90 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)13,9%15,2%14,8%rang 242 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−3,6 ‰−0,5 ‰−1,3 ‰rang 261 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)10,7 ‰6,3 ‰6,5 ‰rang 71 van 342

Wonen

IndicatorOldenzaalOverijsselLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)14.974 woningen531.8448.274.510rang 170 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)10,5%16,1%13,1%rang 222 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)15,9%21,1%19,9%rang 252 van 338
Eengezinswoningen (2024)76,4%74,8%79,5%rang 206 van 342
Koopwoningen (2024)62,9%61,9%66,7%rang 237 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)27,3%26,3%23,7%rang 109 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)397.000 €395.811 €438.000 €rang 236 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)12,2 ‰18,2 ‰17,4 ‰rang 257 van 341

Energie

IndicatorOldenzaalOverijsselLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)920 m³877 m³900 m³rang 138 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.770 kWh2.784 kWh2.810 kWhrang 190 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)5%9%7%rang 236 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)44%45%46%rang 199 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)11%12%12%rang 178 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)1 ha295 ha3.475 harang 149 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)89,2%86,8%90,3%rang 207 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,2%3,3%0,1%rang 143 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.170 kWh1.244 kWh1.245 kWhrang 194 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.840 Wp2.004 Wp1.707 Wprang 150 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)220,9 ‰214,3 ‰222,7 ‰rang 178 van 342

Economie

IndicatorOldenzaalOverijsselLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)59.900 €60.610 €63.450 €rang 228 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)4.015149.0802.612.530rang 196 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)125,3 ‰124,0 ‰135,6 ‰rang 248 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorOldenzaalOverijsselLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,7%1,5%1,5%rang 58 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,4%3,4%2,3%rang 151 van 342

Mobiliteit

IndicatorOldenzaalOverijsselLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)494 ‰482 ‰508 ‰rang 202 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)2,2 km3,9 km4,6 kmrang 284 van 342

Samenleving

IndicatorOldenzaalOverijsselLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,2 personen2,22,2rang 134 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)36,1%36,1%33,3%rang 105 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)29,6 ‰37,7 ‰30,9 ‰rang 190 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)11,4 ‰16,5 ‰11,7 ‰rang 166 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,8 km1,1 km1,0 kmrang 242 van 342

Milieu

IndicatorOldenzaalOverijsselLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)502 kg429 kg468 kgrang 119 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)48,4%20,9%16,8%rang 40 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)30,9%60,0%58,8%rang 277 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)11,3%14,8%11,7%rang 173 van 341

Gezondheid

IndicatorOldenzaalOverijsselLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,0 km1,3 km1,2 kmrang 206 van 342

Onderwijs

IndicatorOldenzaalOverijsselLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)33,1%29,5%28,5%rang 94 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,8 km0,8 km0,8 kmrang 124 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Oldenzaal

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−1,5 procentpunt

89,2% in 2022, tegenover 90,7% in 2017

899091202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

−0,1 procentpunt

0,2% in 2022, tegenover 0,3% in 2017

0,200,250,30202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.395 Wp+313,5%

1.840 Wp in 2025, tegenover 445 Wp in 2019

05001.0001.5002.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+155,5 ‰+237,8%

220,9 ‰ in 2025, tegenover 65,4 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−2,6 ‰−8,1%

29,6 ‰ in 2025, tegenover 32,2 ‰ in 2019

253035402025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−2,0 ‰−14,9%

11,4 ‰ in 2025, tegenover 13,4 ‰ in 2019

10121416182025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Oldenzaal

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.009kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,7°C
juli
Koudste maand
3,0°C
januari
Productiefste maand
125kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari203,0
februari383,3
maart805,8
april1279,8
mei15413,6
juni16417,2
juli16118,7
augustus13618,0
september9615,3
oktober5611,5
november266,7
december164,1

Economische sectoren: Oldenzaal

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Oldenzaal?

Oldenzaal telt 32.033 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 181 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Oldenzaal?

Oldenzaal beslaat 21,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.486 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Oldenzaal?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Oldenzaal van 32.110 naar 32.033, oftewel −0,2%.

Waar ligt Oldenzaal?

Oldenzaal ligt in Overijssel (provincie). Het maakt deel uit van Twente (COROP-gebied). Breedtegraad 52,312, lengtegraad 6,929.

Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water): wat is de waarde in Oldenzaal?

In Oldenzaal bedraagt de indicator “Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)” 48,4% (2022), rang 40 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 16,8%.

Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Oldenzaal?

In Oldenzaal bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 2,2 km (2025), rang 284 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Oldenzaal?

In Oldenzaal produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.009 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Oldenzaal?

Het dichtst bij Oldenzaal liggen Losser (7,6 km), Dinkelland (7,7 km), Enschede (10 km), Hengelo (O.) (11 km), Borne (12 km).