Gennep: bevolking en statistieken
Gennep telt 17.953 inwoners (2026) op 47,3 km², oftewel 380 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 291 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,1% tussen 2016 en 2026.
- 17.953 inwoners
- 47,3 km²
- 380 inw./km²
- 13 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Gennep op rang 21 qua bevolking.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): 1,9% in Gennep, tegenover gemiddeld 1,9% in Limburg en 1,6% voor het hele land.
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: −5,8 ‰ in Gennep, tegenover gemiddeld −4,3 ‰ in Limburg en −0,3 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Handel, goed voor 16,4% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.042 kWh per jaar.
Gennep in cijfers
Gennep op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Gennep
Gennep telde 17.085 inwoners in 2016 en 17.953 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 17.035 |
| 2022 | 17.237 |
| 2023 | 17.764 |
| 2024 | 17.789 |
| 2025 | 17.785 |
| 2026 | 17.953 |
Wist u dat?
- “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners”: lager dan in 92% van de gemeenten.
- “Bedrijfsvestigingen”: lager dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.622 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Mook en Middelaar, op 9,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Berg en Dal (35.700 inwoners), op 15 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.168 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Gennep
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Gennep | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 27,0% | 26,2% | 23,6% | rang 56 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 12,7% | 12,6% | 14,8% | rang 307 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −5,8 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 313 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 5,7 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 189 van 342 |
Wonen
| Indicator | Gennep | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 7.832 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 291 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 9,4% | 15,4% | 13,1% | rang 248 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 20,2% | 14,5% | 19,9% | rang 162 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 85,9% | 72,3% | 79,5% | rang 69 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 66,2% | 61,1% | 66,7% | rang 183 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 24,1% | 25,2% | 23,7% | rang 159 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 428.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 187 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 20,4 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 119 van 341 |
Energie
| Indicator | Gennep | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 920 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 138 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.010 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 89 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 9% | 6% | 7% | rang 74 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 52% | 44% | 46% | rang 91 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 15% | 11% | 12% | rang 42 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 11 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 71 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 89,7% | 88,3% | 90,3% | rang 188 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,1% | 1,1% | 0,1% | rang 164 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.510 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 81 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.326 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 97 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 248,4 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 92 van 342 |
Economie
| Indicator | Gennep | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 59.400 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 236 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.140 | 133.200 | 2.612.530 | rang 308 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 119,2 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 284 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Gennep | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,9% | 1,9% | 1,5% | rang 14 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,4% | 3,6% | 2,3% | rang 151 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Gennep | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 545 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 86 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 8,8 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 84 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Gennep | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,0 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 34,8% | 39,8% | 33,3% | rang 131 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 34,7 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 122 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 10,9 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 181 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,2 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 106 van 342 |
Milieu
| Indicator | Gennep | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 511 kg | 489 kg | 468 kg | rang 107 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 18,1% | 32,1% | 16,8% | rang 152 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 64,1% | 46,3% | 58,8% | rang 145 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 13,1% | 15,4% | 11,7% | rang 157 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Gennep | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,4 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 93 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Gennep | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 26,5% | 28,5% | 28,5% | rang 218 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Gennep
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
89,7% in 2022, tegenover 90,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,1% in 2022, tegenover 0,1% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.326 Wp in 2025, tegenover 693 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
248,4 ‰ in 2025, tegenover 75,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
34,7 ‰ in 2025, tegenover 31,6 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
10,9 ‰ in 2025, tegenover 11,2 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Gennep
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,5 |
| februari | 40 | 3,9 |
| maart | 83 | 6,4 |
| april | 130 | 10,2 |
| mei | 157 | 14,0 |
| juni | 167 | 17,6 |
| juli | 164 | 19,1 |
| augustus | 137 | 18,4 |
| september | 99 | 15,6 |
| oktober | 58 | 12,0 |
| november | 29 | 7,3 |
| december | 18 | 4,6 |
Economische sectoren: Gennep
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Handel16,4% ×1,3
- Specialistische zakelijke diensten15,9% ×0,8
- Bouwnijverheid11,4% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg11,2% ×1,1
- Overige dienstverlening6,3% ×1,2
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,8% ×1,1
- Onderwijs5,8% ×1,0
- Industrie4,9% ×1,4
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Gennep?
Gennep telt 17.953 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 291 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Gennep?
Gennep beslaat 47,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 380 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Gennep?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Gennep van 17.085 naar 17.953, oftewel +5,1%.
Waar ligt Gennep?
Gennep ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Noord-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,694, lengtegraad 5,973.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): wat is de waarde in Gennep?
In Gennep bedraagt de indicator “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)” 1,9% (2026), rang 14 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,5%.
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Gennep?
In Gennep bedraagt de indicator “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners” −5,8 ‰ (2024), rang 313 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is −1,3 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Gennep?
In Gennep produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.042 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Gennep?
Het dichtst bij Gennep liggen Mook en Middelaar (9,0 km), Bergen (L.) (11 km), Heumen (12 km), Berg en Dal (15 km), Land van Cuijk (16 km).