Hof van Twente: bevolking en statistieken
Hof van Twente telt 35.775 inwoners (2026) op 212,1 km², oftewel 169 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 156 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,6% tussen 2016 en 2026.
- 35.775 inwoners
- 212,1 km²
- 169 inw./km²
- 14 m
Het belangrijkste
Van de 25 gemeenten in Overijssel staat Hof van Twente op rang 12 qua bevolking.
Gemiddeld aardgasverbruik per woning: 1.050 m³ in Hof van Twente, tegenover gemiddeld 877 m³ in Overijssel en 793 m³ voor het hele land.
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: 562 ‰ in Hof van Twente, tegenover gemiddeld 482 ‰ in Overijssel en 450 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 17,4% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.021 kWh per jaar.
Hof van Twente in cijfers
Hof van Twente op de kaart
De naburige gemeenten
- Rijssen-Holten8,7 km · 39.274
- Wierden13 km · 25.547
- Borne14 km · 25.038
- Berkelland14 km · 43.986
- Haaksbergen14 km · 24.313
- Lochem15 km · 34.213
- Hengelo (O.)15 km · 84.045
- Almelo15 km · 75.166
Alle gemeenten in Twente (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Hof van Twente
Hof van Twente telde 34.881 inwoners in 2016 en 35.775 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 35.040 |
| 2022 | 35.056 |
| 2023 | 35.455 |
| 2024 | 35.446 |
| 2025 | 35.660 |
| 2026 | 35.775 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Overijssel voor de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”.
- Nr. 1 van Overijssel voor de indicator “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners”.
- “Gemiddeld aardgasverbruik per woning”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 29.700 voetbalvelden.
- 3,2 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Rijssen-Holten, op 8,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Hengelo (O.) (84.045 inwoners), op 15 km.
Alle indicatoren van Hof van Twente
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Hof van Twente | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 26,7% | 21,4% | 23,6% | rang 61 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,5% | 15,2% | 14,8% | rang 274 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −3,6 ‰ | −0,5 ‰ | −1,3 ‰ | rang 261 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 9,6 ‰ | 6,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 85 van 342 |
Wonen
| Indicator | Hof van Twente | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 15.711 woningen | 531.844 | 8.274.510 | rang 157 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 17,3% | 16,1% | 13,1% | rang 112 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 18,8% | 21,1% | 19,9% | rang 192 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 84,5% | 74,8% | 79,5% | rang 99 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 68,7% | 61,9% | 66,7% | rang 135 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 19,3% | 26,3% | 23,7% | rang 263 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 416.000 € | 395.811 € | 438.000 € | rang 209 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 14,2 ‰ | 18,2 ‰ | 17,4 ‰ | rang 230 van 341 |
Energie
| Indicator | Hof van Twente | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.050 m³ | 877 m³ | 900 m³ | rang 21 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.150 kWh | 2.784 kWh | 2.810 kWh | rang 40 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 9% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 50% | 45% | 46% | rang 116 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 12% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 38 ha | 295 ha | 3.475 ha | rang 26 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 90,6% | 86,8% | 90,3% | rang 155 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 3,3% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.630 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 47 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 3.351 Wp | 2.004 Wp | 1.707 Wp | rang 39 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 243,4 ‰ | 214,3 ‰ | 222,7 ‰ | rang 105 van 342 |
Economie
| Indicator | Hof van Twente | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 64.000 € | 60.610 € | 63.450 € | rang 156 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 5.115 | 149.080 | 2.612.530 | rang 145 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 143,0 ‰ | 124,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 125 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Hof van Twente | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,4% | 1,5% | 1,5% | rang 185 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,5% | 3,4% | 2,3% | rang 139 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Hof van Twente | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 562 ‰ | 482 ‰ | 508 ‰ | rang 47 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,2 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 219 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Hof van Twente | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,7% | 36,1% | 33,3% | rang 222 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 27,9 ‰ | 37,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 213 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,3 ‰ | 16,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 219 van 320 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,1 ‰ | 4,3 ‰ | 3,9 ‰ | rang 141 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,3 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 85 van 342 |
Milieu
| Indicator | Hof van Twente | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 440 kg | 429 kg | 468 kg | rang 227 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 8,1% | 20,9% | 16,8% | rang 291 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 73,4% | 60,0% | 58,8% | rang 92 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 16,4% | 14,8% | 11,7% | rang 131 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Hof van Twente | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,7 km | 1,3 km | 1,2 km | rang 40 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Hof van Twente | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 29,2% | 29,5% | 28,5% | rang 158 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,0 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 36 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Hof van Twente
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
90,6% in 2022, tegenover 93,2% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
3.351 Wp in 2025, tegenover 667 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
243,4 ‰ in 2025, tegenover 85,6 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
27,9 ‰ in 2025, tegenover 27,0 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,3 ‰ in 2025, tegenover 8,6 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Hof van Twente
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 21 | 3,2 |
| februari | 38 | 3,5 |
| maart | 81 | 5,9 |
| april | 129 | 9,8 |
| mei | 155 | 13,7 |
| juni | 166 | 17,2 |
| juli | 162 | 18,8 |
| augustus | 136 | 18,0 |
| september | 97 | 15,3 |
| oktober | 56 | 11,6 |
| november | 27 | 6,9 |
| december | 17 | 4,3 |
Economische sectoren: Hof van Twente
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten17,4% ×0,8
- Handel14,8% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij11,4% ×3,7
- Bouwnijverheid9,3% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg9,0% ×0,9
- Industrie5,5% ×1,6
- Overige dienstverlening5,5% ×1,0
- Cultuur, sport en recreatie4,8% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Hof van Twente?
Hof van Twente telt 35.775 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 156 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Hof van Twente?
Hof van Twente beslaat 212,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 169 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Hof van Twente?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Hof van Twente van 34.881 naar 35.775, oftewel +2,6%.
Waar ligt Hof van Twente?
Hof van Twente ligt in Overijssel (provincie). Het maakt deel uit van Twente (COROP-gebied). Breedtegraad 52,233, lengtegraad 6,583.
Gemiddeld aardgasverbruik per woning: wat is de waarde in Hof van Twente?
In Hof van Twente bedraagt de indicator “Gemiddeld aardgasverbruik per woning” 1.050 m³ (2025), rang 21 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 900 m³.
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Hof van Twente?
In Hof van Twente bedraagt de indicator “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners” 562 ‰ (2025), rang 47 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 508 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Hof van Twente?
In Hof van Twente produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.021 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Hof van Twente?
Het dichtst bij Hof van Twente liggen Rijssen-Holten (8,7 km), Wierden (13 km), Borne (14 km), Berkelland (14 km), Haaksbergen (14 km).