Locatiekaart: Laarbeek
Gemeente · Zuidoost-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Laarbeek: bevolking en statistieken

Laarbeek telt 23.541 inwoners (2026) op 55,3 km², oftewel 426 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 253 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,2% tussen 2016 en 2026.

  • 23.541 inwoners
  • 55,3 km²
  • 426 inw./km²
  • 17 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Laarbeek op rang 38 qua bevolking.

Eengezinswoningen: 87,6% in Laarbeek, tegenover gemiddeld 74,1% in Noord-Brabant en 64,0% voor het hele land.

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner: 3.434 Wp in Laarbeek, tegenover gemiddeld 1.877 Wp in Noord-Brabant en 1.605 Wp voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 19,4% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.039 kWh per jaar.

Laarbeek in cijfers

Bevolking
23.541
rang 253 van 342
+7,2%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
426inw./km²
rang 189 van 342
Oppervlakte
55,3km²
rang 205 van 342
Hoogte
17m
rang 76 van 339
Eengezinswoningen
87,6%
rang 35 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
3.434Wp
rang 35 van 342
Eenpersoonshuishoudens
29,5%
rang 292 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar
1,7%
rang 284 van 342

Laarbeek op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Laarbeek

21.50022.00022.50023.00023.50024.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Laarbeek telde 21.965 inwoners in 2016 en 23.541 in 2026.

JaarBevolking
202122.805
202222.943
202323.260
202423.220
202523.324
202623.541

Wist u dat?

Alle indicatoren van Laarbeek

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

LaarbeekLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorLaarbeekNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,9%22,0%23,6%rang 119 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)14,7%14,4%14,8%rang 176 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−0,7 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 143 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)5,2 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 197 van 342

Wonen

IndicatorLaarbeekNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)10.038 woningen1.201.6668.274.510rang 255 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)8,7%10,8%13,1%rang 262 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)22,6%21,5%19,9%rang 99 van 338
Eengezinswoningen (2024)87,6%74,1%79,5%rang 35 van 342
Koopwoningen (2024)69,6%61,6%66,7%rang 127 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)22,5%26,6%23,7%rang 193 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)495.000 €450.866 €438.000 €rang 94 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)13,4 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 242 van 341

Energie

IndicatorLaarbeekNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)970 m³824 m³900 m³rang 78 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.130 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 44 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)6%13%7%rang 184 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)51%42%46%rang 102 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)13%13%12%rang 96 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)2 ha319 ha3.475 harang 131 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)91,6%84,3%90,3%rang 94 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)1,4%5,8%0,1%rang 74 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.610 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 50 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)3.434 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 35 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)241,3 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 114 van 342

Economie

IndicatorLaarbeekNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)66.000 €63.189 €63.450 €rang 109 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)3.220375.5252.612.530rang 243 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)136,8 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 160 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorLaarbeekNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,5%1,6%1,5%rang 133 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)1,7%2,9%2,3%rang 284 van 342

Mobiliteit

IndicatorLaarbeekNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)548 ‰494 ‰508 ‰rang 73 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)7,8 km6,3 km4,6 kmrang 100 van 342

Samenleving

IndicatorLaarbeekNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,3 personen2,12,2rang 55 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)29,5%37,2%33,3%rang 292 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)23,6 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 274 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)7,1 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 268 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,0 km1,0 km1,0 kmrang 161 van 342

Milieu

IndicatorLaarbeekNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)426 kg457 kg468 kgrang 251 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)16,8%28,1%16,8%rang 171 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)69,2%50,6%58,8%rang 118 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)9,8%16,0%11,7%rang 194 van 341

Gezondheid

IndicatorLaarbeekNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,1 km1,1 km1,2 kmrang 173 van 342

Onderwijs

IndicatorLaarbeekNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)25,8%32,2%28,5%rang 234 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,8 km0,8 km0,8 kmrang 124 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Laarbeek

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−1,8 procentpunt

91,6% in 2022, tegenover 93,4% in 2017

91929394202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

1,4% in 2022, tegenover 1,4% in 2017

1,301,351,40202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+2.934 Wp+586,8%

3.434 Wp in 2025, tegenover 500 Wp in 2019

01.0002.0003.0004.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+164,4 ‰+213,8%

241,3 ‰ in 2025, tegenover 76,9 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−4,1 ‰−14,8%

23,6 ‰ in 2025, tegenover 27,7 ‰ in 2019

22,525,027,530,032,52025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−3,0 ‰−29,7%

7,1 ‰ in 2025, tegenover 10,1 ‰ in 2019

6810122025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Laarbeek

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.039kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,1°C
juli
Koudste maand
3,5°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari233,5
februari403,9
maart836,4
april12910,2
mei15614,0
juni16617,6
juli16319,1
augustus13718,3
september10115,6
oktober5912,0
november307,2
december184,6

Economische sectoren: Laarbeek

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Laarbeek?

Laarbeek telt 23.541 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 253 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Laarbeek?

Laarbeek beslaat 55,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 426 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Laarbeek?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Laarbeek van 21.965 naar 23.541, oftewel +7,2%.

Waar ligt Laarbeek?

Laarbeek ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,516, lengtegraad 5,621.

Eengezinswoningen: wat is de waarde in Laarbeek?

In Laarbeek bedraagt de indicator “Eengezinswoningen” 87,6% (2024), rang 35 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 79,5%.

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner: wat is de waarde in Laarbeek?

In Laarbeek bedraagt de indicator “Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner” 3.434 Wp (2025), rang 35 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.707 Wp.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Laarbeek?

In Laarbeek produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.039 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Laarbeek?

Het dichtst bij Laarbeek liggen Helmond (4,7 km), Gemert-Bakel (7,0 km), Nuenen, Gerwen en Nederwetten (7,3 km), Son en Breugel (8,2 km), Geldrop-Mierlo (9,4 km).