Economie · 2026
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: de ranglijst van de gemeenten
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: Vlieland staat bovenaan met 278,7 ‰ en Pekela sluit de rij met 81,1 ‰. De mediaan van de 342 gemeenten is 135,6 ‰.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 1 | Vlieland | Fryslân | 278,7 ‰ |
| 2 | Laren (NH.) | Noord-Holland | 239,0 ‰ |
| 3 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | 238,2 ‰ |
| 4 | Amsterdam | Noord-Holland | 229,7 ‰ |
| 5 | Terschelling | Fryslân | 223,4 ‰ |
| 6 | Schiermonnikoog | Fryslân | 216,0 ‰ |
| 7 | Gooise Meren | Noord-Holland | 212,5 ‰ |
| 8 | Blaricum | Noord-Holland | 202,9 ‰ |
| 9 | Texel | Noord-Holland | 201,0 ‰ |
| 10 | Wijdemeren | Noord-Holland | 200,0 ‰ |
| 11 | Ameland | Fryslân | 195,2 ‰ |
| 12 | Landsmeer | Noord-Holland | 192,6 ‰ |
| 13 | Bloemendaal | Noord-Holland | 191,3 ‰ |
| 14 | Bergen (NH.) | Noord-Holland | 182,3 ‰ |
| 15 | Eemnes | Utrecht | 181,8 ‰ |
| 15 | De Ronde Venen | Utrecht | 181,8 ‰ |
| 17 | Zandvoort | Noord-Holland | 179,4 ‰ |
| 18 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 178,0 ‰ |
| 19 | Rozendaal | Gelderland | 176,9 ‰ |
| 20 | Baarn | Utrecht | 176,1 ‰ |
| 21 | Baarle-Nassau | Noord-Brabant | 175,7 ‰ |
| 21 | Oisterwijk | Noord-Brabant | 175,7 ‰ |
| 23 | Oudewater | Utrecht | 175,5 ‰ |
| 24 | Maasdriel | Gelderland | 175,0 ‰ |
| 25 | Haarlem | Noord-Holland | 174,8 ‰ |
| 26 | Alphen-Chaam | Noord-Brabant | 174,4 ‰ |
| 27 | Heemstede | Noord-Holland | 173,8 ‰ |
| 28 | Hilversum | Noord-Holland | 172,9 ‰ |
| 29 | De Bilt | Utrecht | 172,7 ‰ |
| 30 | Utrechtse Heuvelrug | Utrecht | 171,7 ‰ |
| 31 | Utrecht | Utrecht | 170,2 ‰ |
| 32 | Renswoude | Utrecht | 169,3 ‰ |
| 33 | Buren | Gelderland | 168,9 ‰ |
| 34 | Noord-Beveland | Zeeland | 168,6 ‰ |
| 35 | Veere | Zeeland | 168,1 ‰ |
| 36 | Edam-Volendam | Noord-Holland | 167,5 ‰ |
| 37 | Aalsmeer | Noord-Holland | 167,2 ‰ |
| 38 | Oirschot | Noord-Brabant | 165,1 ‰ |
| 39 | Zeist | Utrecht | 165,0 ‰ |
| 39 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 165,0 ‰ |
| 41 | Rotterdam | Zuid-Holland | 164,5 ‰ |
| 42 | Soest | Utrecht | 163,9 ‰ |
| 42 | Waterland | Noord-Holland | 163,9 ‰ |
| 44 | Vught | Noord-Brabant | 163,5 ‰ |
| 45 | Schouwen-Duiveland | Zeeland | 163,3 ‰ |
| 46 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | 163,0 ‰ |
| 47 | Westland | Zuid-Holland | 162,5 ‰ |
| 48 | Barneveld | Gelderland | 162,4 ‰ |
| 49 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | 161,8 ‰ |
| 50 | West Betuwe | Gelderland | 160,4 ‰ |
| 51 | Breda | Noord-Brabant | 159,2 ‰ |
| 52 | Lochem | Gelderland | 158,9 ‰ |
| 53 | Bunnik | Utrecht | 158,5 ‰ |
| 54 | Noordwijk | Zuid-Holland | 158,2 ‰ |
| 54 | Bergeijk | Noord-Brabant | 158,2 ‰ |
| 56 | Sint-Michielsgestel | Noord-Brabant | 157,8 ‰ |
| 57 | Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | 157,7 ‰ |
| 58 | Bronckhorst | Gelderland | 157,6 ‰ |
| 59 | Sluis | Zeeland | 157,3 ‰ |
| 60 | Diemen | Noord-Holland | 157,2 ‰ |
| 61 | Stichtse Vecht | Utrecht | 156,9 ‰ |
| 62 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | 156,8 ‰ |
| 63 | Someren | Noord-Brabant | 156,1 ‰ |
| 64 | De Fryske Marren | Fryslân | 156,0 ‰ |
| 65 | Zaltbommel | Gelderland | 155,8 ‰ |
| 66 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 155,4 ‰ |
| 66 | West Maas en Waal | Gelderland | 155,4 ‰ |
| 68 | De Wolden | Drenthe | 155,3 ‰ |
| 69 | Lansingerland | Zuid-Holland | 155,1 ‰ |
| 70 | Zeewolde | Flevoland | 154,8 ‰ |
| 70 | Eersel | Noord-Brabant | 154,8 ‰ |
| 72 | Amersfoort | Utrecht | 154,7 ‰ |
| 72 | Amstelveen | Noord-Holland | 154,7 ‰ |
| 74 | Nieuwkoop | Zuid-Holland | 153,9 ‰ |
| 75 | Lopik | Utrecht | 153,7 ‰ |
| 75 | Woerden | Utrecht | 153,7 ‰ |
| 77 | Nederweert | Limburg | 152,6 ‰ |
| 78 | Putten | Gelderland | 152,4 ‰ |
| 79 | Huizen | Noord-Holland | 152,0 ‰ |
| 80 | Koggenland | Noord-Holland | 151,8 ‰ |
| 81 | Opmeer | Noord-Holland | 151,6 ‰ |
| 82 | Medemblik | Noord-Holland | 151,5 ‰ |
| 83 | Arnhem | Gelderland | 151,2 ‰ |
| 84 | Boekel | Noord-Brabant | 151,0 ‰ |
| 84 | Westerveld | Drenthe | 151,0 ‰ |
| 86 | Nijkerk | Gelderland | 150,4 ‰ |
| 87 | Waalre | Noord-Brabant | 150,3 ‰ |
| 88 | Asten | Noord-Brabant | 150,1 ‰ |
| 89 | Alkmaar | Noord-Holland | 149,5 ‰ |
| 90 | Heusden | Noord-Brabant | 149,4 ‰ |
| 91 | Son en Breugel | Noord-Brabant | 149,1 ‰ |
| 92 | Wassenaar | Zuid-Holland | 148,9 ‰ |
| 93 | Altena | Noord-Brabant | 148,8 ‰ |
| 94 | Renkum | Gelderland | 148,6 ‰ |
| 95 | Kaag en Braassem | Zuid-Holland | 148,3 ‰ |
| 96 | Montfoort | Utrecht | 148,2 ‰ |
| 96 | Bladel | Noord-Brabant | 148,2 ‰ |
| 98 | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | 148,1 ‰ |
| 99 | Zundert | Noord-Brabant | 147,9 ‰ |
| 100 | Bernheze | Noord-Brabant | 147,8 ‰ |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 327 | Vlissingen | Zeeland | 103,1 ‰ |
| 329 | Oldambt | Groningen | 102,7 ‰ |
| 330 | Heerlen | Limburg | 102,5 ‰ |
| 331 | Assen | Drenthe | 102,1 ‰ |
| 332 | Eemsdelta | Groningen | 98,8 ‰ |
| 333 | Nissewaard | Zuid-Holland | 98,2 ‰ |
| 334 | Veendam | Groningen | 97,8 ‰ |
| 335 | Beesel | Limburg | 94,6 ‰ |
| 336 | Simpelveld | Limburg | 94,2 ‰ |
| 337 | Vaals | Limburg | 91,5 ‰ |
| 338 | Den Helder | Noord-Holland | 90,1 ‰ |
| 339 | Kerkrade | Limburg | 88,7 ‰ |
| 340 | Landgraaf | Limburg | 84,8 ‰ |
| 341 | Brunssum | Limburg | 84,4 ‰ |
| 342 | Pekela | Groningen | 81,1 ‰ |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Noord-Holland177,2 ‰
- Utrecht157,5 ‰
- Zuid-Holland145,0 ‰
- Noord-Brabant140,3 ‰
- Flevoland139,1 ‰
- Gelderland137,4 ‰
- Fryslân132,4 ‰
- Zeeland130,8 ‰
- Overijssel124,0 ‰
- Drenthe120,0 ‰
- Groningen119,7 ‰
- Limburg117,0 ‰
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners”?
Vlieland staat bovenaan voor “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners”, met 278,7 ‰.
Wat is de mediane waarde van “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners”?
De mediaan van de 342 gerangschikte gemeenten is 135,6 ‰.