Energie · 2025
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners: de ranglijst van de gemeenten
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners: Noord-Beveland staat bovenaan met 377,1 ‰ en Amsterdam sluit de rij met 55,2 ‰. De mediaan van de 342 gemeenten is 222,7 ‰.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 1 | Noord-Beveland | Zeeland | 377,1 ‰ |
| 2 | Vlieland | Fryslân | 330,3 ‰ |
| 3 | Schiermonnikoog | Fryslân | 322,3 ‰ |
| 4 | Veere | Zeeland | 317,4 ‰ |
| 5 | Het Hogeland | Groningen | 315,5 ‰ |
| 6 | Schouwen-Duiveland | Zeeland | 312,6 ‰ |
| 7 | Eemsdelta | Groningen | 311,9 ‰ |
| 8 | Tynaarlo | Drenthe | 308,8 ‰ |
| 9 | Aa en Hunze | Drenthe | 299,5 ‰ |
| 10 | Roerdalen | Limburg | 299,4 ‰ |
| 11 | Weststellingwerf | Fryslân | 298,5 ‰ |
| 12 | Midden-Drenthe | Drenthe | 298,4 ‰ |
| 13 | Noordenveld | Drenthe | 296,6 ‰ |
| 14 | Ooststellingwerf | Fryslân | 296,5 ‰ |
| 15 | Hulst | Zeeland | 295,4 ‰ |
| 16 | Borger-Odoorn | Drenthe | 295,3 ‰ |
| 17 | Midden-Groningen | Groningen | 294,7 ‰ |
| 18 | Mook en Middelaar | Limburg | 292,8 ‰ |
| 19 | Harlingen | Fryslân | 292,4 ‰ |
| 20 | Raalte | Overijssel | 292,1 ‰ |
| 21 | Westerveld | Drenthe | 292,0 ‰ |
| 22 | Borsele | Zeeland | 289,6 ‰ |
| 23 | Bergen (L.) | Limburg | 289,1 ‰ |
| 24 | Westerkwartier | Groningen | 287,0 ‰ |
| 25 | Maasgouw | Limburg | 286,8 ‰ |
| 25 | Montferland | Gelderland | 286,8 ‰ |
| 27 | West Maas en Waal | Gelderland | 286,3 ‰ |
| 27 | Sluis | Zeeland | 286,3 ‰ |
| 29 | Coevorden | Drenthe | 285,8 ‰ |
| 30 | Texel | Noord-Holland | 285,7 ‰ |
| 31 | Someren | Noord-Brabant | 285,2 ‰ |
| 32 | De Fryske Marren | Fryslân | 284,4 ‰ |
| 33 | Olst-Wijhe | Overijssel | 284,3 ‰ |
| 34 | Dantumadiel | Fryslân | 283,5 ‰ |
| 35 | De Wolden | Drenthe | 283,0 ‰ |
| 36 | Kapelle | Zeeland | 282,7 ‰ |
| 37 | Heiloo | Noord-Holland | 281,2 ‰ |
| 38 | Brummen | Gelderland | 280,7 ‰ |
| 39 | Ameland | Fryslân | 280,3 ‰ |
| 40 | Dalfsen | Overijssel | 279,7 ‰ |
| 41 | Horst aan de Maas | Limburg | 279,3 ‰ |
| 42 | Oldambt | Groningen | 279,0 ‰ |
| 43 | Drechterland | Noord-Holland | 278,9 ‰ |
| 44 | Stein (L.) | Limburg | 274,1 ‰ |
| 45 | Peel en Maas | Limburg | 273,5 ‰ |
| 46 | Uitgeest | Noord-Holland | 271,3 ‰ |
| 47 | Veendam | Groningen | 270,2 ‰ |
| 48 | Goeree-Overflakkee | Zuid-Holland | 268,8 ‰ |
| 49 | Bergen (NH.) | Noord-Holland | 268,6 ‰ |
| 50 | Stede Broec | Noord-Holland | 268,4 ‰ |
| 51 | Echt-Susteren | Limburg | 268,3 ‰ |
| 52 | Leudal | Limburg | 267,7 ‰ |
| 53 | Medemblik | Noord-Holland | 266,5 ‰ |
| 54 | Beekdaelen | Limburg | 266,2 ‰ |
| 55 | Castricum | Noord-Holland | 265,4 ‰ |
| 56 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | 264,5 ‰ |
| 56 | Bernheze | Noord-Brabant | 264,5 ‰ |
| 58 | Noardeast-Fryslân | Fryslân | 264,1 ‰ |
| 59 | Nederweert | Limburg | 263,6 ‰ |
| 60 | Beesel | Limburg | 263,3 ‰ |
| 61 | Emmen | Drenthe | 262,6 ‰ |
| 62 | Beek (L.) | Limburg | 262,2 ‰ |
| 62 | Maashorst | Noord-Brabant | 262,2 ‰ |
| 64 | Terschelling | Fryslân | 262,0 ‰ |
| 65 | Wierden | Overijssel | 261,8 ‰ |
| 66 | Pekela | Groningen | 261,4 ‰ |
| 67 | Lingewaard | Gelderland | 260,4 ‰ |
| 68 | Meerssen | Limburg | 260,3 ‰ |
| 68 | Venray | Limburg | 260,3 ‰ |
| 70 | Maasdriel | Gelderland | 258,7 ‰ |
| 71 | Eemnes | Utrecht | 258,4 ‰ |
| 71 | Waadhoeke | Fryslân | 258,4 ‰ |
| 73 | Heumen | Gelderland | 257,7 ‰ |
| 73 | Tytsjerksteradiel | Fryslân | 257,7 ‰ |
| 75 | Hardenberg | Overijssel | 257,4 ‰ |
| 76 | Hollands Kroon | Noord-Holland | 256,0 ‰ |
| 77 | Dinkelland | Overijssel | 255,9 ‰ |
| 78 | Ommen | Overijssel | 255,2 ‰ |
| 79 | Zeewolde | Flevoland | 255,0 ‰ |
| 80 | Schagen | Noord-Holland | 254,2 ‰ |
| 81 | Boekel | Noord-Brabant | 252,5 ‰ |
| 81 | Land van Cuijk | Noord-Brabant | 252,5 ‰ |
| 83 | Goes | Zeeland | 251,4 ‰ |
| 84 | Borne | Overijssel | 250,5 ‰ |
| 85 | Bergeijk | Noord-Brabant | 249,9 ‰ |
| 85 | Meierijstad | Noord-Brabant | 249,9 ‰ |
| 87 | Eersel | Noord-Brabant | 249,5 ‰ |
| 88 | Dronten | Flevoland | 248,8 ‰ |
| 89 | Best | Noord-Brabant | 248,7 ‰ |
| 90 | Stadskanaal | Groningen | 248,6 ‰ |
| 91 | Gemert-Bakel | Noord-Brabant | 248,5 ‰ |
| 92 | Son en Breugel | Noord-Brabant | 248,4 ‰ |
| 92 | Gennep | Limburg | 248,4 ‰ |
| 94 | Cranendonck | Noord-Brabant | 247,7 ‰ |
| 95 | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | 247,1 ‰ |
| 96 | Dijk en Waard | Noord-Holland | 245,7 ‰ |
| 97 | Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | 245,6 ‰ |
| 98 | Bronckhorst | Gelderland | 245,5 ‰ |
| 99 | Eijsden-Margraten | Limburg | 245,3 ‰ |
| 100 | Terneuzen | Zeeland | 245,2 ‰ |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 328 | Dordrecht | Zuid-Holland | 117,0 ‰ |
| 329 | Amstelveen | Noord-Holland | 116,8 ‰ |
| 330 | Diemen | Noord-Holland | 115,3 ‰ |
| 331 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 111,2 ‰ |
| 332 | Haarlem | Noord-Holland | 107,1 ‰ |
| 333 | Vlaardingen | Zuid-Holland | 106,8 ‰ |
| 334 | Laren (NH.) | Noord-Holland | 106,4 ‰ |
| 335 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 105,7 ‰ |
| 336 | Leiden | Zuid-Holland | 96,8 ‰ |
| 337 | Delft | Zuid-Holland | 93,9 ‰ |
| 338 | Zandvoort | Noord-Holland | 87,4 ‰ |
| 339 | Schiedam | Zuid-Holland | 78,1 ‰ |
| 340 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 67,5 ‰ |
| 341 | Rotterdam | Zuid-Holland | 60,9 ‰ |
| 342 | Amsterdam | Noord-Holland | 55,2 ‰ |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Drenthe268,2 ‰
- Zeeland262,2 ‰
- Groningen243,4 ‰
- Fryslân242,2 ‰
- Limburg225,6 ‰
- Overijssel214,3 ‰
- Noord-Brabant203,7 ‰
- Gelderland202,5 ‰
- Flevoland195,2 ‰
- Utrecht180,7 ‰
- Noord-Holland137,7 ‰
- Zuid-Holland134,2 ‰
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Gemiddeld aardgasverbruik per woningGemiddelde elektriciteitslevering per woningAardgasvrije woningenWoningen met zonnestroomWoningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmdOppervlakte zonneparkenWoningen met individuele cv-ketelWoningen met stadsverwarmingGemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het netOpgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners”?
Noord-Beveland staat bovenaan voor “Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners”, met 377,1 ‰.
Wat is de mediane waarde van “Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners”?
De mediaan van de 342 gerangschikte gemeenten is 222,7 ‰.