Energie · 2022
Woningen met stadsverwarming: de ranglijst van de gemeenten
Woningen met stadsverwarming: Purmerend staat bovenaan met 63,2% en Maashorst sluit de rij met 0,0%. De mediaan van de 341 gemeenten is 0,1%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Woningen met stadsverwarming |
|---|---|---|---|
| 1 | Purmerend | Noord-Holland | 63,2% |
| 2 | Duiven | Gelderland | 59,1% |
| 3 | Almere | Flevoland | 57,3% |
| 4 | Nieuwegein | Utrecht | 52,8% |
| 5 | Westervoort | Gelderland | 43,2% |
| 6 | Utrecht | Utrecht | 32,4% |
| 7 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 28,9% |
| 8 | Tilburg | Noord-Brabant | 28,1% |
| 9 | Diemen | Noord-Holland | 27,3% |
| 10 | Breda | Noord-Brabant | 22,1% |
| 11 | Leiden | Zuid-Holland | 21,1% |
| 12 | Rotterdam | Zuid-Holland | 20,6% |
| 13 | Zeewolde | Flevoland | 19,9% |
| 14 | Houten | Utrecht | 17,5% |
| 15 | Amsterdam | Noord-Holland | 16,1% |
| 16 | Lelystad | Flevoland | 16,0% |
| 17 | Enschede | Overijssel | 15,3% |
| 18 | Helmond | Noord-Brabant | 15,1% |
| 19 | Ede | Gelderland | 12,6% |
| 20 | Dijk en Waard | Noord-Holland | 12,3% |
| 21 | Arnhem | Gelderland | 11,1% |
| 22 | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | 10,4% |
| 23 | Oegstgeest | Zuid-Holland | 10,1% |
| 24 | Culemborg | Gelderland | 10,0% |
| 25 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 9,9% |
| 26 | Leiderdorp | Zuid-Holland | 9,7% |
| 27 | Nijmegen | Gelderland | 9,3% |
| 28 | Geertruidenberg | Noord-Brabant | 7,9% |
| 29 | Amstelveen | Noord-Holland | 7,8% |
| 30 | Delft | Zuid-Holland | 7,5% |
| 30 | Papendrecht | Zuid-Holland | 7,5% |
| 32 | Veenendaal | Utrecht | 7,3% |
| 32 | Dordrecht | Zuid-Holland | 7,3% |
| 32 | Eindhoven | Noord-Brabant | 7,3% |
| 35 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | 6,7% |
| 36 | Vlieland | Fryslân | 6,4% |
| 37 | Zandvoort | Noord-Holland | 6,3% |
| 38 | Alkmaar | Noord-Holland | 6,1% |
| 39 | Zoetermeer | Zuid-Holland | 5,7% |
| 40 | Deventer | Overijssel | 5,4% |
| 41 | Midden-Delfland | Zuid-Holland | 5,2% |
| 42 | Amersfoort | Utrecht | 5,1% |
| 43 | Wageningen | Gelderland | 5,0% |
| 44 | Lansingerland | Zuid-Holland | 4,4% |
| 45 | Scherpenzeel | Gelderland | 4,3% |
| 45 | Zevenaar | Gelderland | 4,3% |
| 47 | Blaricum | Noord-Holland | 4,2% |
| 48 | Barendrecht | Zuid-Holland | 4,0% |
| 48 | Oosterhout | Noord-Brabant | 4,0% |
| 50 | Uithoorn | Noord-Holland | 3,9% |
| 51 | Groningen | Groningen | 3,8% |
| 52 | Apeldoorn | Gelderland | 3,7% |
| 52 | Doesburg | Gelderland | 3,7% |
| 52 | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | 3,7% |
| 55 | Maastricht | Limburg | 3,5% |
| 55 | Sittard-Geleen | Limburg | 3,5% |
| 57 | Leeuwarden | Fryslân | 3,2% |
| 58 | Velsen | Noord-Holland | 3,0% |
| 58 | Heerlen | Limburg | 3,0% |
| 60 | Zaanstad | Noord-Holland | 2,8% |
| 60 | Sliedrecht | Zuid-Holland | 2,8% |
| 60 | Beesel | Limburg | 2,8% |
| 63 | Zwolle | Overijssel | 2,7% |
| 63 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 2,7% |
| 65 | Hengelo (O.) | Overijssel | 2,6% |
| 66 | Almelo | Overijssel | 2,5% |
| 67 | Meppel | Drenthe | 2,4% |
| 68 | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | 2,2% |
| 69 | Hilversum | Noord-Holland | 1,8% |
| 70 | Tiel | Gelderland | 1,7% |
| 70 | Vlissingen | Zeeland | 1,7% |
| 72 | Voorschoten | Zuid-Holland | 1,5% |
| 72 | Goirle | Noord-Brabant | 1,5% |
| 74 | Laarbeek | Noord-Brabant | 1,4% |
| 75 | Haarlem | Noord-Holland | 1,3% |
| 75 | Dongen | Noord-Brabant | 1,3% |
| 75 | Venlo | Limburg | 1,3% |
| 78 | Alblasserdam | Zuid-Holland | 1,2% |
| 78 | Hulst | Zeeland | 1,2% |
| 78 | Wijdemeren | Noord-Holland | 1,2% |
| 81 | Putten | Gelderland | 1,1% |
| 81 | Woerden | Utrecht | 1,1% |
| 81 | Roosendaal | Noord-Brabant | 1,1% |
| 84 | Maassluis | Zuid-Holland | 1,0% |
| 84 | Boekel | Noord-Brabant | 1,0% |
| 84 | Boxtel | Noord-Brabant | 1,0% |
| 87 | Nieuwkoop | Zuid-Holland | 0,9% |
| 87 | Albrandswaard | Zuid-Holland | 0,9% |
| 87 | Wormerland | Noord-Holland | 0,9% |
| 87 | Brunssum | Limburg | 0,9% |
| 87 | Westland | Zuid-Holland | 0,9% |
| 87 | Nissewaard | Zuid-Holland | 0,9% |
| 93 | Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | 0,8% |
| 93 | Westerkwartier | Groningen | 0,8% |
| 95 | Wijchen | Gelderland | 0,7% |
| 95 | Woudenberg | Utrecht | 0,7% |
| 95 | Waddinxveen | Zuid-Holland | 0,7% |
| 95 | Rijssen-Holten | Overijssel | 0,7% |
| 99 | Doetinchem | Gelderland | 0,6% |
| 99 | Harderwijk | Gelderland | 0,6% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Woningen met stadsverwarming |
|---|---|---|---|
| 191 | Oldambt | Groningen | 0,0% |
| 191 | Zwartewaterland | Overijssel | 0,0% |
| 191 | Eijsden-Margraten | Limburg | 0,0% |
| 191 | Krimpenerwaard | Zuid-Holland | 0,0% |
| 191 | De Fryske Marren | Fryslân | 0,0% |
| 191 | Waadhoeke | Fryslân | 0,0% |
| 191 | Westerwolde | Groningen | 0,0% |
| 191 | Midden-Groningen | Groningen | 0,0% |
| 191 | Beekdaelen | Limburg | 0,0% |
| 191 | Altena | Noord-Brabant | 0,0% |
| 191 | West Betuwe | Gelderland | 0,0% |
| 191 | Het Hogeland | Groningen | 0,0% |
| 191 | Molenlanden | Zuid-Holland | 0,0% |
| 191 | Eemsdelta | Groningen | 0,0% |
| 191 | Maashorst | Noord-Brabant | 0,0% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Flevoland32,9%
- Utrecht12,9%
- Noord-Holland8,8%
- Zuid-Holland7,7%
- Noord-Brabant5,8%
- Gelderland4,2%
- Overijssel3,3%
- Groningen1,6%
- Limburg1,1%
- Fryslân0,8%
- Zeeland0,4%
- Drenthe0,3%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Gemiddeld aardgasverbruik per woningGemiddelde elektriciteitslevering per woningAardgasvrije woningenWoningen met zonnestroomWoningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmdOppervlakte zonneparkenWoningen met individuele cv-ketelGemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het netOpgesteld vermogen zonnepanelen per inwonerZonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Woningen met stadsverwarming”?
Purmerend staat bovenaan voor “Woningen met stadsverwarming”, met 63,2%.
Wat is de mediane waarde van “Woningen met stadsverwarming”?
De mediaan van de 341 gerangschikte gemeenten is 0,1%.