Montferland: bevolking en statistieken
Montferland telt 37.014 inwoners (2026) op 105,7 km², oftewel 350 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 149 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,2% tussen 2016 en 2026.
- 37.014 inwoners
- 105,7 km²
- 350 inw./km²
- 13 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Montferland op rang 20 qua bevolking.
Woningen met zonnestroom: 60% in Montferland, tegenover gemiddeld 43% in Gelderland en 38% voor het hele land.
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: 19,9 ‰ in Montferland, tegenover gemiddeld 36,1 ‰ in Gelderland en 45,2 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 17,4% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.037 kWh per jaar.
Montferland in cijfers
Montferland op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Montferland
Montferland telde 35.173 inwoners in 2016 en 37.014 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 36.031 |
| 2022 | 36.359 |
| 2023 | 36.882 |
| 2024 | 36.873 |
| 2025 | 36.996 |
| 2026 | 37.014 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Gelderland voor de indicator “Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners”.
- “Woningen met zonnestroom”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners”: lager dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 14.804 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Zevenaar, op 4,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Doetinchem (60.466 inwoners), op 9,9 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.148 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Montferland
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Montferland | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,6% | 22,4% | 23,6% | rang 90 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,5% | 14,9% | 14,8% | rang 274 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −2,7 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 226 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 6,0 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 182 van 342 |
Wonen
| Indicator | Montferland | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 16.344 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 153 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 12,5% | 15,1% | 13,1% | rang 178 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 19,8% | 21,5% | 19,9% | rang 171 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 81,5% | 73,5% | 79,5% | rang 150 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 67,1% | 61,6% | 66,7% | rang 163 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 22,8% | 26,3% | 23,7% | rang 186 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 364.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 285 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 16,4 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 193 van 341 |
Energie
| Indicator | Montferland | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 920 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 138 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.050 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 69 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 10% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 60% | 43% | 46% | rang 15 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 11% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 5 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 111 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 90,3% | 85,9% | 90,3% | rang 166 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,5% | 4,2% | 0,1% | rang 106 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.610 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 50 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.172 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 116 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 286,8 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 25 van 342 |
Economie
| Indicator | Montferland | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 60.800 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 215 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.475 | 298.620 | 2.612.530 | rang 172 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 120,9 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 276 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Montferland | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,4% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,3% | 3,1% | 2,3% | rang 164 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Montferland | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 552 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 65 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 5,1 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 164 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Montferland | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,2 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 31,0% | 36,8% | 33,3% | rang 245 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 19,9 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 310 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 6,7 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 277 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Montferland | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 468 kg | 438 kg | 468 kg | rang 169 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 12,2% | 22,9% | 16,8% | rang 222 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 68,9% | 45,1% | 58,8% | rang 122 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 17,0% | 26,8% | 11,7% | rang 125 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Montferland | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,2 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 143 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Montferland | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 24,4% | 31,9% | 28,5% | rang 270 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Montferland
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
90,3% in 2022, tegenover 93,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,5% in 2022, tegenover 0,1% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.172 Wp in 2025, tegenover 647 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
286,8 ‰ in 2025, tegenover 97,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
19,9 ‰ in 2025, tegenover 24,7 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
6,7 ‰ in 2025, tegenover 8,9 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
2,7 ‰ in 2022, tegenover 3,2 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Montferland
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,4 |
| februari | 39 | 3,7 |
| maart | 82 | 6,2 |
| april | 129 | 10,0 |
| mei | 157 | 13,8 |
| juni | 167 | 17,4 |
| juli | 163 | 18,9 |
| augustus | 137 | 18,2 |
| september | 98 | 15,5 |
| oktober | 58 | 11,8 |
| november | 28 | 7,2 |
| december | 18 | 4,5 |
Economische sectoren: Montferland
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten17,4% ×0,8
- Handel14,7% ×1,1
- Bouwnijverheid12,9% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg9,7% ×0,9
- Overige dienstverlening7,8% ×1,5
- Landbouw, bosbouw en visserij5,9% ×1,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,0% ×0,9
- Cultuur, sport en recreatie4,6% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Montferland?
Montferland telt 37.014 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 149 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Montferland?
Montferland beslaat 105,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 350 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Montferland?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Montferland van 35.173 naar 37.014, oftewel +5,2%.
Waar ligt Montferland?
Montferland ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Achterhoek (COROP-gebied). Breedtegraad 51,933, lengtegraad 6,150.
Woningen met zonnestroom: wat is de waarde in Montferland?
In Montferland bedraagt de indicator “Woningen met zonnestroom” 60% (2025), rang 15 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 46%.
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Montferland?
In Montferland bedraagt de indicator “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners” 19,9 ‰ (2025), rang 310 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 30,9 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Montferland?
In Montferland produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.037 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Montferland?
Het dichtst bij Montferland liggen Zevenaar (4,9 km), Duiven (9,0 km), Doesburg (9,3 km), Doetinchem (9,9 km), Rheden (12 km).