Onderwijs · 2024
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding: Oegstgeest staat bovenaan met 58,6% en Urk sluit de rij met 12,5%. De mediaan van de 341 gemeenten is 28,5%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding |
|---|---|---|---|
| 1 | Oegstgeest | Zuid-Holland | 58,6% |
| 2 | Bloemendaal | Noord-Holland | 56,1% |
| 3 | Utrecht | Utrecht | 55,2% |
| 4 | Heemstede | Noord-Holland | 54,6% |
| 5 | Wageningen | Gelderland | 53,0% |
| 6 | Waalre | Noord-Brabant | 52,0% |
| 7 | Laren (NH.) | Noord-Holland | 50,9% |
| 8 | Diemen | Noord-Holland | 50,8% |
| 9 | Leiden | Zuid-Holland | 49,8% |
| 10 | Amsterdam | Noord-Holland | 49,7% |
| 11 | Bunnik | Utrecht | 49,6% |
| 12 | Gooise Meren | Noord-Holland | 49,4% |
| 13 | Heumen | Gelderland | 48,1% |
| 13 | Delft | Zuid-Holland | 48,1% |
| 15 | De Bilt | Utrecht | 47,9% |
| 16 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | 47,7% |
| 17 | Amstelveen | Noord-Holland | 47,1% |
| 18 | Nijmegen | Gelderland | 46,8% |
| 18 | Rozendaal | Gelderland | 46,8% |
| 20 | Voorschoten | Zuid-Holland | 46,0% |
| 21 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 45,5% |
| 22 | Vught | Noord-Brabant | 45,4% |
| 23 | Zeist | Utrecht | 45,3% |
| 23 | Wassenaar | Zuid-Holland | 45,3% |
| 25 | Haarlem | Noord-Holland | 45,2% |
| 26 | Renkum | Gelderland | 44,9% |
| 27 | Groningen | Groningen | 44,8% |
| 28 | Blaricum | Noord-Holland | 44,7% |
| 29 | Tynaarlo | Drenthe | 44,4% |
| 30 | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | 44,3% |
| 31 | Amersfoort | Utrecht | 43,5% |
| 31 | Heiloo | Noord-Holland | 43,5% |
| 33 | Utrechtse Heuvelrug | Utrecht | 43,0% |
| 34 | Eindhoven | Noord-Brabant | 42,8% |
| 34 | Mook en Middelaar | Limburg | 42,8% |
| 36 | Houten | Utrecht | 42,5% |
| 37 | Hilversum | Noord-Holland | 42,3% |
| 38 | Leiderdorp | Zuid-Holland | 41,8% |
| 39 | Son en Breugel | Noord-Brabant | 41,7% |
| 40 | Leusden | Utrecht | 41,6% |
| 41 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 41,3% |
| 41 | Breda | Noord-Brabant | 41,3% |
| 43 | Lansingerland | Zuid-Holland | 41,0% |
| 44 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 40,7% |
| 45 | Zwolle | Overijssel | 40,6% |
| 46 | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | 40,3% |
| 47 | Landsmeer | Noord-Holland | 40,1% |
| 48 | Baarn | Utrecht | 39,7% |
| 49 | Castricum | Noord-Holland | 39,5% |
| 50 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | 39,1% |
| 51 | Waterland | Noord-Holland | 38,8% |
| 51 | Eijsden-Margraten | Limburg | 38,8% |
| 53 | Culemborg | Gelderland | 38,5% |
| 54 | Best | Noord-Brabant | 38,3% |
| 54 | Stichtse Vecht | Utrecht | 38,3% |
| 56 | Arnhem | Gelderland | 37,9% |
| 56 | Veldhoven | Noord-Brabant | 37,9% |
| 58 | Soest | Utrecht | 37,6% |
| 59 | Midden-Delfland | Zuid-Holland | 37,5% |
| 60 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 37,1% |
| 60 | Voerendaal | Limburg | 37,1% |
| 60 | Teylingen | Zuid-Holland | 37,1% |
| 63 | Bergen (NH.) | Noord-Holland | 37,0% |
| 64 | Zoeterwoude | Zuid-Holland | 36,9% |
| 65 | Lochem | Gelderland | 36,7% |
| 66 | Woerden | Utrecht | 36,4% |
| 67 | Eemnes | Utrecht | 36,2% |
| 68 | Borne | Overijssel | 36,1% |
| 69 | Gouda | Zuid-Holland | 36,0% |
| 70 | De Ronde Venen | Utrecht | 35,9% |
| 70 | Maastricht | Limburg | 35,9% |
| 72 | Wijdemeren | Noord-Holland | 35,7% |
| 73 | Huizen | Noord-Holland | 34,9% |
| 73 | Meerssen | Limburg | 34,9% |
| 75 | Noordenveld | Drenthe | 34,8% |
| 76 | Deventer | Overijssel | 34,7% |
| 76 | Sint-Michielsgestel | Noord-Brabant | 34,7% |
| 78 | Rheden | Gelderland | 34,6% |
| 78 | Oisterwijk | Noord-Brabant | 34,6% |
| 80 | Uithoorn | Noord-Holland | 34,5% |
| 80 | Albrandswaard | Zuid-Holland | 34,5% |
| 82 | Goirle | Noord-Brabant | 34,4% |
| 83 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | 34,3% |
| 84 | Noordwijk | Zuid-Holland | 33,5% |
| 84 | Rotterdam | Zuid-Holland | 33,5% |
| 84 | Tilburg | Noord-Brabant | 33,5% |
| 84 | Noord-Beveland | Zeeland | 33,5% |
| 88 | Alkmaar | Noord-Holland | 33,4% |
| 88 | Valkenburg aan de Geul | Limburg | 33,4% |
| 90 | Hattem | Gelderland | 33,3% |
| 90 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | 33,3% |
| 90 | Zandvoort | Noord-Holland | 33,3% |
| 93 | Olst-Wijhe | Overijssel | 33,2% |
| 94 | Oldenzaal | Overijssel | 33,1% |
| 94 | Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | 33,1% |
| 96 | Zutphen | Gelderland | 33,0% |
| 96 | Barendrecht | Zuid-Holland | 33,0% |
| 96 | Overbetuwe | Gelderland | 33,0% |
| 99 | Alphen-Chaam | Noord-Brabant | 32,9% |
| 100 | Uitgeest | Noord-Holland | 32,8% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding |
|---|---|---|---|
| 326 | Rucphen | Noord-Brabant | 19,3% |
| 328 | Hoogeveen | Drenthe | 19,1% |
| 328 | Oldambt | Groningen | 19,1% |
| 330 | Emmen | Drenthe | 19,0% |
| 330 | Zwartewaterland | Overijssel | 19,0% |
| 332 | Den Helder | Noord-Holland | 18,9% |
| 333 | Kerkrade | Limburg | 18,7% |
| 333 | Westerwolde | Groningen | 18,7% |
| 335 | Twenterand | Overijssel | 18,2% |
| 336 | Achtkarspelen | Fryslân | 17,9% |
| 337 | Stadskanaal | Groningen | 17,5% |
| 338 | Pekela | Groningen | 17,2% |
| 339 | Neder-Betuwe | Gelderland | 17,1% |
| 340 | Reimerswaal | Zeeland | 16,7% |
| 341 | Urk | Flevoland | 12,5% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Utrecht41,9%
- Noord-Holland39,0%
- Zuid-Holland33,2%
- Noord-Brabant32,2%
- Gelderland31,9%
- Groningen31,4%
- Overijssel29,5%
- Limburg28,5%
- Flevoland27,7%
- Drenthe26,9%
- Fryslân26,5%
- Zeeland24,9%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding”?
Oegstgeest staat bovenaan voor “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding”, met 58,6%.
Wat is de mediane waarde van “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding”?
De mediaan van de 341 gerangschikte gemeenten is 28,5%.