Locatiekaart: Noord-Overijssel (COROP-gebied)
COROP-gebied · Overijssel

Noord-Overijssel (COROP-gebied): de gemeenten in cijfers

Noord-Overijssel (COROP-gebied) (Overijssel): 8 gemeenten en 392.605 inwoners op 1.412 km², oftewel 278 inwoners per km². Bevolking: +7,8% tussen 2016 en 2026.

  • 392.605 inwoners
  • 8 gemeenten
  • 1.412 km²
  • 278 inw./km²

Records en podium: Noord-Overijssel (COROP-gebied)

Alle gemeenten in Noord-Overijssel (COROP-gebied)

Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.

GemeenteBevolkingBevolkingsontwikkeling over 10 jaarBevolkingsdichtheidOppervlakteAandeel inwoners van 65 jaar en ouderAandeel inwoners jonger dan 15 jaar
Zwolle134.147+7,4%1.213 inw./km²110,6 km²17,7%16,0%
Hardenberg64.116+7,4%205,5 inw./km²312,0 km²20,9%16,2%
Kampen56.835+9,4%404,8 inw./km²140,4 km²18,7%17,9%
Steenwijkerland45.926+6,0%159,4 inw./km²288,2 km²24,8%14,7%
Dalfsen30.264+8,4%183,4 inw./km²165,0 km²23,5%16,2%
Zwartewaterland23.733+6,5%289,1 inw./km²82,1 km²18,7%19,2%
Ommen19.365+9,4%107,8 inw./km²179,6 km²24,9%15,4%
Staphorst18.219+10,1%136,0 inw./km²134,0 km²16,5%21,4%

Noord-Overijssel (COROP-gebied) ten opzichte van de regio en het land

Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.

IndicatorNoord-OverijsselOverijsselNederlandRang onder de COROP-gebieden
Bevolking392.6051.202.37518.130.208rang 17 van 39
Bevolkingsdichtheid278,1 inw./km²362,8 inw./km²539,2 inw./km²rang 29 van 39
Oppervlakte1.412 km²3.314 km²33.626 km²rang 8 van 39
Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar7,8%5,1%–rang 8 van 35
Hoogte4 m10 m6 mrang 16 van 39
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder20,0%21,4%21,1%rang 31 van 39
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar16,6%15,2%14,8%rang 2 van 39
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners1,5 ‰−0,5 ‰−0,3 ‰rang 5 van 39
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)5,4 ‰6,3 ‰6,0 ‰rang 28 van 39
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3 personen2,2 personen2,1 personenrang 3 van 39
Eenpersoonshuishoudens35,0%36,1%39,3%rang 32 van 39
Woningvoorraad168.482 woningen531.844 woningen8.274.510 woningenrang 19 van 39
Woningen gebouwd voor 194616,3%16,1%18,0%rang 18 van 39
Woningen gebouwd vanaf 200024,2%21,1%20,4%rang 4 van 39
Eengezinswoningen76,2%74,8%64,0%rang 15 van 39
Koopwoningen63,8%61,9%58,1%rang 16 van 39
Woningen in bezit van woningcorporaties25,0%26,3%27,9%rang 28 van 39
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen413.151 €395.811 €440.410 €rang 21 van 39
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners20,3 ‰18,2 ‰19,7 ‰rang 13 van 39
Gemiddeld aardgasverbruik per woning872 m³877 m³793 m³rang 17 van 39
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.735 kWh2.784 kWh2.598 kWhrang 17 van 39
Aardgasvrije woningen7%9%12%rang 22 van 39
Woningen met zonnestroom49%45%38%rang 11 van 39
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd13%12%10%rang 9 van 39
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden61.419 €60.610 €61.843 €rang 16 van 39
Bedrijfsvestigingen50.855149.0802.612.530rang 18 van 39
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners129,5 ‰124,0 ‰144,1 ‰rang 26 van 39
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)1,4%1,5%1,6%rang 27 van 39
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar3,0%3,4%3,5%rang 23 van 39
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners475 ‰482 ‰450 ‰rang 21 van 39
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation4,9 km3,9 km5,2 kmrang 20 van 39
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding29,5%29,5%33,2%rang 21 van 39
Huishoudelijk afval per inwoner415 kg429 kg455 kgrang 32 van 39
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)17,0%20,9%34,3%rang 28 van 39
Aandeel agrarisch terrein (excl. water)65,2%60,0%44,5%rang 12 van 39
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)13,9%14,8%13,5%rang 14 van 39
Oppervlakte zonneparken69 ha295 ha3.475 harang 17 van 39
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners35,5 ‰37,7 ‰45,2 ‰rang 28 van 39
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners14,2 ‰16,5 ‰19,8 ‰rang 24 van 39
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners3,7 ‰4,3 ‰4,4 ‰rang 30 van 39
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners4,1 ‰4,3 ‰5,2 ‰rang 30 van 39
Woningen met individuele cv-ketel88,3%86,8%82,6%rang 16 van 39
Woningen met stadsverwarming1,0%3,3%6,7%rang 25 van 39
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net1.326 kWh1.244 kWh949 kWhrang 12 van 39
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk1,5 km1,3 km1,1 kmrang 9 van 39
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt1,3 km1,1 km1,0 kmrang 10 van 39
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school0,9 km0,8 km0,8 kmrang 12 van 39
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner2.156 Wp2.004 Wp1.605 Wprang 15 van 39
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners229,1 ‰214,3 ‰183,6 ‰rang 16 van 39

Veelgestelde vragen

Hoeveel gemeenten telt Noord-Overijssel (COROP-gebied)?

Noord-Overijssel (COROP-gebied) telt 8 gemeenten, waarvan Zwolle de meest bevolkte is met 134.147 inwoners.

Hoeveel inwoners telt Noord-Overijssel (COROP-gebied)?

Noord-Overijssel (COROP-gebied) telt 392.605 inwoners in 2026, oftewel 278 inwoners per km².

Waar ligt Noord-Overijssel (COROP-gebied)?

Noord-Overijssel (COROP-gebied) maakt deel uit van Overijssel (provincie).

Andere COROP-gebieden: Overijssel