COROP-gebied · Overijssel
Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied): de gemeenten in cijfers
Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied) (Overijssel): 3 gemeenten en 163.274 inwoners op 415 km², oftewel 393 inwoners per km². Bevolking: +6,4% tussen 2016 en 2026.
- 163.274 inwoners
- 3 gemeenten
- 415 km²
- 393 inw./km²
Records en podium: Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied)
Alle gemeenten in Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied)
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Deventer | 105.111 | +6,3% | 805,2 inw./km² | 130,5 km² | 19,9% | 14,7% |
| Raalte | 39.084 | +6,5% | 228,6 inw./km² | 170,9 km² | 25,6% | 15,0% |
| Olst-Wijhe | 19.079 | +6,7% | 167,9 inw./km² | 113,7 km² | 24,4% | 14,2% |
Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied) ten opzichte van de regio en het land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Zuidwest-Overijssel | Overijssel | Nederland | Rang onder de COROP-gebieden |
|---|---|---|---|---|
| Bevolking | 163.274 | 1.202.375 | 18.130.208 | rang 35 van 39 |
| Bevolkingsdichtheid | 393,3 inw./km² | 362,8 inw./km² | 539,2 inw./km² | rang 22 van 39 |
| Oppervlakte | 415,1 km² | 3.314 km² | 33.626 km² | rang 30 van 39 |
| Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | 6,4% | 5,1% | – | rang 10 van 35 |
| Hoogte | 5 m | 10 m | 6 m | rang 15 van 39 |
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 21,8% | 21,4% | 21,1% | rang 21 van 39 |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar | 14,7% | 15,2% | 14,8% | rang 15 van 39 |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners | −0,6 ‰ | −0,5 ‰ | −0,3 ‰ | rang 16 van 39 |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) | 8,9 ‰ | 6,3 ‰ | 6,0 ‰ | rang 7 van 39 |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,2 personen | 2,2 personen | 2,1 personen | rang 13 van 39 |
| Eenpersoonshuishoudens | 36,8% | 36,1% | 39,3% | rang 20 van 39 |
| Woningvoorraad | 72.981 woningen | 531.844 woningen | 8.274.510 woningen | rang 35 van 39 |
| Woningen gebouwd voor 1946 | 19,4% | 16,1% | 18,0% | rang 11 van 39 |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 | 21,1% | 21,1% | 20,4% | rang 15 van 39 |
| Eengezinswoningen | 73,4% | 74,8% | 64,0% | rang 21 van 39 |
| Koopwoningen | 60,9% | 61,9% | 58,1% | rang 24 van 39 |
| Woningen in bezit van woningcorporaties | 27,0% | 26,3% | 27,9% | rang 13 van 39 |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen | 420.826 € | 395.811 € | 440.410 € | rang 19 van 39 |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners | 21,1 ‰ | 18,2 ‰ | 19,7 ‰ | rang 12 van 39 |
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning | 823 m³ | 877 m³ | 793 m³ | rang 25 van 39 |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning | 2.644 kWh | 2.784 kWh | 2.598 kWh | rang 21 van 39 |
| Aardgasvrije woningen | 9% | 9% | 12% | rang 17 van 39 |
| Woningen met zonnestroom | 45% | 45% | 38% | rang 18 van 39 |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd | 12% | 12% | 10% | rang 12 van 39 |
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden | 59.140 € | 60.610 € | 61.843 € | rang 27 van 39 |
| Bedrijfsvestigingen | 20.655 | 149.080 | 2.612.530 | rang 35 van 39 |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners | 126,5 ‰ | 124,0 ‰ | 144,1 ‰ | rang 31 van 39 |
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) | 1,6% | 1,5% | 1,6% | rang 18 van 39 |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar | 3,4% | 3,4% | 3,5% | rang 13 van 39 |
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners | 475 ‰ | 482 ‰ | 450 ‰ | rang 22 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation | 2,7 km | 3,9 km | 5,2 km | rang 36 van 39 |
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding | 32,9% | 29,5% | 33,2% | rang 12 van 39 |
| Huishoudelijk afval per inwoner | 394 kg | 429 kg | 455 kg | rang 38 van 39 |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) | 15,4% | 20,9% | 34,3% | rang 29 van 39 |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) | 68,2% | 60,0% | 44,5% | rang 10 van 39 |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) | 13,0% | 14,8% | 13,5% | rang 18 van 39 |
| Oppervlakte zonneparken | 34 ha | 295 ha | 3.475 ha | rang 27 van 39 |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners | 35,7 ‰ | 37,7 ‰ | 45,2 ‰ | rang 27 van 39 |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners | 15,5 ‰ | 16,5 ‰ | 19,8 ‰ | rang 19 van 39 |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners | 4,3 ‰ | 4,3 ‰ | 4,4 ‰ | rang 19 van 39 |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners | 3,8 ‰ | 4,3 ‰ | 5,2 ‰ | rang 33 van 39 |
| Woningen met individuele cv-ketel | 87,7% | 86,8% | 82,6% | rang 17 van 39 |
| Woningen met stadsverwarming | 3,6% | 3,3% | 6,7% | rang 14 van 39 |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net | 1.157 kWh | 1.244 kWh | 949 kWh | rang 19 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk | 1,3 km | 1,3 km | 1,1 km | rang 14 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt | 1,1 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 14 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school | 0,9 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 8 van 39 |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner | 1.663 Wp | 2.004 Wp | 1.605 Wp | rang 23 van 39 |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners | 218,1 ‰ | 214,3 ‰ | 183,6 ‰ | rang 19 van 39 |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied)?
Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied) telt 3 gemeenten, waarvan Deventer de meest bevolkte is met 105.111 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied)?
Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied) telt 163.274 inwoners in 2026, oftewel 393 inwoners per km².
Waar ligt Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied)?
Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied) maakt deel uit van Overijssel (provincie).