COROP-gebied · Noord-Brabant
West-Noord-Brabant (COROP-gebied): de gemeenten in cijfers
West-Noord-Brabant (COROP-gebied) (Noord-Brabant): 13 gemeenten en 658.129 inwoners op 1.217 km², oftewel 541 inwoners per km². Bevolking: +5,2% tussen 2016 en 2026.
- 658.129 inwoners
- 13 gemeenten
- 1.217 km²
- 541 inw./km²
Records en podium: West-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Alle gemeenten in West-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Breda | 190.204 | +4,7% | 1.513 inw./km² | 125,7 km² | 19,8% | 14,1% |
| Roosendaal | 78.165 | +1,6% | 733,9 inw./km² | 106,5 km² | 23,4% | 13,9% |
| Bergen op Zoom | 70.692 | +6,7% | 885,8 inw./km² | 79,8 km² | 23,4% | 14,6% |
| Oosterhout | 58.726 | +8,7% | 822,1 inw./km² | 71,4 km² | 24,2% | 15,1% |
| Etten-Leur | 46.117 | +7,7% | 834,1 inw./km² | 55,3 km² | 22,6% | 15,2% |
| Moerdijk | 38.467 | +4,6% | 241,6 inw./km² | 159,2 km² | 23,8% | 13,8% |
| Halderberge | 31.484 | +6,6% | 422,7 inw./km² | 74,5 km² | 24,9% | 14,3% |
| Drimmelen | 28.402 | +5,9% | 300,0 inw./km² | 94,7 km² | 24,6% | 14,0% |
| Steenbergen | 24.596 | +4,8% | 167,9 inw./km² | 146,5 km² | 24,7% | 13,8% |
| Rucphen | 23.973 | +7,6% | 372,4 inw./km² | 64,4 km² | 24,1% | 13,8% |
| Zundert | 23.088 | +7,4% | 191,5 inw./km² | 120,6 km² | 24,9% | 13,9% |
| Woensdrecht | 22.301 | +2,9% | 243,9 inw./km² | 91,4 km² | 25,9% | 13,0% |
| Geertruidenberg | 21.914 | +1,3% | 824,1 inw./km² | 26,6 km² | 23,6% | 14,1% |
West-Noord-Brabant (COROP-gebied) ten opzichte van de regio en het land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | West-Noord-Brabant | Noord-Brabant | Nederland | Rang onder de COROP-gebieden |
|---|---|---|---|---|
| Bevolking | 658.129 | 2.676.955 | 18.130.208 | rang 9 van 39 |
| Bevolkingsdichtheid | 541,0 inw./km² | 546,3 inw./km² | 539,2 inw./km² | rang 18 van 39 |
| Oppervlakte | 1.217 km² | 4.900 km² | 33.626 km² | rang 11 van 39 |
| Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | 5,2% | – | – | rang 16 van 35 |
| Hoogte | 4 m | 14 m | 6 m | rang 16 van 39 |
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 22,7% | 22,0% | 21,1% | rang 17 van 39 |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar | 14,2% | 14,4% | 14,8% | rang 29 van 39 |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners | −2,0 ‰ | −0,9 ‰ | −0,3 ‰ | rang 26 van 39 |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) | 6,3 ‰ | 8,1 ‰ | 6,0 ‰ | rang 20 van 39 |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,1 personen | 2,1 personen | 2,1 personen | rang 25 van 39 |
| Eenpersoonshuishoudens | 36,8% | 37,2% | 39,3% | rang 19 van 39 |
| Woningvoorraad | 298.310 woningen | 1.201.666 woningen | 8.274.510 woningen | rang 10 van 39 |
| Woningen gebouwd voor 1946 | 12,2% | 10,8% | 18,0% | rang 34 van 39 |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 | 19,5% | 21,5% | 20,4% | rang 20 van 39 |
| Eengezinswoningen | 73,6% | 74,1% | 64,0% | rang 20 van 39 |
| Koopwoningen | 62,1% | 61,6% | 58,1% | rang 20 van 39 |
| Woningen in bezit van woningcorporaties | 27,2% | 26,6% | 27,9% | rang 11 van 39 |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen | 420.871 € | 450.866 € | 440.410 € | rang 18 van 39 |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners | 20,3 ‰ | 21,7 ‰ | 19,7 ‰ | rang 15 van 39 |
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning | 788 m³ | 824 m³ | 793 m³ | rang 27 van 39 |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning | 2.760 kWh | 2.814 kWh | 2.598 kWh | rang 15 van 39 |
| Aardgasvrije woningen | 14% | 13% | 12% | rang 7 van 39 |
| Woningen met zonnestroom | 38% | 42% | 38% | rang 27 van 39 |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd | 12% | 13% | 10% | rang 16 van 39 |
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden | 61.563 € | 63.189 € | 61.843 € | rang 15 van 39 |
| Bedrijfsvestigingen | 91.110 | 375.525 | 2.612.530 | rang 9 van 39 |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners | 138,4 ‰ | 140,3 ‰ | 144,1 ‰ | rang 14 van 39 |
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) | 1,7% | 1,6% | 1,6% | rang 9 van 39 |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar | 3,3% | 2,9% | 3,5% | rang 16 van 39 |
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners | 498 ‰ | 494 ‰ | 450 ‰ | rang 15 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation | 5,6 km | 6,3 km | 5,2 km | rang 16 van 39 |
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding | 30,6% | 32,2% | 33,2% | rang 16 van 39 |
| Huishoudelijk afval per inwoner | 509 kg | 457 kg | 455 kg | rang 13 van 39 |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) | 25,7% | 28,1% | 34,3% | rang 20 van 39 |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) | 56,6% | 50,6% | 44,5% | rang 18 van 39 |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) | 13,5% | 16,0% | 13,5% | rang 15 van 39 |
| Oppervlakte zonneparken | 121 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 11 van 39 |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners | 46,2 ‰ | 44,5 ‰ | 45,2 ‰ | rang 7 van 39 |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners | 19,5 ‰ | 19,2 ‰ | 19,8 ‰ | rang 10 van 39 |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners | 5,0 ‰ | 4,4 ‰ | 4,4 ‰ | rang 6 van 39 |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners | 5,1 ‰ | 5,0 ‰ | 5,2 ‰ | rang 11 van 39 |
| Woningen met individuele cv-ketel | 82,9% | 84,3% | 82,6% | rang 29 van 39 |
| Woningen met stadsverwarming | 7,6% | 5,8% | 6,7% | rang 8 van 39 |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net | 1.021 kWh | 1.160 kWh | 949 kWh | rang 24 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk | 1,1 km | 1,1 km | 1,1 km | rang 23 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt | 0,9 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 26 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 28 van 39 |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner | 1.825 Wp | 1.877 Wp | 1.605 Wp | rang 20 van 39 |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners | 187,6 ‰ | 203,7 ‰ | 183,6 ‰ | rang 25 van 39 |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt West-Noord-Brabant (COROP-gebied)?
West-Noord-Brabant (COROP-gebied) telt 13 gemeenten, waarvan Breda de meest bevolkte is met 190.204 inwoners.
Hoeveel inwoners telt West-Noord-Brabant (COROP-gebied)?
West-Noord-Brabant (COROP-gebied) telt 658.129 inwoners in 2026, oftewel 541 inwoners per km².
Waar ligt West-Noord-Brabant (COROP-gebied)?
West-Noord-Brabant (COROP-gebied) maakt deel uit van Noord-Brabant (provincie).