COROP-gebied · Noord-Brabant
Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied): de gemeenten in cijfers
Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied) (Noord-Brabant): 11 gemeenten en 513.856 inwoners op 921 km², oftewel 558 inwoners per km². Bevolking: +4,2% tussen 2021 en 2026.
- 513.856 inwoners
- 11 gemeenten
- 921 km²
- 558 inw./km²
Records en podium: Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Alle gemeenten in Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tilburg | 230.746 | +8,4% | 1.834 inw./km² | 125,8 km² | 17,9% | 13,7% |
| Altena | 58.946 | +6,4% | 295,5 inw./km² | 199,5 km² | 21,4% | 16,4% |
| Waalwijk | 51.635 | +9,8% | 800,7 inw./km² | 64,5 km² | 22,3% | 14,3% |
| Oisterwijk | 33.356 | +3,0% | 416,3 inw./km² | 80,1 km² | 26,4% | 13,9% |
| Gilze en Rijen | 28.437 | +8,7% | 434,9 inw./km² | 65,4 km² | 22,2% | 15,1% |
| Dongen | 27.673 | +8,9% | 946,4 inw./km² | 29,2 km² | 23,1% | 14,8% |
| Goirle | 24.886 | +7,7% | 578,9 inw./km² | 43,0 km² | 25,1% | 15,4% |
| Loon op Zand | 24.111 | +5,2% | 483,0 inw./km² | 49,9 km² | 24,9% | 14,6% |
| Hilvarenbeek | 16.315 | +7,6% | 172,0 inw./km² | 94,8 km² | 25,3% | 14,4% |
| Alphen-Chaam | 10.495 | +5,8% | 112,9 inw./km² | 93,0 km² | 26,2% | 14,1% |
| Baarle-Nassau | 7.256 | +9,8% | 95,3 inw./km² | 76,1 km² | 29,0% | 13,1% |
Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied) ten opzichte van de regio en het land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Midden-Noord-Brabant | Noord-Brabant | Nederland | Rang onder de COROP-gebieden |
|---|---|---|---|---|
| Bevolking | 513.856 | 2.676.955 | 18.130.208 | rang 12 van 39 |
| Bevolkingsdichtheid | 557,8 inw./km² | 546,3 inw./km² | 539,2 inw./km² | rang 17 van 39 |
| Oppervlakte | 921,3 km² | 4.900 km² | 33.626 km² | rang 17 van 39 |
| Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | 4,2% | – | – | rang 23 van 35 |
| Hoogte | 12 m | 14 m | 6 m | rang 8 van 39 |
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 21,1% | 22,0% | 21,1% | rang 27 van 39 |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar | 14,4% | 14,4% | 14,8% | rang 26 van 39 |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners | −0,7 ‰ | −0,9 ‰ | −0,3 ‰ | rang 17 van 39 |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) | 9,4 ‰ | 8,1 ‰ | 6,0 ‰ | rang 4 van 39 |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,1 personen | 2,1 personen | 2,1 personen | rang 29 van 39 |
| Eenpersoonshuishoudens | 39,0% | 37,2% | 39,3% | rang 13 van 39 |
| Woningvoorraad | 228.243 woningen | 1.201.666 woningen | 8.274.510 woningen | rang 12 van 39 |
| Woningen gebouwd voor 1946 | 13,7% | 10,8% | 18,0% | rang 28 van 39 |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 | 22,5% | 21,5% | 20,4% | rang 9 van 39 |
| Eengezinswoningen | 73,3% | 74,1% | 64,0% | rang 22 van 39 |
| Koopwoningen | 59,7% | 61,6% | 58,1% | rang 28 van 39 |
| Woningen in bezit van woningcorporaties | 26,9% | 26,6% | 27,9% | rang 15 van 39 |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen | 423.260 € | 450.866 € | 440.410 € | rang 17 van 39 |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners | 19,4 ‰ | 21,7 ‰ | 19,7 ‰ | rang 17 van 39 |
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning | 751 m³ | 824 m³ | 793 m³ | rang 31 van 39 |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning | 2.768 kWh | 2.814 kWh | 2.598 kWh | rang 14 van 39 |
| Aardgasvrije woningen | 18% | 13% | 12% | rang 3 van 39 |
| Woningen met zonnestroom | 38% | 42% | 38% | rang 26 van 39 |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd | 13% | 13% | 10% | rang 10 van 39 |
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden | 60.718 € | 63.189 € | 61.843 € | rang 20 van 39 |
| Bedrijfsvestigingen | 70.335 | 375.525 | 2.612.530 | rang 11 van 39 |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners | 136,9 ‰ | 140,3 ‰ | 144,1 ‰ | rang 17 van 39 |
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) | 1,6% | 1,6% | 1,6% | rang 20 van 39 |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar | 3,1% | 2,9% | 3,5% | rang 17 van 39 |
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners | 482 ‰ | 494 ‰ | 450 ‰ | rang 20 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation | 6,8 km | 6,3 km | 5,2 km | rang 9 van 39 |
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding | 30,2% | 32,2% | 33,2% | rang 19 van 39 |
| Huishoudelijk afval per inwoner | 413 kg | 457 kg | 455 kg | rang 33 van 39 |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) | 28,2% | 28,1% | 34,3% | rang 18 van 39 |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) | 49,0% | 50,6% | 44,5% | rang 23 van 39 |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) | 17,9% | 16,0% | 13,5% | rang 10 van 39 |
| Oppervlakte zonneparken | 45 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 24 van 39 |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners | 44,5 ‰ | 44,5 ‰ | 45,2 ‰ | rang 12 van 39 |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners | 19,6 ‰ | 19,2 ‰ | 19,8 ‰ | rang 9 van 39 |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners | 4,9 ‰ | 4,4 ‰ | 4,4 ‰ | rang 8 van 39 |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners | 5,3 ‰ | 5,0 ‰ | 5,2 ‰ | rang 7 van 39 |
| Woningen met individuele cv-ketel | 76,8% | 84,3% | 82,6% | rang 35 van 39 |
| Woningen met stadsverwarming | 12,8% | 5,8% | 6,7% | rang 4 van 39 |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net | 1.036 kWh | 1.160 kWh | 949 kWh | rang 23 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk | 1,0 km | 1,1 km | 1,1 km | rang 26 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt | 0,9 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 24 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 27 van 39 |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner | 1.751 Wp | 1.877 Wp | 1.605 Wp | rang 22 van 39 |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners | 183,6 ‰ | 203,7 ‰ | 183,6 ‰ | rang 27 van 39 |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied)?
Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied) telt 11 gemeenten, waarvan Tilburg de meest bevolkte is met 230.746 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied)?
Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied) telt 513.856 inwoners in 2026, oftewel 558 inwoners per km².
Waar ligt Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied)?
Midden-Noord-Brabant (COROP-gebied) maakt deel uit van Noord-Brabant (provincie).