COROP-gebied · Noord-Brabant
Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied): de gemeenten in cijfers
Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied) (Noord-Brabant): 21 gemeenten en 819.169 inwoners op 1.438 km², oftewel 570 inwoners per km². Bevolking: +8,3% tussen 2016 en 2026.
- 819.169 inwoners
- 21 gemeenten
- 1.438 km²
- 570 inw./km²
Records en podium: Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Alle gemeenten in Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Eindhoven | 249.783 | +11,1% | 2.840 inw./km² | 88,0 km² | 16,5% | 13,3% |
| Helmond | 96.860 | +7,5% | 1.823 inw./km² | 53,1 km² | 18,9% | 14,9% |
| Veldhoven | 47.918 | +8,1% | 1.512 inw./km² | 31,7 km² | 23,1% | 14,9% |
| Geldrop-Mierlo | 40.683 | +4,6% | 1.312 inw./km² | 31,0 km² | 24,3% | 14,8% |
| Deurne | 33.596 | +5,4% | 287,4 inw./km² | 116,9 km² | 24,5% | 14,9% |
| Valkenswaard | 31.920 | +5,5% | 580,6 inw./km² | 55,0 km² | 27,1% | 13,5% |
| Gemert-Bakel | 31.806 | +7,3% | 260,9 inw./km² | 121,9 km² | 22,6% | 15,5% |
| Best | 31.699 | +9,4% | 935,3 inw./km² | 33,9 km² | 21,3% | 15,3% |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | 24.473 | +7,5% | 727,7 inw./km² | 33,6 km² | 27,5% | 15,8% |
| Laarbeek | 23.541 | +7,2% | 425,6 inw./km² | 55,3 km² | 24,9% | 14,7% |
| Cranendonck | 21.101 | +2,1% | 275,8 inw./km² | 76,5 km² | 26,6% | 13,8% |
| Bladel | 21.046 | +5,4% | 279,4 inw./km² | 75,3 km² | 24,6% | 14,1% |
| Eersel | 20.537 | +10,7% | 249,1 inw./km² | 82,5 km² | 25,4% | 14,9% |
| Someren | 20.471 | +8,2% | 255,4 inw./km² | 80,2 km² | 23,1% | 15,9% |
| Oirschot | 19.801 | +8,8% | 194,5 inw./km² | 101,8 km² | 25,5% | 13,9% |
| Bergeijk | 19.436 | +6,5% | 192,3 inw./km² | 101,0 km² | 25,0% | 13,7% |
| Son en Breugel | 18.140 | +10,4% | 699,3 inw./km² | 25,9 km² | 22,6% | 16,2% |
| Waalre | 17.864 | +4,9% | 797,1 inw./km² | 22,4 km² | 25,1% | 16,0% |
| Asten | 17.484 | +5,5% | 248,9 inw./km² | 70,2 km² | 24,5% | 14,4% |
| Heeze-Leende | 17.281 | +10,4% | 166,4 inw./km² | 103,9 km² | 26,5% | 14,2% |
| Reusel-De Mierden | 13.729 | +7,2% | 176,5 inw./km² | 77,8 km² | 24,0% | 15,9% |
Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied) ten opzichte van de regio en het land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Zuidoost-Noord-Brabant | Noord-Brabant | Nederland | Rang onder de COROP-gebieden |
|---|---|---|---|---|
| Bevolking | 819.169 | 2.676.955 | 18.130.208 | rang 5 van 39 |
| Bevolkingsdichtheid | 569,7 inw./km² | 546,3 inw./km² | 539,2 inw./km² | rang 16 van 39 |
| Oppervlakte | 1.438 km² | 4.900 km² | 33.626 km² | rang 6 van 39 |
| Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | 8,3% | – | – | rang 6 van 35 |
| Hoogte | 24 m | 14 m | 6 m | rang 3 van 39 |
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 21,4% | 22,0% | 21,1% | rang 23 van 39 |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar | 14,4% | 14,4% | 14,8% | rang 25 van 39 |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners | −0,4 ‰ | −0,9 ‰ | −0,3 ‰ | rang 13 van 39 |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) | 9,1 ‰ | 8,1 ‰ | 6,0 ‰ | rang 6 van 39 |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,1 personen | 2,1 personen | 2,1 personen | rang 23 van 39 |
| Eenpersoonshuishoudens | 38,0% | 37,2% | 39,3% | rang 14 van 39 |
| Woningvoorraad | 371.469 woningen | 1.201.666 woningen | 8.274.510 woningen | rang 5 van 39 |
| Woningen gebouwd voor 1946 | 9,1% | 10,8% | 18,0% | rang 38 van 39 |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 | 22,2% | 21,5% | 20,4% | rang 10 van 39 |
| Eengezinswoningen | 74,1% | 74,1% | 64,0% | rang 19 van 39 |
| Koopwoningen | 60,6% | 61,6% | 58,1% | rang 26 van 39 |
| Woningen in bezit van woningcorporaties | 26,7% | 26,6% | 27,9% | rang 18 van 39 |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen | 471.993 € | 450.866 € | 440.410 € | rang 8 van 39 |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners | 23,9 ‰ | 21,7 ‰ | 19,7 ‰ | rang 6 van 39 |
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning | 848 m³ | 824 m³ | 793 m³ | rang 22 van 39 |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning | 2.799 kWh | 2.814 kWh | 2.598 kWh | rang 10 van 39 |
| Aardgasvrije woningen | 11% | 13% | 12% | rang 11 van 39 |
| Woningen met zonnestroom | 44% | 42% | 38% | rang 20 van 39 |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd | 13% | 13% | 10% | rang 6 van 39 |
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden | 63.656 € | 63.189 € | 61.843 € | rang 12 van 39 |
| Bedrijfsvestigingen | 112.380 | 375.525 | 2.612.530 | rang 5 van 39 |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners | 137,2 ‰ | 140,3 ‰ | 144,1 ‰ | rang 16 van 39 |
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) | 1,7% | 1,6% | 1,6% | rang 11 van 39 |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar | 2,8% | 2,9% | 3,5% | rang 30 van 39 |
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners | 486 ‰ | 494 ‰ | 450 ‰ | rang 19 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation | 6,1 km | 6,3 km | 5,2 km | rang 14 van 39 |
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding | 34,7% | 32,2% | 33,2% | rang 10 van 39 |
| Huishoudelijk afval per inwoner | 437 kg | 457 kg | 455 kg | rang 25 van 39 |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) | 36,0% | 28,1% | 34,3% | rang 13 van 39 |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) | 36,9% | 50,6% | 44,5% | rang 29 van 39 |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) | 19,9% | 16,0% | 13,5% | rang 8 van 39 |
| Oppervlakte zonneparken | 122 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 10 van 39 |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners | 47,0 ‰ | 44,5 ‰ | 45,2 ‰ | rang 6 van 39 |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners | 21,1 ‰ | 19,2 ‰ | 19,8 ‰ | rang 7 van 39 |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners | 4,4 ‰ | 4,4 ‰ | 4,4 ‰ | rang 16 van 39 |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners | 5,5 ‰ | 5,0 ‰ | 5,2 ‰ | rang 6 van 39 |
| Woningen met individuele cv-ketel | 85,8% | 84,3% | 82,6% | rang 23 van 39 |
| Woningen met stadsverwarming | 4,1% | 5,8% | 6,7% | rang 13 van 39 |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net | 1.209 kWh | 1.160 kWh | 949 kWh | rang 15 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk | 1,1 km | 1,1 km | 1,1 km | rang 24 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt | 1,0 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 23 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 29 van 39 |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner | 1.829 Wp | 1.877 Wp | 1.605 Wp | rang 19 van 39 |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners | 211,5 ‰ | 203,7 ‰ | 183,6 ‰ | rang 20 van 39 |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)?
Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied) telt 21 gemeenten, waarvan Eindhoven de meest bevolkte is met 249.783 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)?
Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied) telt 819.169 inwoners in 2026, oftewel 570 inwoners per km².
Waar ligt Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)?
Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied) maakt deel uit van Noord-Brabant (provincie).