COROP-gebied · Utrecht
Utrecht (COROP-gebied): de gemeenten in cijfers
Utrecht (COROP-gebied) (Utrecht): 26 gemeenten en 1.415.104 inwoners op 1.485 km², oftewel 953 inwoners per km². Bevolking: +5,4% tussen 2019 en 2026.
- 1.415.104 inwoners
- 26 gemeenten
- 1.485 km²
- 953 inw./km²
Records en podium: Utrecht (COROP-gebied)
Alle gemeenten in Utrecht (COROP-gebied)
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Utrecht | 378.121 | +11,6% | 4.029 inw./km² | 93,8 km² | 11,3% | 15,3% |
| Amersfoort | 163.764 | +6,6% | 2.618 inw./km² | 62,5 km² | 17,1% | 16,5% |
| Veenendaal | 70.779 | +10,9% | 3.652 inw./km² | 19,4 km² | 19,4% | 17,7% |
| Nieuwegein | 68.257 | +10,5% | 2.941 inw./km² | 23,2 km² | 21,5% | 15,0% |
| Zeist | 66.648 | +7,1% | 1.373 inw./km² | 48,5 km² | 22,3% | 16,3% |
| Stichtse Vecht | 66.196 | +3,3% | 688,5 inw./km² | 96,2 km² | 23,0% | 16,1% |
| Vijfheerenlanden | 63.246 | +13,5% | 432,5 inw./km² | 146,2 km² | 20,7% | 17,8% |
| Woerden | 54.199 | +5,9% | 608,6 inw./km² | 89,1 km² | 20,9% | 16,2% |
| Utrechtse Heuvelrug | 51.107 | +5,4% | 386,9 inw./km² | 132,1 km² | 26,2% | 15,7% |
| Houten | 50.952 | +4,5% | 927,2 inw./km² | 55,0 km² | 20,5% | 16,6% |
| Soest | 47.853 | +5,2% | 1.035 inw./km² | 46,2 km² | 24,3% | 15,4% |
| De Ronde Venen | 45.749 | +7,5% | 458,7 inw./km² | 99,7 km² | 23,4% | 15,7% |
| De Bilt | 43.687 | +3,1% | 662,5 inw./km² | 65,9 km² | 25,2% | 17,0% |
| IJsselstein | 33.171 | −2,7% | 1.584 inw./km² | 20,9 km² | 21,0% | 14,7% |
| Leusden | 32.287 | +10,2% | 551,6 inw./km² | 58,5 km² | 24,7% | 15,8% |
| Baarn | 25.435 | +3,7% | 781,7 inw./km² | 32,5 km² | 25,8% | 15,4% |
| Wijk bij Duurstede | 23.707 | +1,4% | 497,7 inw./km² | 47,6 km² | 25,0% | 15,5% |
| Bunschoten | 22.905 | +10,0% | 753,7 inw./km² | 30,4 km² | 17,7% | 18,1% |
| Rhenen | 20.457 | +5,4% | 487,3 inw./km² | 42,0 km² | 23,3% | 16,0% |
| Bunnik | 16.402 | +11,0% | 444,4 inw./km² | 36,9 km² | 23,4% | 17,5% |
| Woudenberg | 15.099 | +20,3% | 413,4 inw./km² | 36,5 km² | 19,2% | 19,5% |
| Lopik | 14.802 | +4,6% | 195,4 inw./km² | 75,8 km² | 20,0% | 16,0% |
| Montfoort | 13.795 | +0,1% | 366,9 inw./km² | 37,6 km² | 22,1% | 15,8% |
| Oudewater | 10.513 | +4,6% | 269,4 inw./km² | 39,0 km² | 23,4% | 15,4% |
| Eemnes | 10.065 | +13,4% | 324,4 inw./km² | 31,0 km² | 23,3% | 15,6% |
| Renswoude | 5.908 | +17,0% | 321,1 inw./km² | 18,4 km² | 17,0% | 20,9% |
Utrecht (COROP-gebied) ten opzichte van de regio en het land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Utrecht (COROP-gebied)?
Utrecht (COROP-gebied) telt 26 gemeenten, waarvan Utrecht de meest bevolkte is met 378.121 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Utrecht (COROP-gebied)?
Utrecht (COROP-gebied) telt 1.415.104 inwoners in 2026, oftewel 953 inwoners per km².
Waar ligt Utrecht (COROP-gebied)?
Utrecht (COROP-gebied) maakt deel uit van Utrecht (provincie).