NACE G
Handel: ranglijst per gemeente
Handel: 337.395 vestigingen, oftewel 12,9% van het totaal van het land. Amsterdam staat bovenaan.
Ranglijst volgens aantal vestigingen
| # | Gemeente | Vestigingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Amsterdam | 20.175 | 9,3% |
| 2 | Rotterdam | 12.835 | 11,6% |
| 3 | 's-Gravenhage | 9.160 | 9,0% |
| 4 | Utrecht | 5.770 | 9,0% |
| 5 | Eindhoven | 4.555 | 13,1% |
| 6 | Almere | 4.520 | 13,5% |
| 7 | Haarlemmermeer | 4.185 | 15,5% |
| 8 | Tilburg | 4.030 | 13,8% |
| 9 | Breda | 4.025 | 13,3% |
| 10 | Groningen | 3.765 | 11,6% |
| 11 | Apeldoorn | 3.310 | 14,7% |
| 12 | 's-Hertogenbosch | 3.305 | 12,3% |
| 13 | Enschede | 3.225 | 17,5% |
| 14 | Haarlem | 2.925 | 9,9% |
| 15 | Arnhem | 2.810 | 10,8% |
| 16 | Nijmegen | 2.755 | 10,9% |
| 17 | Zaanstad | 2.740 | 11,6% |
| 18 | Amersfoort | 2.735 | 10,8% |
| 19 | Westland | 2.490 | 12,9% |
| 20 | Leeuwarden | 2.340 | 14,1% |
| 21 | Ede | 2.340 | 13,2% |
| 22 | Zwolle | 2.330 | 12,8% |
| 23 | Dordrecht | 2.285 | 13,6% |
| 24 | Alkmaar | 2.240 | 13,2% |
| 25 | Venlo | 2.220 | 17,9% |
| 26 | Alphen aan den Rijn | 2.165 | 13,7% |
| 27 | Zoetermeer | 2.155 | 13,7% |
| 28 | Emmen | 2.150 | 18,4% |
| 29 | Maastricht | 2.100 | 13,9% |
| 30 | Hengelo (O.) | 1.950 | 18,3% |
| 31 | Hoeksche Waard | 1.945 | 15,7% |
| 32 | Land van Cuijk | 1.920 | 14,8% |
| 33 | Deventer | 1.900 | 14,1% |
| 34 | Oss | 1.870 | 14,8% |
| 35 | Amstelveen | 1.815 | 12,2% |
| 36 | Leiden | 1.810 | 10,3% |
| 37 | Helmond | 1.800 | 15,4% |
| 38 | Lelystad | 1.760 | 15,7% |
| 39 | Purmerend | 1.700 | 14,0% |
| 40 | Meierijstad | 1.680 | 13,8% |
| 41 | Dijk en Waard | 1.675 | 14,8% |
| 42 | Súdwest-Fryslân | 1.670 | 12,8% |
| 43 | Roosendaal | 1.625 | 16,3% |
| 44 | Almelo | 1.605 | 19,2% |
| 45 | Hilversum | 1.600 | 9,8% |
| 46 | Sittard-Geleen | 1.600 | 15,2% |
| 47 | Lansingerland | 1.510 | 14,6% |
| 48 | Heerlen | 1.490 | 16,6% |
| 49 | Barneveld | 1.455 | 14,0% |
| 50 | Altena | 1.440 | 16,4% |
Ranglijst volgens het aandeel van de sector (middelgrote en grote gemeenten)
| # | Gemeente | Vestigingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Hoogeveen | 1.290 | 20,5% |
| 2 | Achtkarspelen | 680 | 19,6% |
| 3 | Almelo | 1.605 | 19,2% |
| 4 | Twenterand | 715 | 19,1% |
| 5 | Zwartewaterland | 545 | 18,6% |
| 6 | Waalwijk | 1.305 | 18,5% |
| 7 | Emmen | 2.150 | 18,4% |
| 8 | Hengelo (O.) | 1.950 | 18,3% |
| 9 | Oldenzaal | 735 | 18,3% |
| 10 | Kerkrade | 740 | 18,2% |
| 11 | Losser | 480 | 18,2% |
| 12 | Stadskanaal | 600 | 18,1% |
| 13 | Oldambt | 735 | 18,0% |
| 14 | Venlo | 2.220 | 17,9% |
| 15 | Aalsmeer | 1.000 | 17,9% |
| 16 | Beverwijk | 1.080 | 17,6% |
| 17 | Enschede | 3.225 | 17,5% |
| 18 | Hellendoorn | 705 | 17,5% |
| 19 | Katwijk | 1.245 | 17,4% |
| 20 | Rijssen-Holten | 785 | 17,3% |
| 21 | Smallingerland | 1.125 | 17,3% |
| 22 | Doetinchem | 1.380 | 17,2% |
| 23 | Echt-Susteren | 685 | 17,2% |
| 24 | Tiel | 900 | 17,2% |
| 25 | Duiven | 545 | 17,0% |
| 26 | Veendam | 465 | 17,0% |
| 27 | Winterswijk | 620 | 16,9% |
| 28 | Wierden | 565 | 16,9% |
| 29 | Moerdijk | 915 | 16,9% |
| 30 | Ridderkerk | 1.025 | 16,9% |
Andere sectoren
Landbouw, bosbouw en visserijDelfstoffenwinningIndustrieEnergievoorzieningWaterbedrijven en afvalbeheerBouwnijverheidVervoer en opslagHorecaInformatie en communicatieFinanciële dienstverleningVerhuur en handel van onroerend goedSpecialistische zakelijke dienstenVerhuur en overige zakelijke dienstenOpenbaar bestuur en overheidsdienstenOnderwijsGezondheids- en welzijnszorgCultuur, sport en recreatieOverige dienstverleningHuishoudensExtraterritoriale organisaties