NACE M
Specialistische zakelijke diensten: ranglijst per gemeente
Specialistische zakelijke diensten: 544.715 vestigingen, oftewel 20,9% van het totaal van het land. Amsterdam staat bovenaan.
Ranglijst volgens aantal vestigingen
| # | Gemeente | Vestigingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Amsterdam | 54.560 | 25,2% |
| 2 | Rotterdam | 23.145 | 20,9% |
| 3 | 's-Gravenhage | 18.635 | 18,4% |
| 4 | Utrecht | 16.580 | 25,8% |
| 5 | Eindhoven | 8.265 | 23,8% |
| 6 | Breda | 7.710 | 25,5% |
| 7 | Haarlem | 7.565 | 25,6% |
| 8 | Groningen | 7.240 | 22,2% |
| 9 | 's-Hertogenbosch | 6.640 | 24,8% |
| 10 | Amersfoort | 6.445 | 25,4% |
| 11 | Tilburg | 6.060 | 20,7% |
| 12 | Almere | 6.000 | 18,0% |
| 13 | Arnhem | 5.815 | 22,4% |
| 14 | Haarlemmermeer | 5.540 | 20,5% |
| 15 | Nijmegen | 5.410 | 21,5% |
| 16 | Apeldoorn | 4.595 | 20,4% |
| 17 | Gooise Meren | 4.125 | 31,7% |
| 18 | Zwolle | 4.075 | 22,3% |
| 19 | Hilversum | 4.065 | 24,8% |
| 20 | Amstelveen | 3.990 | 26,9% |
| 21 | Leiden | 3.985 | 22,6% |
| 22 | Zaanstad | 3.975 | 16,8% |
| 23 | Westland | 3.875 | 20,1% |
| 24 | Enschede | 3.625 | 19,7% |
| 25 | Ede | 3.485 | 19,6% |
| 26 | Alkmaar | 3.460 | 20,4% |
| 27 | Delft | 3.390 | 24,4% |
| 28 | Maastricht | 3.320 | 22,0% |
| 29 | Leeuwarden | 3.300 | 19,9% |
| 30 | Dordrecht | 3.145 | 18,8% |
| 31 | Zeist | 3.120 | 28,4% |
| 32 | Alphen aan den Rijn | 3.120 | 19,8% |
| 33 | Deventer | 3.000 | 22,3% |
| 34 | Zoetermeer | 2.990 | 19,0% |
| 35 | Stichtse Vecht | 2.685 | 25,9% |
| 36 | Hoeksche Waard | 2.630 | 21,2% |
| 37 | Utrechtse Heuvelrug | 2.600 | 29,6% |
| 38 | Leidschendam-Voorburg | 2.535 | 24,7% |
| 39 | Lansingerland | 2.520 | 24,4% |
| 40 | Land van Cuijk | 2.430 | 18,8% |
| 41 | Súdwest-Fryslân | 2.250 | 17,3% |
| 42 | De Bilt | 2.240 | 29,7% |
| 43 | Meierijstad | 2.240 | 18,5% |
| 44 | Oss | 2.225 | 17,6% |
| 45 | Hengelo (O.) | 2.205 | 20,7% |
| 46 | Purmerend | 2.135 | 17,6% |
| 47 | Helmond | 2.120 | 18,2% |
| 48 | Dijk en Waard | 2.115 | 18,7% |
| 49 | Venlo | 2.105 | 17,0% |
| 50 | Gouda | 2.065 | 21,4% |
Ranglijst volgens het aandeel van de sector (middelgrote en grote gemeenten)
| # | Gemeente | Vestigingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Bloemendaal | 1.685 | 37,4% |
| 2 | Heemstede | 1.600 | 33,4% |
| 3 | Oegstgeest | 1.155 | 33,0% |
| 4 | Gooise Meren | 4.125 | 31,7% |
| 5 | De Bilt | 2.240 | 29,7% |
| 6 | Utrechtse Heuvelrug | 2.600 | 29,6% |
| 7 | Wassenaar | 1.215 | 29,2% |
| 8 | Renkum | 1.325 | 28,4% |
| 9 | Zeist | 3.120 | 28,4% |
| 10 | Vught | 1.520 | 28,0% |
| 11 | Baarn | 1.250 | 27,9% |
| 12 | Wageningen | 1.315 | 27,6% |
| 13 | Heiloo | 965 | 27,4% |
| 14 | Amstelveen | 3.990 | 26,9% |
| 15 | Houten | 1.930 | 26,4% |
| 16 | Stichtse Vecht | 2.685 | 25,9% |
| 17 | Utrecht | 16.580 | 25,8% |
| 18 | Leusden | 1.205 | 25,7% |
| 19 | Haarlem | 7.565 | 25,6% |
| 20 | Breda | 7.710 | 25,5% |
| 21 | Amersfoort | 6.445 | 25,4% |
| 22 | Amsterdam | 54.560 | 25,2% |
| 23 | Oisterwijk | 1.470 | 25,1% |
| 24 | Wijdemeren | 1.230 | 24,9% |
| 25 | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | 905 | 24,9% |
| 26 | Hilversum | 4.065 | 24,8% |
| 27 | 's-Hertogenbosch | 6.640 | 24,8% |
| 28 | Goirle | 810 | 24,8% |
| 29 | Leidschendam-Voorburg | 2.535 | 24,7% |
| 30 | Voorschoten | 875 | 24,5% |
Andere sectoren
Landbouw, bosbouw en visserijDelfstoffenwinningIndustrieEnergievoorzieningWaterbedrijven en afvalbeheerBouwnijverheidHandelVervoer en opslagHorecaInformatie en communicatieFinanciële dienstverleningVerhuur en handel van onroerend goedVerhuur en overige zakelijke dienstenOpenbaar bestuur en overheidsdienstenOnderwijsGezondheids- en welzijnszorgCultuur, sport en recreatieOverige dienstverleningHuishoudensExtraterritoriale organisaties