NACE F
Bouwnijverheid: ranglijst per gemeente
Bouwnijverheid: 274.535 vestigingen, oftewel 10,5% van het totaal van het land. 's-Gravenhage staat bovenaan.
Ranglijst volgens aantal vestigingen
| # | Gemeente | Vestigingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | 's-Gravenhage | 19.770 | 19,5% |
| 2 | Rotterdam | 12.390 | 11,2% |
| 3 | Amsterdam | 10.715 | 5,0% |
| 4 | Zaanstad | 3.905 | 16,5% |
| 5 | Almere | 3.305 | 9,9% |
| 6 | Utrecht | 3.175 | 4,9% |
| 7 | Tilburg | 3.170 | 10,8% |
| 8 | Westland | 3.065 | 15,9% |
| 9 | 's-Hertogenbosch | 2.940 | 11,0% |
| 10 | Haarlemmermeer | 2.740 | 10,1% |
| 11 | Eindhoven | 2.660 | 7,7% |
| 12 | Haarlem | 2.625 | 8,9% |
| 13 | Dordrecht | 2.495 | 14,9% |
| 14 | Schiedam | 2.470 | 21,0% |
| 15 | Ede | 2.300 | 12,9% |
| 16 | Breda | 2.165 | 7,2% |
| 17 | Oss | 2.125 | 16,8% |
| 18 | Groningen | 1.955 | 6,0% |
| 19 | Alphen aan den Rijn | 1.925 | 12,2% |
| 20 | Alkmaar | 1.905 | 11,3% |
| 21 | Zoetermeer | 1.830 | 11,6% |
| 22 | Apeldoorn | 1.795 | 8,0% |
| 23 | Arnhem | 1.790 | 6,9% |
| 24 | Meierijstad | 1.765 | 14,5% |
| 25 | Barneveld | 1.740 | 16,8% |
| 26 | Helmond | 1.715 | 14,7% |
| 27 | Vlaardingen | 1.685 | 18,6% |
| 28 | Hilversum | 1.635 | 10,0% |
| 29 | Dijk en Waard | 1.630 | 14,4% |
| 30 | Lelystad | 1.625 | 14,5% |
| 31 | Nijmegen | 1.610 | 6,4% |
| 32 | Amersfoort | 1.590 | 6,3% |
| 33 | Edam-Volendam | 1.580 | 25,4% |
| 34 | Leiden | 1.570 | 8,9% |
| 35 | Hoorn | 1.545 | 15,1% |
| 36 | Purmerend | 1.525 | 12,6% |
| 37 | Velsen | 1.475 | 15,7% |
| 38 | Emmen | 1.450 | 12,4% |
| 39 | Enschede | 1.410 | 7,7% |
| 40 | Leeuwarden | 1.345 | 8,1% |
| 41 | Súdwest-Fryslân | 1.345 | 10,3% |
| 42 | Medemblik | 1.335 | 19,0% |
| 43 | Nissewaard | 1.305 | 14,9% |
| 44 | Hoeksche Waard | 1.305 | 10,5% |
| 45 | Rijswijk (ZH.) | 1.280 | 13,3% |
| 46 | Altena | 1.280 | 14,6% |
| 47 | Krimpenerwaard | 1.270 | 15,7% |
| 48 | Delft | 1.265 | 9,1% |
| 49 | Roosendaal | 1.210 | 12,2% |
| 50 | Land van Cuijk | 1.195 | 9,2% |
Ranglijst volgens het aandeel van de sector (middelgrote en grote gemeenten)
| # | Gemeente | Vestigingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Edam-Volendam | 1.580 | 25,4% |
| 2 | Schiedam | 2.470 | 21,0% |
| 3 | Rucphen | 690 | 20,7% |
| 4 | Oldebroek | 615 | 20,3% |
| 5 | 's-Gravenhage | 19.770 | 19,5% |
| 6 | Medemblik | 1.335 | 19,0% |
| 7 | Achtkarspelen | 655 | 18,8% |
| 8 | Maasdriel | 860 | 18,8% |
| 9 | Vlaardingen | 1.685 | 18,6% |
| 10 | Koggenland | 680 | 18,5% |
| 11 | Oss | 2.125 | 16,8% |
| 12 | Barneveld | 1.740 | 16,8% |
| 13 | Zaanstad | 3.905 | 16,5% |
| 14 | Beverwijk | 980 | 16,0% |
| 15 | Westland | 3.065 | 15,9% |
| 16 | Nieuwkoop | 720 | 15,8% |
| 17 | Elburg | 450 | 15,7% |
| 18 | Krimpenerwaard | 1.270 | 15,7% |
| 19 | Velsen | 1.475 | 15,7% |
| 20 | Hollands Kroon | 1.155 | 15,7% |
| 21 | Brunssum | 360 | 15,5% |
| 22 | Tholen | 545 | 15,5% |
| 23 | Twenterand | 575 | 15,4% |
| 24 | Gemert-Bakel | 650 | 15,2% |
| 25 | Putten | 585 | 15,2% |
| 26 | Maassluis | 635 | 15,1% |
| 27 | Molenlanden | 975 | 15,1% |
| 28 | Hoorn | 1.545 | 15,1% |
| 29 | Reimerswaal | 460 | 15,0% |
| 30 | Nissewaard | 1.305 | 14,9% |
Andere sectoren
Landbouw, bosbouw en visserijDelfstoffenwinningIndustrieEnergievoorzieningWaterbedrijven en afvalbeheerHandelVervoer en opslagHorecaInformatie en communicatieFinanciële dienstverleningVerhuur en handel van onroerend goedSpecialistische zakelijke dienstenVerhuur en overige zakelijke dienstenOpenbaar bestuur en overheidsdienstenOnderwijsGezondheids- en welzijnszorgCultuur, sport en recreatieOverige dienstverleningHuishoudensExtraterritoriale organisaties