NACE S
Overige dienstverlening: ranglijst per gemeente
Overige dienstverlening: 140.400 vestigingen, oftewel 5,4% van het totaal van het land. Amsterdam staat bovenaan.
Ranglijst volgens aantal vestigingen
| # | Gemeente | Vestigingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Amsterdam | 8.380 | 3,9% |
| 2 | Rotterdam | 4.840 | 4,4% |
| 3 | 's-Gravenhage | 4.445 | 4,4% |
| 4 | Utrecht | 2.440 | 3,8% |
| 5 | Almere | 1.885 | 5,6% |
| 6 | Groningen | 1.805 | 5,5% |
| 7 | Eindhoven | 1.800 | 5,2% |
| 8 | Tilburg | 1.725 | 5,9% |
| 9 | 's-Hertogenbosch | 1.380 | 5,2% |
| 10 | Breda | 1.360 | 4,5% |
| 11 | Haarlemmermeer | 1.335 | 4,9% |
| 12 | Haarlem | 1.310 | 4,4% |
| 13 | Apeldoorn | 1.280 | 5,7% |
| 14 | Arnhem | 1.255 | 4,8% |
| 15 | Amersfoort | 1.235 | 4,9% |
| 16 | Nijmegen | 1.220 | 4,8% |
| 17 | Zaanstad | 1.190 | 5,0% |
| 18 | Enschede | 1.150 | 6,2% |
| 19 | Leeuwarden | 1.080 | 6,5% |
| 20 | Alkmaar | 1.065 | 6,3% |
| 21 | Westland | 1.030 | 5,3% |
| 22 | Zoetermeer | 1.000 | 6,4% |
| 23 | Emmen | 950 | 8,1% |
| 24 | Zwolle | 920 | 5,0% |
| 25 | Maastricht | 885 | 5,9% |
| 26 | Ede | 875 | 4,9% |
| 27 | Venlo | 875 | 7,1% |
| 28 | Dordrecht | 870 | 5,2% |
| 29 | Alphen aan den Rijn | 845 | 5,4% |
| 30 | Helmond | 815 | 7,0% |
| 31 | Purmerend | 810 | 6,7% |
| 32 | Sittard-Geleen | 790 | 7,5% |
| 33 | Oss | 775 | 6,1% |
| 34 | Leiden | 770 | 4,4% |
| 35 | Hilversum | 765 | 4,7% |
| 36 | Meierijstad | 765 | 6,3% |
| 37 | Hoeksche Waard | 760 | 6,1% |
| 38 | Land van Cuijk | 725 | 5,6% |
| 39 | Dijk en Waard | 720 | 6,4% |
| 40 | Deventer | 715 | 5,3% |
| 41 | Súdwest-Fryslân | 705 | 5,4% |
| 42 | Heerlen | 690 | 7,7% |
| 43 | Hengelo (O.) | 680 | 6,4% |
| 44 | Hoorn | 670 | 6,5% |
| 45 | Lelystad | 650 | 5,8% |
| 46 | Amstelveen | 630 | 4,2% |
| 47 | Nissewaard | 620 | 7,1% |
| 48 | Voorne aan Zee | 620 | 7,0% |
| 49 | Delft | 615 | 4,4% |
| 50 | Roosendaal | 615 | 6,2% |
Ranglijst volgens het aandeel van de sector (middelgrote en grote gemeenten)
| # | Gemeente | Vestigingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Brunssum | 230 | 9,9% |
| 2 | Stein (L.) | 255 | 9,8% |
| 3 | Landgraaf | 290 | 9,3% |
| 4 | Kerkrade | 375 | 9,2% |
| 5 | Rucphen | 280 | 8,4% |
| 6 | Stadskanaal | 275 | 8,3% |
| 7 | Emmen | 950 | 8,1% |
| 8 | Oldambt | 325 | 7,9% |
| 9 | Montferland | 350 | 7,8% |
| 10 | Hulst | 245 | 7,8% |
| 11 | Heerlen | 690 | 7,7% |
| 12 | Sittard-Geleen | 790 | 7,5% |
| 13 | Eemsdelta | 330 | 7,5% |
| 14 | Den Helder | 380 | 7,4% |
| 15 | Dongen | 255 | 7,4% |
| 16 | Papendrecht | 270 | 7,4% |
| 17 | Terneuzen | 430 | 7,4% |
| 18 | Hoogeveen | 460 | 7,3% |
| 19 | Coevorden | 325 | 7,3% |
| 20 | Assen | 525 | 7,3% |
| 21 | Vlissingen | 340 | 7,2% |
| 22 | Echt-Susteren | 285 | 7,2% |
| 23 | Lisse | 225 | 7,1% |
| 24 | Veldhoven | 395 | 7,1% |
| 25 | Almelo | 595 | 7,1% |
| 26 | Nissewaard | 620 | 7,1% |
| 27 | Twenterand | 265 | 7,1% |
| 28 | Venlo | 875 | 7,1% |
| 29 | Zevenaar | 375 | 7,0% |
| 30 | Valkenswaard | 295 | 7,0% |
Andere sectoren
Landbouw, bosbouw en visserijDelfstoffenwinningIndustrieEnergievoorzieningWaterbedrijven en afvalbeheerBouwnijverheidHandelVervoer en opslagHorecaInformatie en communicatieFinanciële dienstverleningVerhuur en handel van onroerend goedSpecialistische zakelijke dienstenVerhuur en overige zakelijke dienstenOpenbaar bestuur en overheidsdienstenOnderwijsGezondheids- en welzijnszorgCultuur, sport en recreatieHuishoudensExtraterritoriale organisaties