NACE Q
Gezondheids- en welzijnszorg: ranglijst per gemeente
Gezondheids- en welzijnszorg: 276.435 vestigingen, oftewel 10,6% van het totaal van het land. Amsterdam staat bovenaan.
Ranglijst volgens aantal vestigingen
| # | Gemeente | Vestigingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Amsterdam | 19.200 | 8,9% |
| 2 | Rotterdam | 13.335 | 12,0% |
| 3 | 's-Gravenhage | 10.785 | 10,6% |
| 4 | Utrecht | 7.760 | 12,1% |
| 5 | Nijmegen | 4.565 | 18,1% |
| 6 | Almere | 4.435 | 13,3% |
| 7 | Arnhem | 4.340 | 16,7% |
| 8 | Groningen | 3.760 | 11,6% |
| 9 | Breda | 3.515 | 11,6% |
| 10 | Amersfoort | 3.505 | 13,8% |
| 11 | Eindhoven | 3.385 | 9,8% |
| 12 | Haarlem | 3.110 | 10,5% |
| 13 | Tilburg | 3.035 | 10,4% |
| 14 | Apeldoorn | 3.000 | 13,3% |
| 15 | 's-Hertogenbosch | 2.715 | 10,1% |
| 16 | Zwolle | 2.475 | 13,6% |
| 17 | Leiden | 2.315 | 13,1% |
| 18 | Zaanstad | 2.255 | 9,5% |
| 19 | Enschede | 2.175 | 11,8% |
| 20 | Haarlemmermeer | 2.070 | 7,7% |
| 21 | Zoetermeer | 2.040 | 13,0% |
| 22 | Maastricht | 1.965 | 13,0% |
| 23 | Ede | 1.905 | 10,7% |
| 24 | Dordrecht | 1.895 | 11,3% |
| 25 | Alkmaar | 1.830 | 10,8% |
| 26 | Leeuwarden | 1.755 | 10,6% |
| 27 | Deventer | 1.740 | 13,0% |
| 28 | Zeist | 1.655 | 15,1% |
| 29 | Hilversum | 1.630 | 10,0% |
| 30 | Amstelveen | 1.615 | 10,9% |
| 31 | Alphen aan den Rijn | 1.505 | 9,5% |
| 32 | Delft | 1.465 | 10,6% |
| 33 | Venlo | 1.450 | 11,7% |
| 34 | Westland | 1.440 | 7,5% |
| 35 | Sittard-Geleen | 1.410 | 13,4% |
| 36 | Land van Cuijk | 1.380 | 10,7% |
| 37 | Gooise Meren | 1.335 | 10,3% |
| 38 | Gouda | 1.310 | 13,6% |
| 39 | Lelystad | 1.310 | 11,7% |
| 40 | Helmond | 1.295 | 11,1% |
| 41 | Purmerend | 1.290 | 10,6% |
| 42 | Heerlen | 1.260 | 14,0% |
| 43 | Capelle aan den IJssel | 1.250 | 13,2% |
| 44 | Súdwest-Fryslân | 1.245 | 9,6% |
| 45 | Leidschendam-Voorburg | 1.245 | 12,2% |
| 46 | Schiedam | 1.225 | 10,4% |
| 47 | Hengelo (O.) | 1.210 | 11,3% |
| 48 | Bergen op Zoom | 1.200 | 13,7% |
| 49 | Emmen | 1.190 | 10,2% |
| 50 | Rijswijk (ZH.) | 1.185 | 12,3% |
Ranglijst volgens het aandeel van de sector (middelgrote en grote gemeenten)
| # | Gemeente | Vestigingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Nijmegen | 4.565 | 18,1% |
| 2 | Arnhem | 4.340 | 16,7% |
| 3 | Zutphen | 1.015 | 15,6% |
| 4 | Landgraaf | 480 | 15,3% |
| 5 | Zeist | 1.655 | 15,1% |
| 6 | Vlissingen | 710 | 15,0% |
| 7 | Oegstgeest | 505 | 14,4% |
| 8 | Berg en Dal | 655 | 14,3% |
| 9 | De Bilt | 1.080 | 14,3% |
| 10 | Rheden | 810 | 14,3% |
| 11 | Middelburg (Z.) | 880 | 14,2% |
| 12 | Renkum | 655 | 14,0% |
| 13 | Heerlen | 1.260 | 14,0% |
| 14 | Brunssum | 325 | 14,0% |
| 15 | Amersfoort | 3.505 | 13,8% |
| 16 | Tynaarlo | 675 | 13,8% |
| 17 | Stein (L.) | 360 | 13,8% |
| 18 | Eijsden-Margraten | 465 | 13,7% |
| 19 | Bergen op Zoom | 1.200 | 13,7% |
| 20 | Gouda | 1.310 | 13,6% |
| 21 | Zwolle | 2.475 | 13,6% |
| 22 | Beekdaelen | 575 | 13,5% |
| 23 | Voorschoten | 480 | 13,4% |
| 24 | Leiderdorp | 455 | 13,4% |
| 25 | Sittard-Geleen | 1.410 | 13,4% |
| 26 | Assen | 965 | 13,4% |
| 27 | Apeldoorn | 3.000 | 13,3% |
| 28 | Almere | 4.435 | 13,3% |
| 29 | Goes | 765 | 13,3% |
| 30 | Capelle aan den IJssel | 1.250 | 13,2% |
Andere sectoren
Landbouw, bosbouw en visserijDelfstoffenwinningIndustrieEnergievoorzieningWaterbedrijven en afvalbeheerBouwnijverheidHandelVervoer en opslagHorecaInformatie en communicatieFinanciële dienstverleningVerhuur en handel van onroerend goedSpecialistische zakelijke dienstenVerhuur en overige zakelijke dienstenOpenbaar bestuur en overheidsdienstenOnderwijsCultuur, sport en recreatieOverige dienstverleningHuishoudensExtraterritoriale organisaties