COROP-gebied · Noord-Holland
Kop van Noord-Holland (COROP-gebied): de gemeenten in cijfers
Kop van Noord-Holland (COROP-gebied) (Noord-Holland): 11 gemeenten en 391.129 inwoners op 1.080 km², oftewel 362 inwoners per km². Bevolking: +5,0% tussen 2016 en 2026.
- 391.129 inwoners
- 11 gemeenten
- 1.080 km²
- 362 inw./km²
Records en podium: Kop van Noord-Holland (COROP-gebied)
Alle gemeenten in Kop van Noord-Holland (COROP-gebied)
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hoorn | 76.202 | +5,6% | 3.683 inw./km² | 20,7 km² | 21,2% | 15,6% |
| Den Helder | 56.678 | +0,7% | 1.260 inw./km² | 45,0 km² | 25,5% | 13,8% |
| Hollands Kroon | 50.592 | +6,4% | 141,5 inw./km² | 357,6 km² | 22,6% | 14,3% |
| Schagen | 48.778 | +5,7% | 290,7 inw./km² | 167,8 km² | 26,3% | 13,4% |
| Medemblik | 46.305 | +5,9% | 382,4 inw./km² | 121,1 km² | 23,8% | 14,6% |
| Koggenland | 24.214 | +7,8% | 300,4 inw./km² | 80,6 km² | 22,7% | 15,3% |
| Stede Broec | 22.445 | +4,4% | 1.553 inw./km² | 14,4 km² | 24,0% | 15,4% |
| Drechterland | 20.550 | +5,9% | 349,0 inw./km² | 58,9 km² | 23,7% | 15,3% |
| Enkhuizen | 18.738 | +1,5% | 1.478 inw./km² | 12,7 km² | 23,8% | 14,4% |
| Texel | 13.958 | +2,8% | 87,1 inw./km² | 160,3 km² | 28,8% | 12,8% |
| Opmeer | 12.669 | +11,8% | 305,5 inw./km² | 41,5 km² | 23,6% | 14,9% |
Kop van Noord-Holland (COROP-gebied) ten opzichte van de regio en het land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Kop van Noord-Holland | Noord-Holland | Nederland | Rang onder de COROP-gebieden |
|---|---|---|---|---|
| Bevolking | 391.129 | 3.009.386 | 18.130.208 | rang 18 van 39 |
| Bevolkingsdichtheid | 362,0 inw./km² | 1.130 inw./km² | 539,2 inw./km² | rang 25 van 39 |
| Oppervlakte | 1.080 km² | 2.662 km² | 33.626 km² | rang 13 van 39 |
| Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar | 5,0% | – | – | rang 18 van 35 |
| Hoogte | −1 m | 0 m | 6 m | rang 33 van 39 |
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 23,8% | 19,4% | 21,1% | rang 13 van 39 |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar | 14,6% | 14,5% | 14,8% | rang 19 van 39 |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners | −1,0 ‰ | 0,7 ‰ | −0,3 ‰ | rang 18 van 39 |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) | 6,7 ‰ | 4,6 ‰ | 6,0 ‰ | rang 16 van 39 |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,2 personen | 2,0 personen | 2,1 personen | rang 14 van 39 |
| Eenpersoonshuishoudens | 36,2% | 43,0% | 39,3% | rang 24 van 39 |
| Woningvoorraad | 176.503 woningen | 1.420.067 woningen | 8.274.510 woningen | rang 17 van 39 |
| Woningen gebouwd voor 1946 | 15,4% | 25,0% | 18,0% | rang 22 van 39 |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 | 19,8% | 20,8% | 20,4% | rang 18 van 39 |
| Eengezinswoningen | 79,9% | 50,2% | 64,0% | rang 8 van 39 |
| Koopwoningen | 66,5% | 51,8% | 58,1% | rang 8 van 39 |
| Woningen in bezit van woningcorporaties | 24,2% | 30,5% | 27,9% | rang 32 van 39 |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen | 401.129 € | 524.447 € | 440.410 € | rang 23 van 39 |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners | 17,9 ‰ | 22,5 ‰ | 19,7 ‰ | rang 20 van 39 |
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning | 858 m³ | 746 m³ | 793 m³ | rang 20 van 39 |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning | 2.658 kWh | 2.350 kWh | 2.598 kWh | rang 19 van 39 |
| Aardgasvrije woningen | 7% | 13% | 12% | rang 26 van 39 |
| Woningen met zonnestroom | 48% | 28% | 38% | rang 13 van 39 |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd | 13% | 8% | 10% | rang 5 van 39 |
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden | 60.789 € | 65.353 € | 61.843 € | rang 18 van 39 |
| Bedrijfsvestigingen | 53.190 | 533.195 | 2.612.530 | rang 17 van 39 |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners | 136,0 ‰ | 177,2 ‰ | 144,1 ‰ | rang 19 van 39 |
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) | 1,3% | 1,7% | 1,6% | rang 34 van 39 |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar | 2,4% | 3,5% | 3,5% | rang 36 van 39 |
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners | 498 ‰ | 385 ‰ | 450 ‰ | rang 16 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation | 5,3 km | 3,7 km | 5,2 km | rang 17 van 39 |
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding | 24,5% | 39,0% | 33,2% | rang 36 van 39 |
| Huishoudelijk afval per inwoner | 572 kg | 445 kg | 455 kg | rang 8 van 39 |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) | 31,1% | 44,6% | 34,3% | rang 15 van 39 |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) | 56,9% | 33,6% | 44,5% | rang 17 van 39 |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) | 4,7% | 11,0% | 13,5% | rang 36 van 39 |
| Oppervlakte zonneparken | 98 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 15 van 39 |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners | 36,4 ‰ | 56,3 ‰ | 45,2 ‰ | rang 26 van 39 |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners | 14,1 ‰ | 27,4 ‰ | 19,8 ‰ | rang 26 van 39 |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners | 4,1 ‰ | 4,8 ‰ | 4,4 ‰ | rang 25 van 39 |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners | 4,5 ‰ | 5,9 ‰ | 5,2 ‰ | rang 24 van 39 |
| Woningen met individuele cv-ketel | 92,0% | 80,6% | 82,6% | rang 1 van 39 |
| Woningen met stadsverwarming | 0,1% | 8,8% | 6,7% | rang 33 van 39 |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net | 1.173 kWh | 600 kWh | 949 kWh | rang 18 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk | 1,3 km | 0,9 km | 1,1 km | rang 16 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt | 1,1 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 15 van 39 |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school | 0,9 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 13 van 39 |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner | 2.100 Wp | 890 Wp | 1.605 Wp | rang 16 van 39 |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners | 236,7 ‰ | 137,7 ‰ | 183,6 ‰ | rang 11 van 39 |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Kop van Noord-Holland (COROP-gebied)?
Kop van Noord-Holland (COROP-gebied) telt 11 gemeenten, waarvan Hoorn de meest bevolkte is met 76.202 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Kop van Noord-Holland (COROP-gebied)?
Kop van Noord-Holland (COROP-gebied) telt 391.129 inwoners in 2026, oftewel 362 inwoners per km².
Waar ligt Kop van Noord-Holland (COROP-gebied)?
Kop van Noord-Holland (COROP-gebied) maakt deel uit van Noord-Holland (provincie).