Locatiekaart: Noord-Limburg (COROP-gebied)
COROP-gebied · Limburg

Noord-Limburg (COROP-gebied): de gemeenten in cijfers

Noord-Limburg (COROP-gebied) (Limburg): 8 gemeenten en 292.701 inwoners op 829 km², oftewel 353 inwoners per km². Bevolking: +4,5% tussen 2016 en 2026.

  • 292.701 inwoners
  • 8 gemeenten
  • 829 km²
  • 353 inw./km²

Records en podium: Noord-Limburg (COROP-gebied)

Alle gemeenten in Noord-Limburg (COROP-gebied)

Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.

GemeenteBevolkingBevolkingsontwikkeling over 10 jaarBevolkingsdichtheidOppervlakteAandeel inwoners van 65 jaar en ouderAandeel inwoners jonger dan 15 jaar
Venlo104.195+3,8%839,5 inw./km²124,1 km²23,8%13,5%
Peel en Maas45.816+5,8%287,6 inw./km²159,3 km²25,4%13,5%
Venray45.108+4,2%277,1 inw./km²162,8 km²24,2%13,4%
Horst aan de Maas44.821+7,5%238,1 inw./km²188,2 km²24,5%13,4%
Gennep17.953+5,1%379,7 inw./km²47,3 km²27,0%12,7%
Beesel13.579+1,4%489,2 inw./km²27,8 km²26,5%13,5%
Bergen (L.)13.037−0,4%127,2 inw./km²102,5 km²27,5%12,1%
Mook en Middelaar8.192+5,6%471,1 inw./km²17,4 km²30,1%11,4%

Noord-Limburg (COROP-gebied) ten opzichte van de regio en het land

Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.

IndicatorNoord-LimburgLimburgNederlandRang onder de COROP-gebieden
Bevolking292.7011.138.37418.130.208rang 22 van 39
Bevolkingsdichtheid352,9 inw./km²531,6 inw./km²539,2 inw./km²rang 26 van 39
Oppervlakte829,3 km²2.141 km²33.626 km²rang 21 van 39
Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar4,5%2,0%–rang 19 van 35
Hoogte22 m48 m6 mrang 5 van 39
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder24,9%26,2%21,1%rang 9 van 39
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar13,3%12,6%14,8%rang 35 van 39
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners−2,3 ‰−4,3 ‰−0,3 ‰rang 28 van 39
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)5,8 ‰6,2 ‰6,0 ‰rang 24 van 39
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1 personen2,0 personen2,1 personenrang 19 van 39
Eenpersoonshuishoudens35,7%39,8%39,3%rang 27 van 39
Woningvoorraad130.960 woningen551.489 woningen8.274.510 woningenrang 23 van 39
Woningen gebouwd voor 194611,0%15,4%18,0%rang 36 van 39
Woningen gebouwd vanaf 200018,2%14,5%20,4%rang 29 van 39
Eengezinswoningen78,9%72,3%64,0%rang 10 van 39
Koopwoningen66,2%61,1%58,1%rang 9 van 39
Woningen in bezit van woningcorporaties23,4%25,2%27,9%rang 33 van 39
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen391.219 €351.319 €440.410 €rang 27 van 39
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners16,5 ‰13,8 ‰19,7 ‰rang 24 van 39
Gemiddeld aardgasverbruik per woning913 m³887 m³793 m³rang 11 van 39
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.948 kWh2.783 kWh2.598 kWhrang 3 van 39
Aardgasvrije woningen7%6%12%rang 23 van 39
Woningen met zonnestroom53%44%38%rang 3 van 39
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd14%11%10%rang 2 van 39
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden59.126 €56.081 €61.843 €rang 28 van 39
Bedrijfsvestigingen35.300133.2002.612.530rang 28 van 39
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners120,6 ‰117,0 ‰144,1 ‰rang 34 van 39
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)2,1%1,9%1,6%rang 1 van 39
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar3,0%3,6%3,5%rang 22 van 39
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners522 ‰520 ‰450 ‰rang 9 van 39
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation4,8 km3,9 km5,2 kmrang 21 van 39
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding26,2%28,5%33,2%rang 32 van 39
Huishoudelijk afval per inwoner512 kg489 kg455 kgrang 12 van 39
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)19,9%32,1%34,3%rang 26 van 39
Aandeel agrarisch terrein (excl. water)55,0%46,3%44,5%rang 20 van 39
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)21,4%15,4%13,5%rang 5 van 39
Oppervlakte zonneparken50 ha112 ha3.475 harang 22 van 39
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners43,1 ‰45,6 ‰45,2 ‰rang 13 van 39
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners16,5 ‰17,2 ‰19,8 ‰rang 17 van 39
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners3,9 ‰4,7 ‰4,4 ‰rang 26 van 39
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners4,8 ‰5,4 ‰5,2 ‰rang 14 van 39
Woningen met individuele cv-ketel89,8%88,3%82,6%rang 12 van 39
Woningen met stadsverwarming0,6%1,1%6,7%rang 28 van 39
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net1.537 kWh1.254 kWh949 kWhrang 1 van 39
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk1,4 km1,1 km1,1 kmrang 10 van 39
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt1,2 km1,0 km1,0 kmrang 13 van 39
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school0,8 km0,8 km0,8 kmrang 17 van 39
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner3.071 Wp1.958 Wp1.605 Wprang 4 van 39
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners257,8 ‰225,6 ‰183,6 ‰rang 5 van 39

Veelgestelde vragen

Hoeveel gemeenten telt Noord-Limburg (COROP-gebied)?

Noord-Limburg (COROP-gebied) telt 8 gemeenten, waarvan Venlo de meest bevolkte is met 104.195 inwoners.

Hoeveel inwoners telt Noord-Limburg (COROP-gebied)?

Noord-Limburg (COROP-gebied) telt 292.701 inwoners in 2026, oftewel 353 inwoners per km².

Waar ligt Noord-Limburg (COROP-gebied)?

Noord-Limburg (COROP-gebied) maakt deel uit van Limburg (provincie).

Andere COROP-gebieden: Limburg